Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi Ukrayna üniversiteleri arasında mükemmel eğitim fırsatlarını öğrencilere sağlayan ..

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

1900 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve eğitim kurumları arasına kalitesiyle ismini yazdıran Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi açıldığı günden beri ülkenin en saygın okulları arasında bulunuyor. Güney Rusya’da çalışan teknisyenleri eğitmek ve yetiştirmek adına kurulmuş olan okul açıldığında telgraf mekaniği dersleri vermeye başlamış ve zamanla alanında en kaliteli eğitimi veren isim haline gelmiştir. 1929 yılında ise okul bugünkü ismini alacak bir reform yaşamış, Odessa Politeknik Enstitüsü (OPI) Elektroteknik Bölümü olarak anılmaya başlanmıştır.

1931 ile 1937 yılları arasında geçen zamanda Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi iletişim merkezleri kurmaya başlamış, ardından WST Okulu gibi farklı düzlemlerde de faaliyet göstermeye başlamıştır. 1937 itibariyle telekomünikasyon alanında başarılı ve yüksek standartlı eğitimler vermeye başlayan okul Nadezhdin’i başkan yapmış, aynı zamanda eğitim faaliyetleri süresince Nadezhdin’in önemli katkılarından da faydalanmıştır.

Eğitimlerine hızla devam eden Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi aynı zamanda 1948 senesinde Pishkin’in de desteği ile ilk deneysel SSCB televizyon merkezini kullanmıştır. Aynı tarihlerde ilk radyo bilgilerine ulaşıldığı gibi, uzun yıllar çalışmalarına hız kesmeden devam eden okul şehrin hizmetlerini karşılamaya başlamıştır.

Günümüzün en geçerli ve en çok ihtiyaç duyulan alanlarından olan Telekomünikasyon konusunda eğitim almak isteyen her öğrenciye kapısını açan okulda herhangi bir sınav gerekmiyor. Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi yabancı öğrencilere mezun olduklarında verdiği diploma ile de Telekomünikasyon konusunda sayısız ülkede iş bulabilecekleri bir geçerlilik de sağlamaktadır.

Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Odessa Telekomünikasyon Akademisi pek çok fakülteye sahiptir. Bilgisayar Teknolojileri ve Radyo Televizyon Elektronik Eğitim Bilimsel Üniversitesi en çok tercih edilenler arasındadır. Ayrıca öğrencilerin sıklıkla öğrenim görmek istedikleri Otomasyon ve Lojistik Eğitim ve Araştırma Üniversitesi, Bilgi Ağları Fakültesi, Telekomünikasyon Sistemleri Fakültesi de yüksek kaliteye sahip eğitim verilen alanların başında gelmektedir.

Telekomünikasyon Akademisi’ne ait 5 ana bölüm bulunmaktadır. Öğrencileri için sayısız avantaj sağlayan, kaliteli eğitimi, sosyal, kültürel alanlarla da buluşturan okulda her öğrenci hayal ettiği mesleğe en kolay şekilde ulaşmaktadır. Hem çok ekonomik harç bedelleri ödemek, hem de kaliteli eğitim almak da her geçen yıl Akademi’nin sürekli talep almasına neden olmaktadır.

Yurt dışında eğitim almak, üniversitede istediği bölümde okumak ve yabancı dilini geliştirmek, mesleğini yaparken daha çok kazanmak isteyen gençler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde amaçlarına en kestirme yoldan ulaşmaktadır. Aldıkları danışmanlık hizmeti sayesinde başvuru ve kayıt işlemlerinde zaman kaybetmeyen gençler, taban puan olmadan, giriş sınavlarıyla uğraşmadan doğrudan başvuru ve kayıt yaptırabiliyorlar. Her türlü olanağın sunulduğu Telekomünikasyon Akademisi öğrencisi olmak için gerekli tüm evraklar ve kayıt işlemleri de Eurostar yetkilileri tarafından tamamlanmaktadır. Kapsamlı, kaliteli ve dünya çapında iş bulma imkanı olan bir üniversitede okumak istiyorsanız siz de başvurularınızı vakit geçirmeden yapabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!