Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi ; Muhteşem özelliklere sahip olan Ukrayna üniversiteleri arasında Kiev Ulusal Taras Shevchenko

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda yürüteceğiniz çalışmalar öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber yıllardır bu hizmeti vermekte olan Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi çalışanları ile görüşmek ve bu konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olmaktan geçmektedir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile ilgili sizlere gerekli bilgileri sunacak olan ekibimiz nasıl bir yol izleneceği konusunda da sizlere aydınlatıcı bilgiler verecektir.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler Ukraynaca, İngilizce ya da Rusça dilleri ile beraber veriliyor olduğundan dolayı bu alanda eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip dilerseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan bir lisans eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz, bu alanda akıcı bir aksana sahip bir şekilde konuşma yapabiliyor ya da konuşulanları anlayarak cevaplandırabiliyor iseniz sizi doğrudan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan tercih etmiş olduğunuz bölümün ilgili lisans sınıfında eğitim görmenizi sağlamaktadır.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde verilen eğitimler bologna eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi kendini sürekli olarak geliştirmekte olan ve bu alanda bütün dünya üniversitelerinin kullanmakta olduğu bir eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Sizlerde Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde bolonga eğitim sistemi ile beraber çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. Bolgona eğitim sisteminde öğrencilerin sadece pasif birer alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenleri ise sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasında geçmekte olan diyalogların çok daha akıcı bir halde etkili bir şekilde sürdürülmesini sağlamakta ibarettir.

Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber sizler kaliteli bir şekilde eğitim düzeyine sahip olacakken alanında uzmanlaşmış eğitim görevlisi öğretmenleriniz de konular ile ilgili kapsamlı bir bilgiyi sizlere sunacaktır. Böylelikle öğrencilerin bilgiyi hazır bir şekilde almış olmasının önüne geçilmektedir. Öğrenciler araştırmalarını dilerse Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan teknik donanım ve zengin içeriğe sahip araştırma kütüphanelerinde yapabileceği gibi bunun dışında sürdüreceği çalışmalarda dilerse Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar laboratuvarlarını kullanabilir. Ya da alanında uzman kişiler ile bire bir görüşmeler yaparak konu ile ilgili röportajlar yaparak bu alanda edinmek istediği bilgileri yazılı dökümanlar ya da görseller halinde toparlama imkanına da sahip olabilir.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerden en iyi şekilde yararlanmak isterseniz öncelikli olarak Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde konu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi alarak çalışmalarınızı sürdürmeniz çok daha verimli olacaktır. Bu alanda yılların vermiş olduğu bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olan ekip arkadaşlarımız sizleri uygun bir şekilde yönlendirmektedir.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan hazırlık sınıflarından lisans sınıflarına kadar ects kredi sistemi kullanılmaktadır ve bunun yanı sıra öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçişiniz sağlanıyor. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahlinde alacağınız eğitim ile beraber mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diplomalarınız ülkemizde geçerliliğini korumaktadır.
Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi (Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi) Ukrayna’nın en kaliteli, en prestijli üniversitesi Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde iyi bir lisasn eğitimi görebilirsiniz. Bu alanda yürütülmekte olan çalışmalar dahilinde alanın da yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Ukrayna da neden eğitim almalısınız?

 • Kullanmakta oldukları eğitim sistemi bütün dünyanın kabul etmiş olduğu en kaliteli eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemidir.
 • Öğrenciler pasif bir alıcı ya da öğretmenler sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenci ve öğretmenler arasındaki diyaloglar çok güçlü bir hal almıştır.
 • Öğrencilere bireysel değil ekip çalışmasına yönelik eğitim verilmektedir.
 • Verilmekte olan teknik eğitimler Avrupa eğitim müfredatı ile bire bir olduğundan dolayı elde edeceğiniz diplomalar bir çok Avrupa ülkesinde geçerlidir.
 • Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, Ukrayna’nın en kaliteli eğitim merkezidir.
 • Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi gerek teknolojik donanım bakımından gerek ise eğitim alt yapısı bakımından çok kaliteli bir üniversitedir.

