Zaporijya Üniversitesi

Zaporijya Üniversitesi

Ukrayna üniversitelerinden biri olan Zaporijya Üniversitesi birçok eğitim fakültesi ve bölüm ile öğrencilerine eğitim sağlamaktadır.

Zaporijya Üniversitesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporizhia Üniversitesi, Ukrayna’nın Zaporizhia şehrinde bulunan bir lise sonrası kurumdur. Burada öğrenciler mühendislik, ekonomi ve matematik gibi çok çeşitli konularda çalışabilirler. Üniversite, Ukrayna’daki en eskilerden biridir ve başlangıçta Ivan Franko Politeknik Enstitüsü olarak adlandırılmıştır. Şu anki adını 1971 yılında M.V. Zaporozhchenko, Kherson’dan bir şair ve devlet adamı.

Hetman Ivan Kirillovich Razumovsky, 1775’te Zaporijya Üniversitesi’ni kurdu. Başlangıçta Ivan Franko Politeknik Enstitüsü olarak anılan üniversite, yaygın olarak Zaporijya Üniversitesi olarak anılır. Üniversite başlangıçta biri idari, biri akademik sınıflar ve üçüncüsü mutfak için olmak üzere üç binayı işgal etti. Üniversitenin ilk rektörü Kont Semen Kostenko, ilk rektörü ise Kont Matvei Golitsyn idi. Şu anda, Mykhailo Kuznetsov üniversitenin rektörüdür.

Zaporizhia Üniversitesi beşeri bilimler, doğa bilimleri ve sosyal bilimlerde 150’den fazla lisans ve 150 yüksek lisans programı sunmaktadır. Tüm programlar Ukraynaca öğretilir, bazıları Rusça ve İngilizce olarak da mevcuttur. Birçok öğrenci, yüksek standartlara sahip olduğunu ve paranızın karşılığını fazlasıyla verdiğini düşündükleri için bu üniversitede okumayı tercih ediyor. Üniversitenin kütüphanesi 3 milyondan fazla kitap ve dergiye sahiptir ve öğrencilerin internet kaynaklarına erişmesi için 100’den fazla bilgisayara sahiptir. Ayrıca kampüste öğrencilerin derslere devam ederken kullanmaları için amfiler, laboratuvarlar ve idari binalar da bulunmaktadır.

University of Zaporizhium, öğrencilerine kampüste ücretsiz konaklama imkanı sunmaktadır. Bu, tüm tam zamanlı öğrenciler için yataklı tek kişilik oda, özel banyo ve mutfak olanakları içerir. Üniversitedeki tüm tam zamanlı öğrenciler için yemek masrafları da karşılanmaktadır. Bu yaşam masraflarını karşılayacak burs yoktur, ancak yüksek lisans öğrencileri için Doktora Çalışmaları Ek Ödeneği (KULIA) adı verilen bir burs programı vardır. Burs, yaşam masraflarının %50’sini karşılarken, öğrenciler bunu kendi fonlarıyla tamamlar.

Zaporizhium Üniversitesi, Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir ve Doğu Avrupa’da bir yüksek öğrenim merkezi olarak tanınmaktadır. Ukrayna’daki diğer üniversitelere kıyasla para için büyük bir değer sağlar ve tüm öğrencilerine ücretsiz eğitim ve yemek masrafları ödeneği verir. Bu prestijli üniversitede okumak isteyen herkes en kısa zamanda başvurmalıdır!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!