Zaporijya Teknik Üniversitesi

Zaporijya Teknik Üniversitesi

Zaporijya Teknik Üniversitesi ; Hayatınızda dönüm noktası olan üniversite eğitiminde Ukrayna sizlere en gelişmiş üniversiteler ile destek..

Zaporijya Teknik Üniversitesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporijya Teknik Üniversitesi, Ukrayna’nın Zaporizhia şehrinde yer almaktadır. Doğu Avrupa’daki en eski teknik üniversitelerden biridir ve yetenekli teknisyenler yetiştirme konusunda bir üne sahiptir. Üniversite, inşaat mühendisliği, makine ve bilgi teknolojisi, elektrik mühendisliği ve makine mühendisliği dahil olmak üzere kırktan fazla uzmanlık sunmaktadır. Üniversite her yıl dünyanın her yerinden altı binden fazla öğrenci ve öğretim üyesini ağırlıyor.

MTU 1918’de kuruldu ve o zamandan beri birçok teknolojik gelişme gördü. Ukrayna’daki ilk yüksek öğretim enstitüsü de üniversite ile aynı zamanda kurulmuştur. Her ikisi de, inşaatlarını finanse eden bir Alman aristokrat olan Baron Eugene von Haupt tarafından başlatıldığından, ikisi yakından bağlantılıdır. Yıllar içinde, MTU programları ve araştırma başarıları için uluslararası tanınırlık kazanmıştır. Örneğin, MTU 1927’de ilk sıvı propan gaz motorunu icat etti ve II.

MTU’nun önemli mezunları arasında Ukrayna’nın ilk cumhurbaşkanı Dmytro Bovychak, İsrail’in altıncı cumhurbaşkanı ve kimya mühendisi Yuri Bregel ve dünyaca ünlü bir hokey oyuncusu olan Yaroslav Korchak yer alıyor. Üniversitenin spor takımlarına renklerinden dolayı ‘Mavi Kartallar’ denmektedir. Kampüste ve yerel yarışmalarda birçok ödül kazandıkları için öğrenciler arasında çok popülerdirler. MTV (Zaporizhia Teknik Üniversitesi) ‘ZTU’ veya ‘Zaporozhsk Tschermas’ (‘mühendislik Zaporizhia’ olarak tercüme edilir) olarak da bilinir.

MTU, eğitim sağlamanın yanı sıra ülkenin teknolojisini ve endüstrisini geliştirmede önemli bir rol oynar. Birçok öğretim üyesi, Lviv’de bir havacılık endüstrisi ve gemi inşa tesisi kurulması gibi hükümet projelerinde yer almaktadır. Ayrıca, MTU’nun öğrencilerin matematik, fizik, kimya, biyoloji ve diğer bilimlerdeki ilgi alanlarını takip edebilecekleri kendi bilimsel topluluğu vardır. MTU yakınlarındaki bazı doğa alanlarında, yüzyıllardır insan müdahalesi olmadan büyümüş güzel antik ağaçlar vardır.

MTU, her yıl binlerce öğrenciye kaliteli eğitim veren eski bir teknik üniversitedir. Birçok mezun, birçok yenilikçi proje aracılığıyla Ukrayna’nın teknolojik ilerlemesinde etkili roller oynamaya devam ediyor. Üniversiteyi çevreleyen doğa alanları güzeldir ve geleceğin mühendislerinin başkalarından öğrenmeleri ve başkalarıyla paylaşmaları için mükemmel bir zemin sağlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!