Ukrayna Eğitim Sistemi ve Üniversite Sistemi

Ukrayna Eğitim Sistemi ve Üniversite Sistemi

Ukrayna eğitim sistemi Türkiye'deki eğitim sisteminden farklıdır.Ukrayna eğitim sistemi ve üniversite sistemi konusunda bilgi ve destek almak istiyorsanız..

Ukrayna Eğitim Sistemi Ve Üniversite Sistemi

Ukrayna’da Eğitim Sistemi Nasıldır?

2005 yılında Ukrayna Avrupa Yüksek Eğitim Yeterlilik belgesine (EHA) sahip olmuş; 1999’da da Bologna’ya dahil olmuştur. Ukrayna eğitime son derece büyük önem vermektedir. Bu nedenle Ukrayna’da hemen her şehirde 20 civarı üniversite mevcuttur.  Üniversitelerde teorik eğitimden çok pratiğe değer verilmektedir. Öğrenciler mezun olduklarında daha aktif ve daha üretken bir şekilde kariyerine devam etsinler şeklince bir düşünce ile hareket edilmektedir.

Ukrayna eğitim sistemi ve üniversite sistemi içerisinde yer alan öğrenciler Rusçaya hakim bir şekilde mezun olabilmekte ve anadili gibi Rusça konuşur hale gelmektedirler. Böylece kendi mesleklerinde ki çalışma hayatı rekabetinde ön sıralara yerleşmektedirler.

Ukrayna eğitim sistemi ve üniversite sistemi erasmus ve staj olanakları ile de dikkat çekmektedir. Diğer Avrupa ülkelerinde yarım dönem eğitim ve daha uzun dönemde de staj imkânları mevcuttur. Öğrenciler mezun olduklarında diplomalarını Avrupa’da rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Eurostar yurtdışı eğitim 20 yıllık tecrübesi ile Ukrayna üniversiteleri ile birlikte çalışmaktadır. Bugüne kadar Ukrayna’da yüzlerce öğrencinin uluslararası platformda hayal ettiği mesleğin eğitimini almasına katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. Siz de onlardan biri olabilir öğrencilerimiz arasına katılabilirsiniz. Ukrayna üniversitelerine kayıt olun; hedefinize zaman kaybetmeden kavuşun. YGS-LYS sınav şartı olmadan yurtdışı eğitimde ki yer alın.

Lise diplomanız ile bize başvurabilir; kayıt işleminizi yılın 12 ayı yaptırabilirsiniz. Ayrıca meslek yüksekokulu mezunları üniversite eğitimine 3. Sınıftan devam edebilmektedirler. Hazırlık eğitimi aldıktan sonra 3. Sınıftan başlayarak kendi alanınıza kaldığınız yerden devam edebilir; lisans diplomasına sahip olabilirsiniz. Ukrayna eğitim sistemi ve üniversite sistemi ile size sunulan kaliteden faydalanabilir; geleceğin parlayan yıldızlarından biri olabilirsiniz.

Şu anda dünyanın başına bela olan en büyük çatışmalardan biri Ukrayna-Rus bölünmesidir. Bu çatışma Ukrayna ulusunu iki bağımsız alana böldü. Her alanın vatanseverlik, din ve beden eğitimini vurgulayan kendine özgü bir eğitim sistemi vardır. Ukrayna eğitim sistemi, öğrencileri gelecekteki kariyerlerinde başarılı olmaya hazırlamayı amaçlar.

Ukrayna eğitim sistemindeki her öğrenci altı yıl öğrenim görür ve 12 ders alır. Din, tüm öğrenciler için zorunlu bir derstir ve sekiz yaşından on iki yaşına kadar öğretilir. Tüm dersler Ukraynaca öğretilir ve akademik, mesleki veya beden eğitimidir. Okul müfredatının odak noktası vatanseverlik ve dindir; tarih, coğrafya ve edebiyat bu konulara ek olarak hizmet eder. Tüm kurslar, vatanseverlik ve dine güçlü bir vurgu yaparak hem teori hem de pratiği içerir.

Ukrayna eğitim sistemi, 12 zorunlu eğitim yılını ve ardından altı yıl seçmeli derslerden oluşur. Tüm öğrenciler Ukrayna dili ve edebiyatının yanı sıra tarih, coğrafya ve din eğitimi alırlar. Tüm dersler altı bölümden oluşmaktadır: beden eğitimi, matematik, doğa bilimleri, sosyal bilimler ve teknik beceriler. Okul müfredatının her bölümü, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamaya ve modern toplumda yaşamaya odaklanır. Öğrencilere ülkelerinde başarılı yetişkinler olmalarına yardımcı olacak pratik beceriler öğretilir.

Beden eğitimi Ukrayna okul sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Tüm öğrenciler, birinci yıldan altıncı yıla kadar her hafta üç saat beden eğitimi alırlar. Müfredatın bu bölümü, başarılı yetişkinler olabilmeleri için tüm öğrenciler için güçlü bedenler oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca tüm okullarda öğrencilerin serbest dönemlerde spor yapabilecekleri bir spor salonu bulunmaktadır. Öğretmenler, öğrencilerin öğrendiklerini uygulayabilmeleri için her hafta beden eğitimi ile ilgili pratik ödev problemleri verir. Altı yıllık okul müfredatını tamamladıktan sonra, tüm öğrencilerin vatanseverlik eğitimindeki ustalıklarına ilişkin bir sınavı geçmeleri gerekir.

Ukrayna eğitim sistemi benzersizdir ve hem akademisyenliğe hem de vatanseverliğe odaklanır. Her öğrenci altı yıl boyunca on iki ders alır ve ortaokulun sonunda vatanseverlik eğitimi ile ilgili bir sınavı geçmek zorundadır. Ayrıca, tüm okullarda öğrencilerin fiziksel uygunluklarını uygulayabilecekleri bir spor salonu bulunmaktadır. Sistem, güçlü bir vücut geliştirerek ve dini çalışmalarda başarılı olarak ülkelerinin gelişimine katkıda bulunabilecek başarılı vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!