Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi , Kharkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna'nın en eski üniversitelerinden biridir. 1920

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kharkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir. 1920 yılında Kharkiv Politeknik Enstitüsü olarak kurulmuş; daha sonra 1944’te Kharkov Politeknik Enstitüsü oldu. Ukrayna hükümeti 1960 yılında üniversiteyi bir politeknik üniversitesine dönüştürdü ve onu Ukrayna’daki ana mühendislik okullarından biri haline getirdi. Yıllar içinde, üniversite birçok önde gelen mühendis ve mimar yetiştirmiştir.

Üniversite, Ukrayna’nın önde gelen mühendislik okullarından biri olarak kabul edilmektedir. Mimarlık, inşaat, inşaat mühendisliği, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği ve mekatronik alanlarında programlar sunmaktadır. Öğrencilerin eğlence etkinlikleri için birçok seçeneği vardır; ayrıca bir öğrenci konseyi ve bir öğrenci birliği vardır. Üniversitenin iki fakültesi vardır: inşaat ve mimarlık. Ayrıca on üç okulu vardır: inşaat yönetimi, tasarım ve teknolojiler, jeoloji, bilgi teknolojileri, yönetim ve ekonomi, matematik ve bilişim, metalurji ve malzeme bilimi, deniz inşaatı, enerji mühendisliği, gemi yapımı ve mekanik ekipman işçiliği, ulaşım ve lojistik ve su kaynakları yönetimi .

Üniversitenin öğrencilere referans materyalleri sağlayan iki kütüphanesi vardır. Kütüphane binası moderndir ve öğrencilerin dergilere ve bilimsel literatüre erişebilecekleri bir okuma odasına sahiptir. Öğrenciler ayrıca odalarındaki bilgisayarlara erişebilir, böylece konularını çevrimiçi olarak araştırabilirler. Kütüphanede mimari ve inşaat üzerine pek çok kitap ve diğer birçok konu var. Ayrıca, çeşitli alanlarda uzmanlar tarafından yazılmış teknik konularda birçok makale içeren eski Sovyet dönemi süreli yayınlarından oluşan geniş bir koleksiyon da bulunmaktadır. İsteyen herkes kütüphane koleksiyonuna yeni kitap veya dergi önerebilir. Kütüphane personeli, koleksiyonlarına önerilen tüm eklemeleri inceler ve uygunsa satın alır.

Öğrenciler kampüste üniversiteye ait yurtlarda yaşarlar. Kampüsteki mutfaklara, yemek salonlarına, banyolara ve diğer ortak tesislere erişimleri vardır. Ayrıca, kampüste öğrencilerin gerektiğinde tıbbi yardım alabilecekleri tıp merkezleri bulunmaktadır. Kampüste yaşamak, öğrencilere diğer öğrencilerle ve öğretim üyeleriyle daha fazla sosyalleşme fırsatı sunar. Ayrıca, çalışma programlarını yemek zamanları ve sınıflar etrafında planlayabildikleri için öğrencilere günlük programları üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Kharkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, her yıl yüksek nitelikli mühendisler üreten bir kurumdur. Yemekhaneler ve tıp merkezleri ile ortak tesisler sayesinde kampüste yaşayan öğrenciler sosyalleşme ve dinlenme için birçok fırsata sahiptir. Üniversitede bulunan on üç farklı okul sayesinde birçok akademik olanak da bulunmaktadır. Mühendis olmakla ilgilenen herkes Kharkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’ne başvurmayı düşünmelidir!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!