Sizde bu sebeplerden dolayı Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi modern binaları, laboratuvarları ve spor salonlarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok yabancı öğrencinin tercihidir. İki bin’i aşkın akademik personeli ile beraber on dört fakültede Yirmi Binin üzerinde öğrenciye eğitim vermeye devam etmektedir. 177 yıllık bir geçmişe sahip olan üniversitemiz yurt içi ve yurt dışında öğrencilere eğitim veren uluslar arası üniversite özelliği taşımaktadır. Tam donanımlı üniversitede İletişim ve Endüstri alanlarında bilimsel merkezi, İnternet Ağ sistemleri ile tam donanımlı derslikler, Video arşivi, Bilimsel ve metodolojik laboratuarlar, Makineler ve aletler tam donanımlı kaynak için makineler Elektronik Yayınlar desteği ile Zengin bir Kütüphaneye sahiptir.
Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sisteminin bologna eğitim sistemi olduğundan bahsetmiştik. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki bağların çok daha güçlü bir hal alması temel prensip olarak görülmüştür.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesinde uygulanmakta olan bu eğitim sisteminde öğretmenin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrenciler kendi ekip arkadaşlarını bir araya getirir. Öğretmenin sunduğu konu başlıklarından birini tercih eder ve bu alanda yapacağı çalışmalar ile beraber iyi bir görev dağılımı yapar ve araştırma konusunu dilerse Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan gelişmiş bir teknik donanıma sahip zengin içerikli kütüphanesinde yapabileceği gibi bu alanda yapacağı çalışmalarda elde edeceği bilgiler ile beraber dilerse Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından üstün özelliklerde bir alt yapıya sahip bilgisayar laboratuvarında elde edeceği bilgiler doğrultusunda çalışmalarını sürdürebilmektedir.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak konu ile ilgili alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olan ekibimizden gerekli detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesinde eğitim imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesinde alacağınız lisans eğitimi ile beraber elde edeceğiniz diplomalar ile beraber dilerseniz ülkemiz sınırları içerisinde bir iş yeri açarak çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz gibi dilerseniz eğitim almış olduğunuz bölüm ile ilgili bir iş veren ile anlaşma yaparak çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.
1834 yılında kurulan Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi 177 yıllık geçmişi ile Ukrayna’nın en eski
3 üniversitesinden biridir. Ukraynalı ünlü şair ve ressam Taras Şevçenko’nun adını alan üniversite bugün Ukrayna’nın
en iyi üniversitesi olarak kabul edilmektedir.
Üniversitenin sembolü haline gelen kırmızı merkez binası aynı zamanda önemli bir manevi değere sahiptir.
1. Dünya Savaşı’nda ölen Ukraynalı askerlerin anısına Çar 2. Nikola’nın emri ile merkez bina öğrenciler tarafından
kırmızıya boyanmıştır ve o günden beri de üniversitenin en önemli sembolüdür.
Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi modern binaları laboratuarları ve spor salonlarıyla dünyanın
çeşitli ülkelerinden birçok yabancı öğrencinin tercihidir.
2000 i geçkin akademik personeli ile 14 fakültede 20.000 inin üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.
Üniversitenin fakülte ve bölümleri şunlardır:

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

 • Biyoloji Fakültesi
 • Biyokimya
 • Biyofizik
 • Botanik
 • Viroloji
 • Genel ve Moleküler Genetik
 • Zooloji
 • Ekoloji
 • Mikrobiyoloji
 • İnsan ve Hayvan Fizyolojisi
 • Bitki Ekolojisi ve Fizyolojisi
 • Sitoloji Histoloji ve Biyolojik Gelişim

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Jeoloji Fakültesi

 • Genel ve Tarihsel Jeoloji
 • Mineraloji Jeokimya ve Petroloji
 • Maden Yakıtları Jeolojisi
 • Petrol Jeolojisi
 • Hidroloji ve Jeoloji Mühendisliği
 • Jeofizik

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Coğrafya Fakültesi

 • Fiziksel Coğrafya ve Jeoloji
 • Meteoroloji ve Klimatoloji
 • Jeomorfoloji ve Paleografi
 • Ekonomik ve Sosyal Coğrafya
 • Dinsel Coğrafya ve Turizm
 • Jeodezi ve Kartografi
 • Hidroloji ve Hidrokimya

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi İktisat Fakültesi

 • Teorik ve Uygulamalı İktisat
 • İktisat Teorisi
 • Uluslar arası Ekonomi
 • Yenilikçi ve Yatım Faaliyetlerin Yönetimi
 • Muhasebe ve Denetim
 • Finans
 • Sigorta ve Risk Yönetimi
 • Ekolojik Yönetim Girişimcilik
 • İstatistik ve Demografi
 • Girişimcilik

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Tarih Fakültesi

 • Slav Tarihi
 • Modern ve Yabancı ülkelerin Çağdaş Tarihi
 • Antik ve Ortaçağ
 • Rusya Tarihi
 • Arkeoloji ve Müzecilik
 • Arşiv çalışmaları ve Özel Tarih Bilimi
 • Yerel Tarih ve Etnoloji

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Mekanik ve Matematik Fakültesi

 • Cebir ve Matematiksel Mantık
 • Genel Matematik
 • İntegral ve Diferansiyel Denklemler
 • Matematiksel Analiz
 • Olasılık Teorisi ve Matematiksel İstatistik

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Radyofizik Fakültesi

 • Yarıiletken Elektroniği
 • Elektrik
 • Fiziksel Elektronik
 • Kriyojeni ve Mikro Elektronik
 • Kuantum Radyofizik
 • Matematik ve Kuramsal Radyofizik
 • Tıbbi Radyofizik

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Sibernetik Fakültesi

 • Operasyon Araştırma
 • Bilgi Sistemleri
 • Matematiksel Bilişim
 • Komplike Sistem Modelleme
 • Hesaplamalı Matematik
 • Uygulamalı İstatistik
 • Sistem Analizi ve Karar verme
 • Teorik Sibernetik
 • Teori ve Programlama teknolojisi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Psikoloji Fakültesi

 • Genel ve Örgütsel Psikoloji
 • Klinik Psikoloji ve Psikolojik Teşhis
 • Pedagoji
 • Sosyal Psikoloji
 • Gelişim Psikolojisi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Sosyoloji Fakültesi

 • Endüstriyel Sosyoloji
 • Sosyal Araştırma Teknikleri ve Metodolojisi
 • Sosyal Yapılar ve Sosyal İlişkiler
 • Teori ve Sosyoloji Tarihi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Fizik Fakültesi

 • Deneysel Fizik
 • Metal Fiziği
 • Moleküler Fizik
 • Nükleer Fizik
 • Optik
 • Uzay Fiziği ve Astronomi
 • Fizik

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Yurtlar

Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi ‘nin son derece modern ve konforlu yurtları vardır. İçinde tuvalet ve banyonun da olduğu 2 ve 3 kişilik modern mobilyalı odalardan oluşan yurtlarda çalışma salonları çamaşırhane spor salonu ve kantin vardır.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi-Sokak Görünümü

Ukrayna Kiev de Bulunan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!