kiev mimarlık ve inşaat üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Ukrayna'da eğitim Kiev Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi sayesinde çok daha eğlenceli ve başarılı bir şekilde Türk öğrencilere sağlanıyor.

Kiev Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde öncelikli olarak iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise yapılacak olan çalışmalarda bologna eğitim sistemi ile berabar Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber bir lisans eğitimi sürecinde olacaksınız.

Bu üç dilden her hangi biri ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz öncelikli olarak bir sınava girecek ve başarılı olmanız durumunda ise lisasn eğitimi sürecine geçebileceksiniz fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz ya da akıcı bir aksana sahip bir şekilde konuşamıyorsanız sizi bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır.

Şimdi Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakacak olursak;

 • Otomasyon ve Bilgi Teknolojileri Bölümü
 • Mimarlık Fakültesi Bölümü
 • Yapı Bölümü
 • İnşaat Mühendisliği Bölümü
 • Sıhhi Mühendisliği Bölümü
 • Coğrafi sistemleri ve Arazi Yöntemleri Bölümü
 • Öğretmenlik Fakültesi Bölümü
 • Proje Yönetimi Bölümü
 • İnşaat Bölümü
 • Mekanik Mühendislik Bölümü
 • Otomasyon ve Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 • Su kaynakları Bölümü
 • Ekoloji Bölümü
 • Jeodezi Kartografça
 • Arazi Bölümü
 • Mimarlık Bölümü

Sizde dilerseniz bu bölümlerin birinde Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde lisasn eğitimi alabilirsiniz. Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde öğrencileri sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmenleri sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal aldığını bologna eğitim sistemi dahilinde gözlemlemeniz mümkün olacaktır. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencileri araştırmaya teşvik edici bir şekilde eğitim verilmektedir. Öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin bu alanda çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır.

Bu durumda öğrenciler kendi ekip arkadaşlarını tercih ederek Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinden ya da Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi bünyesindeki teknolojik donanım bakımından üstün bir alt yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sagibi olabilecek olan öğrenciler alacakları bu lisans eğitimi ile beraber Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde beceri kredi derslerini ve seminer derslerini mühendislik alanında kendini ispat etmiş profesyonel uzmanlar tarafından verilmektedir.

Sizlerde başarılı bir lisans eğitimi için Ukrayna’nın başkentinde yer alan Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesini tercih etmelisiniz. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi özgür fikirleri destekleyen, mesleki yeterlilikleri dikkate alan, bilim ve teknolojideki gelişmeleri takip eden ve uygulama becerisi geliştirmeyi esas alan bir anlayış hâkimdir.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde verilmekte olan eğitimler ile beraber elde edeceğiniz diplomalarınızda yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde iyi bir lisans eğitimi süreci sizi beklemektedir. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmalısınız bu alanda elde etmiş olduğunuz diplomalarınız ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan kesimlerde dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz ya da dilerseniz bir başka iş veren ile beraber mezun olmuş olduğunuz bölüm dahilinde çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilir mimarlık ve inşaat sektörü alanında başarılı bir konuma sahip olabilirsiniz.

Gelişmekte olan teknoloji ile beraber yatırımlarınızı bu doğrultuda düzenli bir şekilde yaparsanız gelecek zaman içerisinde en iyi düzeyde saygın bir kişilik, aranan bir mühendis olabilme imkanına sahip olabilir, çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir yaşantıya sahip olabilirsiniz.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Eğitim

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi isterseniz doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek alanında yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübe ile sizlere yardımcı olacak olan ekip arkadaşlarımız ile ilgili konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabildiğiniz gibi bu alanda dilerseniz 0212 244 66 00 numralı telefon hattından merak ettikleriniz sorma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız durumu aranmaktadır. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde kayıt işlemleriniz için gerekli olan bu lise diploması ile beraber alanında uzman ekibimiz sizlere bu konu ile detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi için gerekli olan bir diğer unsur ise Ukranya’da eğitim için vize’dir. Ukrayna vizesi için bir sağlık raporuna ihtiyacınız var elde edeceğiniz bu sağlık raporu, sağlık bakanlığına bağlı olan bir sağlık kuruluşu tarafından verilmiş olmalıdır. Aids olmadığınıza dair alacağınız bu sağlık raporunun heyet huzurunda onaylanması gerekiyor. Aldığınız bu raporun tercümesinin sağlanarak noter huzurunda onay olması ve aynı zamanda kaymakamlık tarafından da onaylanmış olması gerekmektedir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber rahat bir yaşam standartlarına ulaşabilir, mimarlık ve inşaat sektöründe rahat bir çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bolgona eğitim sisteminden bahsedecek olursak bu sistem dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber elde edeceğiniz konular dahilinde başarılı bir çalışma sürecine tabi tutulabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalarda sizlerde iyi bir lisans eğitimi sürecine tabii tutulmuş olacaksınız.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Eurostar

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde Türkiye, Almanya, Fransa, Finlandiya, Slovakya, Bulgaristan, Belçika, Polonya, Avusturya, Çin, BDT ve ADB gibi ülkelerden öğrenciler eğitim hizmeti almaktadır. Bu yönüyle uluslar arası üniversite özelliği göstermektedir. Sizlerde dilerseniz Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun için 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak sizin için lazım olacak bilgileri alanında uzmanalaşmış olan ekip arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde Rusça, İngilzce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber lisans eğitimi verilmektedir. Bu dillerden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak sizi bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Bu süreç ile beraber yapacağınız çalışmalarda en iyi şekilde çalışmalarınızı bolgona eğitim sistemi ile beraber sürdüreceksiniz. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz öncelikli olarak bu alanda tercih etmiş olduğunuz bölümün ilgili lisans sınıfına yerleştirileceksiniz.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi biliyoruz ki Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer almaktadır. Ukrayna konusunda bir kaç bilgi verecek olursak 24 Ağustos 1991 yılında Rusyadan ayrılarak tam bağımsızlığını ilan etmiştir. Karadeniz’in Kuzey kesimlerinde yer alan Ukrayna’nın etrafı %7 oranında karadeniz sularında yer almaktadır. Sizde Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde lisans eğitimi görmek isterseniz bu alanda doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilir bu alanda kapsamlı bir şekilde çalışma yürütebilirsiniz. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde yapılan çalışmalar ile elde edeceğiniz diplomalarınızı ülkemizde kullanabilirsiniz.

Başvuru İşlermleri

Her yıl Şubat ayı itibari ile kayıt almaktayız. Akademik hazırlık dil eğitimi eylül’ün ilk haftası başlamaktadır. Üniversitelerin yabancı öğrenci kontenjanları sınırlı olduğundan başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmanız Eurostar Yurtdışı Eğitim’in başlatacağı işlem prosedürlerinin sonuçları zamana bağlantılı ve üniversitelere göre farklılıklar olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezinin doğrultusunda ilerleyin… EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezine kayıt olun ve danışmadan karar vermeyin geleceğinize adım atarken işin uzmanı ve danışmanı ile hareket edin.

Bölümler

 • Lisans eğitimi Uzmanlık Masters
 • Jeodezi kartografya ve arazi yönetimi
 • Bilgisayar bilimleri
 • Mühendislik mekaniği İnşaat
 • Otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojileri
 • Su kaynakları Mimarlık

Üniversite Eğitim Süreci

 • Hazırlık fakültesi 1 eğitim yılı
 • Yüksek lisans 4 eğitim yılı
 • Master 1.5 eğitim yılı
 • Üniversitede eğitim 1 Eylül’de başlar.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!