Ukrayna Eğitim Sistemi ve Üniversite Sistemi

Ukrayna Eğitim Sistemi ve Üniversite Sistemi

Ukrayna’da Eğitim Sistemi Nasıldır?

2005 yılında Ukrayna Avrupa Yüksek Eğitim Yeterlilik belgesine (EHA) sahip olmuş; 1999’da da Bologna’ya dahil olmuştur. Ukrayna eğitime son derece büyük önem vermektedir. Bu nedenle Ukrayna’da hemen her şehirde 20 civarı üniversite mevcuttur.  Üniversitelerde teorik eğitimden çok pratiğe değer verilmektedir. Öğrenciler mezun olduklarında daha aktif ve daha üretken bir şekilde kariyerine devam etsinler şeklince bir düşünce ile hareket edilmektedir.

Ukrayna eğitim sistemi ve üniversite sistemi içerisinde yer alan öğrenciler Rusçaya hakim bir şekilde mezun olabilmekte ve anadili gibi Rusça konuşur hale gelmektedirler. Böylece kendi mesleklerinde ki çalışma hayatı rekabetinde ön sıralara yerleşmektedirler.

Ukrayna eğitim sistemi ve üniversite sistemi erasmus ve staj olanakları ile de dikkat çekmektedir. Diğer Avrupa ülkelerinde yarım dönem eğitim ve daha uzun dönemde de staj imkânları mevcuttur. Öğrenciler mezun olduklarında diplomalarını Avrupa’da rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Eurostar yurtdışı eğitim 20 yıllık tecrübesi ile Ukrayna üniversiteleri ile birlikte çalışmaktadır. Bugüne kadar Ukrayna’da yüzlerce öğrencinin uluslararası platformda hayal ettiği mesleğin eğitimini almasına katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir. Siz de onlardan biri olabilir öğrencilerimiz arasına katılabilirsiniz. Ukrayna üniversitelerine kayıt olun; hedefinize zaman kaybetmeden kavuşun. YGS-LYS sınav şartı olmadan yurtdışı eğitimde ki yer alın.

Lise diplomanız ile bize başvurabilir; kayıt işleminizi yılın 12 ayı yaptırabilirsiniz. Ayrıca meslek yüksekokulu mezunları üniversite eğitimine 3. Sınıftan devam edebilmektedirler. Hazırlık eğitimi aldıktan sonra 3. Sınıftan başlayarak kendi alanınıza kaldığınız yerden devam edebilir; lisans diplomasına sahip olabilirsiniz. Ukrayna eğitim sistemi ve üniversite sistemi ile size sunulan kaliteden faydalanabilir; geleceğin parlayan yıldızlarından biri olabilirsiniz.