Ukrayna Eğitim Avantajları

Ukrayna Eğitim Avantajları

Ukrayna eğitim kalitesi yüksek üniversiteler ile eğitim fırsatlarını Türk öğrenciler için de sağlıyor. Ukrayna eğitim avantajları saymakla ...

Ukrayna Eğitim Avantajları

Ukrayna’da eğitim avantajları ile Türk öğrenciler için eşsiz fırsatlar sunuyor. Ukrayna’da eğitim almak isteyen öğrenciler Avrupa’ya açılarak daha yüksek standartlarda çalışabilecekleri bir diplomanın sahibi oluyor. Çünkü Ukrayna Bologna sürecinde yer alıyor ve uluslararası akreditasyona sahip bir eğitim sistemini barındırıyor. Europass mavi diploma vererek öğrencilerini kaliteli ve özgür bir eğitim sistemine tabi tutuyor.

Ukrayna eğitim avantajları yıllık harç ücretlerinde de kendini gösteriyor. 2000$ ile 6000$ arasında değişen yıllık harç ücretleri ile ailelerin bütçesiniz zorlamıyor. Tüm alan ve bölümlerde eğitim şansı bulunuyor. Öğrenciler tıp, diş hekimliği, eczacılık, inşaat mühendisliği, kaptanlık, pilotluk, makine mühendisliği gibi bölümlerde lisans eğitimini gerçekleştiriyor.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Neden Tercih Ediliyor?

Ukrayna’da eğitim avantajları ekonomik yaşam koşulları ile devam ediyor. Standart bir öğrenci aylık 350$-400$ arasında bir harcama ile tüm giderlerini karşılayabiliyor. Konaklama, yeme içme, cep harçlığı dahil öğrenci bu rakamlar ile rahat rahat yaşayabiliyor. Böylece eğitim hayatları boyunca ekonomik sorunlar ile baş başa kalmıyorlar. Ukrayna yaşam maliyetleri ile diğer ülkelerden çok ucuza gelmiş oluyor.

Ukrayna’da eğitim avantajları arasında sınavsız üniversite de yer alıyor. Öğrenciler herhangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite eğitimi alabiliyorlar. İstedikleri bölümü özgürce tercih edebiliyorlar. Sevdiği meslek ile ilgili eğitim ve çalışmalara katılan bireyler de kariyerlerinde daima başarılı olabiliyorlar. Ukrayna’dan alınan diplomalar Türkiye’de de tanınıyor. Öğrenciler dilerlerse eğitim aldıkları bölüm ile ilgili Yükseköğretim kurumundan denkliklerini talep edebiliyorlar. Yurtdışında eğitim alan öğrenciler daha yüksek gelir ve sosyal olanaklar elde etmeyi seçerlerse eğer Avrupa ülkelerinde de çalışabiliyorlar.

Ukrayna’da öğrenciler Rusça öğreniyor ve ana dil seviyesinde bir Rusça ile mezun oluyorlar. Böylece rakiplerine fark atarak mesleklerinde ayrıcalık kazanıyorlar. Öğrenciler lise diplomaları ile kayıt yaptırarak sınav ya da mülakat gibi elemeler ile karşılaşmıyorlar. Ayrıca lisans tamamlamak isteyenler yine herhangi bir sınava girmeden 1 yıllık Rusça dil eğitimlerini tamamlayarak 3. Sınıftan eğitimlerine devam edebiliyorlar.

Tüm bu ayrıcalıklardan yararlanmak için Ukrayna üniversiteleri kayıt ofisi olan Eurostar Yurtdışı eğitime gelerek siz de seçtiğiniz alanda üniversite eğitimine başlayabilirsiniz. Tüm sorularınıza anında yanıt bulacağınız Eurostar Yurtdışı eğitim ile sene kaybı yaşamadan üniversite eğitiminize başlayabilir ya da mevcut 2 yıllık eğitiminizi 4 yıla çıkartabilirsiniz. Geleceğinizi sağlam temeller üzerine inşa etmek ve eğitiminizi üniversite diploması ile taçlandırmak sizin elinizde. Eurostar Yurtdışı Eğitim ile fırsatlarla dolu bir eğitimin kapısını aralamaya hazır olun.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!