Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi ; Sizler de Ukrayna'da Vinnitsa Tıp Üniversitesi'nde kaliteli bir eğitim almak ister misiniz sorunuzun cevabı ...

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi 1921 yılında bakanları kurumunun eğitim emri ile Ukrayna’da kurulmuş bir üniversite olarak bilinmektedir. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bolgona eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrencilerin iyi bir eğitim almaları sağlanmaktadır.
Vinnitsa Tıp Üniversitesinde yer alan bölümlere bakacak olursak ;

  • Tıp alanında bölümler
  • Eczacılık bölümü
  • Aile hekimliği bölümü

Diş hekimliği bölümü yer almakta olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan bu bölümlerde her yıl binlerce öğrenci mezun edilmektedir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesinde 1921 yılında eczacılık bölümünün açılması ile beraber 1936 yılına kadar faliyet sürmesi sağlanmıştır. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde 1930 yılında açılmış olan bölümler ise tüm Ukrayna enstitüsü ekstramül tıp eğitiminin ardından vinnytsya branşı eğitim hayatına başlamış bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üniversite dahilinde 1932 yılında tıp enstitüsünün bir branşı düzenlenmiştir. 1934 yılında ise vinnytsya top enstitüsü akşam sanayi tıp enstitüsü temelinde kurulmuştur.

Ukrayna’daki ilk yüksek öğretim kurumu olmakta olan Yeni Bilgi Teknolojileri oluşturulmutur. 1992 yılında ise genel tıp ve pediatri bölümleri açılmış 1994 yılında dişçilik fakültesi açılmıştır. 2000 yılında eczacılık fakültesi açılmıştır. 2000 yılında üniversite yeni binası ile faliyetlerine devam etmesi sağlanmıştır. 2007 yılında ise Mart ayında gerçekleştirilmiş olan bir resmi oylama neticesinde Ulusal Pirogov Memorial Tıp Üniversitesi, Ukrayna üniversiteleri arasında 3.sırada yer almaktadır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi bilgisayar destekli sınıfları ve bunlara nitekim gelişmiş etkinlik faliyetleri ile eğitim hizmetlerini en kaliteli ve en iyi bir şekilde vermeye çalışmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya gibi bir çok farklı ulus ilaç şirketleri ile anlaşma sağlamıştır. Altmış iki uluslar arası çalışmasıyla dünya çapında kendisini kanıtlamış bir üniversite olarak bilinmekte olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi bunun yanı sıra dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerinden birisi olan ve tüm üniversiteler eğitim sistemi olarak benimsediği Bologna eğitim sistemi bu üniversitenin eğitim sisteminin temelini oluşturur. Bologna eğitim sisteminde ECTS kredi transfer sistemi mevcuttur.

Bu sistem bilgiyi pasif alan bireyleri aktif hale geçirmek için eğitimi daha kaliteli ve zor hale getirmek için uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan bir sistemdir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencileri sadece birer alıcı olarak görmekten ve öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğrencileri konuya hakim olabilecek düzeyde eğitmeleri sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda ise öğrencilerin en iyi bilgi birikimine ve en iyi şekilde donanıma sahip olmaları sağlanmaktadır. Bu eğitim sisteminde öğrencilerin alacakları bilgilerin hayatları boyunca kullanabilecekleri bilgiler olarak görülmesi gerekmektedir.

Bunun bir sebebi olarak şunu vurgulayabiliriz ki öğrenciler bologna eğitimi sistemi dahilinde alacakları eğitimde sürekli olarak bilgiye araştırarak ulaşabilmekte olan bir yapıya sahip olacaklardır. Bilgiye araştırarak ulaşan öğrenciler daima alanında başarılı olan öğrencilerdir. Bu öğrenciler arasında iyi bir şekilde çalışmalarını yürütenler etcs adı verilmiş olan bu kredi sistemi dahilinde aynı zamanda eğitim görevlilerinin yılda iki kez kullanmakta olduğu kanaat notu dahilinde bir üst sınıfa geçmeleri sağlanmaktadır. Sizde eğer yurt dışında eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken tek şey kayıt olmak için lise diplomanızı yanınıza alarak Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir.

Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. Ayrıca 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor.
Vinnitsa Tıp Üniversitesi 1921 yılında kurulmuştur. Piragov adı ile kurulmuş olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi bakanlar kurulundan gelmiş olan eğitim emri ile kurulması sağlanmış ve 1994 yılından itibaren akredite sağlanmıştır. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan eğitim kadrosunda 100 kişilik doktor kadrosu, 424 kişilik bir doçent kadrosu, 6 kişilik devlet ödüllü akademisyen ve 24 kişilik öğretim görevlisi olmak üzere toplamda 554 kişilik bir eğitmen kadrosu ile beraber öğrencilerine en iyi şekilde bilgi birikimi ve donanımı aktarmak üzere bologna eğitim sisteminden yararlanılmaktadır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesinde kullanılmakta olan Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda üniversite öğrencilerinin daha çok bilgiyi araştırarak elde etmeleri ve bu şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bunun sebebi ise öğrenciyi bilgiyi doğrudan almakta olan bir alıcı öğretmeni ise bilgiyi doğrudan aktarmakta olan bir verici konumunda görmekten ziyade öğrenciyi araştırmalar yaparak bilgiye ulaşmayı sağlayan bir birey olmasını sağlamaktan geçmektedir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde gelişmiş faliyetlere bakacak olursak üniversite bünyesinde her sınıf teknolojik donanım bakımdan oldukça üst düzeye sahip bir şekilde bilgisayar destekli sınıflara sahip bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Vinnitsa Tıp Üniversitesi Amerik Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya gibi yabancı ilaç firmaları ile sağlam ilişkiler kurmuş bulunuyor ve Vinnitsa Tıp Üniversitesi 62 tane uluslar arası çalışmayı gerçekleştirerek bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli başarılara imza atmıştır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenci adaylarımız için öncelikli olarak şunu söyleyebilriz ki Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ülkemizde geçerliliğini korumakta olan sistem yüksek öğretim kurumu yani yök denkliğinde ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerliliğini korumaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde alacağınız diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde dilerseniz kendiniz için bir iş yeri açarak kendi seçeceğiniz personeller ile bir arada çalışma imkanına sahip olabilirsiniz ya da dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu çalışmalar eşliğinde sizde dilerseniz Vinnitsa tıp üniversitesinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki; Tıp bölümü: Genel anlamda tıp eğitimi verilmekte olan bir bölümdür. Bu bölümden mezun olmanız durumunda ülkemiz sınırları içerisinde yer alan tüm hastanelerde doktorluk yapabilmektesiniz. Dolayısı ile ülkemiz sistemi içerisinde geçerli olan yüksek öğretim kurumu yani yök dahilinde bir denklik sistemi bulunmaktadır. Alanında kaliteli bir eğitim verilmekte olan tıp eğitimi hazırlık sınıfında seçmiş olacağınız yabancı dil ile birlikte verilmektedir.

