Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi ; teknik eğitim ve lisans eğitimini sizlere sağlayacak olan Ukrayna üniversitelerinde en başarılı eğitim ...

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde lisans eğitimi almak istermisiniz? Öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olduysanız üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yoktur hatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber gerekli işlemleri ekip arkadaşlarımız uygulamaktadır. Yapılmakta olan bu çalışmalar ile beraber sizlerde başarılı bir eğitim seviyesine sahip olabilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde eğitim görmek istediğiniz takdirde, Ukrayna’nın iç kesimlerinde yer alan Ternopil şehrinde eğitim göreceksiniz. Bu alanda öncelikli olarak bir konaklama ihtiyacı duyacağınızdan dolayı dilerseniz Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan yurtlarda konaklama imkanına sahip olabildiğiniz gibi dilerseniz Ternopil Teknik Üniversitesi çevresinde yer alan evlerde kafa dengi arkadaşlarınız ile beraber konaklama imkanına sahip olabilirsiniz ya da dilerseniz Ternopil Teknik Üniversitesi civarında ki ailerler ile bir anlaşma dahilinde belirli sorumluluklar ve kurallar çerçevesinde bir oda kiralayabilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bütün dünyanın kabul gördüğü başarılı bir eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemi uygulanmakatadır. Dilerseni sizde bologna eğitim sistemi dahilinde başarılı bir lisans eğitimi görebilirsiniz. Tabi bunların yanı sıra iyi bir lisans sürecine sahip olabilirsiniz. Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak bu sistem dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğremenler ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir yapıya sahip olması sağlanmaktadır. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenciler konuları araştırarak, projelendirme ve uygulama çalışmaları yaparak öğrenmektedir. Öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahlinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturmaları ve bu alanda tercih ettikleri konu ile ilgili olarak gerek Ternopil Teknik Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından gelişmiş bir alt yapıya sahip olan bilgisayar laboratuvlarında gerekli araştırmaları yapabilmektedi.

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber lisans eğitimi verilmektedir. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak iyi derecede kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz doğrudan bir yıllık hazırlık sınıfında eğitim almanız sağlanmaktadır. Fakat bu sınıflarda eğitim alabilmek için yaşınızın en fazla yirmi beş olması gerekiyor. Yirmi beş yaşın üzerindeki kişililer Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim alarak hazırlık sınıfında yer alamamaktadır. Eğer yazmış olduğumuz bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili detaylı bir bilgiye sahipseniz sizi doğrudan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak lisans eğitimi verilmek üzere kaliteli bir şekilde eğitim almanız sağlanacaktır.

Ternopil Teknik Üniversitesinde eğitim almak için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olarak bir lise diplomasına sahip olduktan sonra tek yapmanız gereken şey 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmanız olacaktır. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar için Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübelerle beraber kaliteli bir hizmet anlayışına sahip ekibimiz gerek Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölümler için gerek ise Ukrayna vize işlemleri için tam başarı elde etmiştir.

Ukrayna’nın yıllardan beri Bologna eğitim sistemi ile beraber günümüze dek getirdiği çalışmaları ile gerek yurt içinde gerek yurt dışından gelen öğrencileri ile beraber kalitli bir lisans eğitim sürecini devam ettirmekte olan çalışmalarıyla beraber başarılı bir şekilde teknik eğitim vermektedir.

Ternopil Teknik Üniversitesi yer alan bölümler şöyle;

 1. Makine Mühendisliği Bölümü
 2. Mekanik Mühendisliği Bölümü
 3. Yapı Mekaniği Bölümü
 4. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 5. Makine İnşa, alet ve makineler Bölümü
 6. İmalat Mühendisliği Bölümü
 7. Teknoloji ve Kaynak Ekipmanları Bölümü
 8. Gıda İşleme ve Gıda Sanayi Fakültesi
 9. Grafik modelleme Bölümü
 10. Gıda teknolojisi Ekipmanları Bölümü
 11. Mühendislik Mekaniği ve Ziraat Mühendisliği Bölümü
 12. Beden Egitimi Ve Spor Bölümü
 13. Gıda Biyoteknoloji ve Kimya Bölümü
 14. Elektromekanik Fakültesi
 15. Elektrik Mühendisliği Bölümü
 16. Enerji ve Enerji Yönetimi Bölümü
 17. Aydınlatma Bölümü Elektrik Güç Sistemleri Bölümü
 18. Auto Transport Bölümü
 19. Otomobil ve Otomobil Yönetimi Bölümü
 20. Elektromekanik Bölümü
 21. Elektrik elektronik Bölümü
 22. Bilgisayar teknolojisi Bölümü
 23. Bilgisayar Bilgi sistemleri ve Yazılım Mühendisliği Fakültesi
 24. Enformatik ve Matematiksel Modelleme Bölümü
 25. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 26. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar Bölümü
 27. Yazılım Mühendisliği Bölümü
 28. Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi
 29. Proses otomasyonu ve üretim bölümü
 30. Matematik Bölümü
 31. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 32. Üretim Yönetimi ve İşletme Fakültesi
 33. İşletme Yönetimi Bölümü
 34. İmalat Sektöründe Yönetim Bölümü
 35. İmalat Sektöründe Psikoloji Bölümü
 36. Kontrol ve Ölçüm Radyo ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 37. Biyoteknik Sistemleri Matematiksel Yöntemler Mühendisliği Bölümü
 38. Kontrol sistemleri ve alet ölçme teknikleri Bölümü
 39. Telsiz, Radyo, Televizyon, Enstrüman Bölümü
 40. Ekonomi ve İş Fakültesi Bölümü
 41. Kamu Yönetimi ve İktisat Bölümü
 42. Ekonomi Sibernetik Bölümü
 43. Maliye Bölümü
 44. Muhasebe Bölümü
 45. Pazarlama Bölümü
 46. Denetim Bölümü

Sizde dilserniz lise ya da lise dengi bir diploma ile beraber bu bölümlerden birinde lisans eğitimi görme imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi, Ukrayna’nın Batı kesimlerinde yer alan Ternopil şehrinde yer alıyor. Yaklaşık olarak 218.000 nüfüsa sahip olan Ternopil yetmiş iki kilometre karelik bir alanda bulunmaktadır. Ukrayna ise Karadeniz’in Kuzey kesimlerinde bulunmakta olan sarı ve mavi bayrak rengine sahip bir ülkedir. 1991 yılında Rusyada ayrılmış olan Ukrayna’da resmi dil Ukraynaca olsa bile bu topraklar üzerinde yaşamakta olan herkes Rusça bilmektedir.

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise 0212 244 66 00 numralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim imkanlarına sahip olabileceksiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi alacağınız eğitimler ile beraber Avrupa eğitim müfredatına bire bir eğitim görmüş olacaksınız. Bu doğrultuda Ternopil Teknik Üniversitesinin tercih etmiş olduğunuz bölümünden mezun olduğunuzda ülkemizdeki sistem yüksek öğretim kurumu yani yök ile denkliği bulunduğundan elde etmiş olduğunuz diplomalar ile beraber dilerseniz kendi iş yerinizi açabilir, dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi bologna eğitim sistemi ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri ile eğitim verilmektedir.

Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir bilgiye sahipseniz doğrudan Teknik Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölümün ilgili lisans sınıfına yerleştirilebileceğiniz gibi eğer yazmış olduğumuz bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak bilgiye sahip değilseniz sizi Teknik Üniversitesi dahilinde bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi bekliyor olacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi alabileceğiniz 0212 244 66 00 numarasını arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!