Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık

Ukrayna Üniversiteleri Eczacılık

Ukrayna üniversiteleri eczacılık eğitimi almak isteyenler hazır olun. Bu yıl sizin için önemli bir fırsat. Puan barajlarının kaldırılması ile birlikte yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler diledikleri sağlık alanında Ukrayna’da eğitim alabiliyorlar.

Eczacılık ülkemizde en çok sevilen mesleklerden bir tanesidir. YGS ve LYS açısından baktığımızda sayısal bir bölümdür. Sınavda matematik ve fen bilgisi alanlarında üst düzey bir başarı gerektirmektedir.

Öğrenciler Ukrayna üniversiteleri eczacılık fakültesinde ise sınavsız eğitim alabilmektedirler. Eczacılık bölümü ezber gerektiren; insan sağlığında oldukça önem taşıyan ve dikkat isteyen bir bölümdür. Eczacı kendini sürekli olarak geliştirmek ve bitmek bilmeden kendini yenileyen ilaç sektörüne ayak uydurmak durumundadır. Hangi ilacın ne işe yaradığını ya da yaramadığını en iyi eczacılar bilirler. Eczacılık mezunları kendi işlerinin sahibi olabildikleri gibi büyük ilaç firmalarında da çalışabilmektedirler.

Ukrayna üniversiteleri eczacılık bölümü 4 yıl sürmektedir. Eğitim dili Rusça ve Ukraynacadır. Üniversiteler yurtdışı eğitim harçları açısından da oldukça uygundur bu ülkede. Sağlık alanlarında eğitim ücretleri yıllık 2500$ ile 6000$ arasındadır. Bu şekilde uygun fiyatlara eğitim alınabilmektedir. Bir hedefin var ve onun gerçekleşmesi için şartları oluşturmak istiyorsan yurtdışı eğitimi seçebilirsin. Herhangi bir sınav şartı aranmayan eğitimlerde teori ve klinik uygulama olanakları ile Avrupa standartlarında eğitim alabilmek mümkündür. Öğrenciler uygulama bilgileri ve tecrübeleri ile mezun olduklarında çok daha verimli olabilmektedirler. Eczacılık fakültesi mezunları önde gelen ilaç firmalarında kendi kuracakları eczanelerde görev yapabilirler. Daha birçok alanda çalışabilirler.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi

Ukrayna üniversiteleri eczacılık bölümü öğrencileri eğitimlerini 5 yılda tamamlayabilmektedirler. 1 yıl Rusça ya da Ukraynaca hazırlık alan öğrenciler 5 yılda eczacılık okuyarak süreci bitirmiş olurlar. Dileyen öğrenciler yine kendi alanlarında yüksek lisans ve doktora eğitimi yapabilirler.

Ukrayna’da sağlık alanlarında eğitim almak isteyen öğrenciler lise diplomaları ile kayıt yaptırabilmektedirler. Ukrayna üniversitelerine yıllardır öğrenci yerleştiren Eurostar yurtdışı eğitime giderek tüm üniversite ve bölümler ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim yılın 12 ayı kayıt almakta ve sizleri hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz eğitimler hakkında bilgi sahibi yapmaktadır. Profesyonel eğitim danışmanları sizinle hedefiniz ve bütçeniz ile ilgili çalışma gerçekleştirmekte ve analiz yapmaktadır. Bu analiz ışığında danışmanınız ile birlikte üniversite hedefinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilmektesiniz.

Geleceğin eczacıları arasında yer almak için hemen harekete geçin ve ofisimize gelerek uzmanlarımız ile görüşün. Hedefinize hızlı, güvenilir ve emin adımlarla ulaşacak olmanın keyfini yaşayın.