Eczacılık bölümünden mezun olduğunuz takdirde bir eczacının mutalk suretle bilmesi gerekenler, uygulaması gereken prosedürler, yapması gereken çalışmlara yönelik bir eğitimden geçirileceksiniz. Bu eğitim ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan her şehrimizde eczane açma yetkisine sahip olabileceğiniz gibi dilerseniz bir başka eczane bünyesinde çalışma imkanınada sahip olabilirsiniz. Alacağınız bu eczacılık eğitimi dahilinde yapacağınız çalışmalarda üniversite hayatınızda göreceğiniz Bologna eğitim sisteminin ekilerini görebileceksiniz.

Diş Hekimliği bölümünde geçmişten günümüze insanlığın temel sorunları arasında yer alan diş ve diş hastalıkları alanında çözümler üretmekte olan diş hekimliği bölümünde sizlerde uygun bir şekilde eğitim alarak alanında uzman bir doktor olabileceksiniz.
Aile Hekimliği bölümünde aile doktoru olabilecek seviyede bir eğitim alacaksınız. Dolayısı ile alacağınız bu eğitim sürecinde kaliteli bir bilgiye erişmiş olacaksınız.

Sizlerde Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim almak isterseniz zaman kaybetmeden sizde EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.
Yabancı Öğrenci Egitimi
Yabancı öğrenciler arasındaki doktorların eğitimi uluslar arası işbirliği ve uluslar arası ilişkiler

Rektör yardımcısı tarafından düzenlenmektedir
Lisans Üstü Ögrenci Kabul Konuları
Tanınmış bir akademik kurumdan Yüksek okul/kolej derecesi alan tüm yabancı vatandaşlar

Ulusal Pirogov Memorial Tıp Üniversitesi’ne kabul edilirler. Rusça bilmeyen ya da Rusçaya iyi

derecede hâkim olmayan yabancı öğrenciler Hazırlık Fakültesi’nde Rus Dili eğitimi alabilirler.

Ulusal Pirogov Memorial Tıp Üniversitesi 1238 sayı ve 05.08.1998 tarihli Ukrayna Bakanlar

Meclisi kararına uygun olarak 53 tıp uzmanlık alanında lisansüstü eğitim görmek isteyen yabancı öğrencilere davetiye gönderir. Tıp Bilimi Yüksek Lisans dersi (eğitim süresi 2–3 yıl); İleri Eğitim dersi (eğitim süresi 1 yıla kadar) Tıpta Yüksek Lisans eğitimi (klinik eğitim) (eğitim süresi 2–5 yıl); Yeni mezun yüksek lisans dersleri, doktora ve tıp Doktora derecesi (eğitim süresi 3–5 yıl) Tıp Bilimi Master programı İngilizce de yapılmaktadır. Yıllık yaşama giderleri 2000 dolardır Yüksek Lisans programına kabul edilmeden önce öğretim dili Rusçaysa, Rusya dil derslerini göreceksiniz. Bunların ücreti ilk yılki öğrenim harcına eklenir. Kütüphane kullanım ücreti öğenim ücretine dahildir. Eğitim süresi boyunca öğrenciler sosyal standartlara göre döşenmiş yurtlarda bir ay için ekstra 12–40 dolar ödeyerek kalabilirler. Öğrenim harcı zorunlu sağlık sigortası ile muayene ücretin içermez. Bu ücreti (yaklaşık 80 dolar) öğrenci Üniversiteye geldiğinde öder. Ayrıca öğrenciler, havalını “Boryspil”’den Vinnytsya’ya yaklaşık 100 tutan transfer ücretini de öderler.

Fakulte ve Bölümler

  • Bankacılık Fakültesi
  • Tarım Ekonomisi ve İşletme Fakültesi
  • Uluslar arası Ticaret ve İşletme Fakültesi
  • Ekonomi ve İşletme

Ukrayna Vinnitsa Ulusal Tıp Üniversitesine Başvuru İşlemleri
Her yıl Şubat ayı itibari ile kayıt almaktayız. Akademik hazırlık dil eğitimi eylül’ün ilk haftası başlamaktadır. Üniversitelerin yabancı öğrenci kontenjanları sınırlı olduğundan başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmanız Eurostar Yurtdışı Eğitim’in başlatacağı işlem prosedürlerinin sonuçları zamana bağlantılı ve üniversitelere göre farklılıklar olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezinin doğrultusunda ilerleyin… EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezine kayıt olun ve danışmadan karar vermeyin geleceğinize adım atarken işin uzmanı ve danışmanı ile hareket edin.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!