Kiev Ulusal İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi ; Birçok bölümde eğitim fırsatını Türk öğrenciler için sağlayan Kiev üniversitesi ayrıca..

Kiev Ulusal İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi ; 1930’da kurulan, 7 adet fakülteye sahip olan ve başkentte yer alan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi ülkenin kaliteli eğitim veren okullarından biridir ve her sene yabancı ülkelerden gelen gençlerin yoğun taleplerini karşılamaktadır. Eski ve bir o kadar da köklü bir üniversite olmasıyla beraber Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda dersler verilmesi de okulu çekici kılan unsurlardan bir tanesidir. İnşaat ve Mimarlık bölümlerine girebilmek için sınavlara girmek zorunda kalan ve hayalleri yıkılan pek çok öğrenci, sınavsız kayıt yaptırabilecekleri Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi sayesinde hayal ettikleri eğitimi yurt dışında, en ekonomik koşullarda elde edebiliyorlar.

National University Of statüsünü 1999 yılında dönemin Cumhurbaşkanı tarafından elde etmiş olan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi 1993 yılında asıl ismini almıştır. Bu isimle eğitim hayatına devam eden kurumda özellikle İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri öğrencilerin en çok rağbet ettiği alanların başında geliyor. Okula kabul edilen, kayıt yaptıran öğrenciler lisans eğitimlerine başlamadan hemen önce 1 sene boyunca hazırlık derslerine girmek zorundadır. Hazırlık eğitimleri her ders yılının 1 Eylül tarihinde başlamaktadır ve öğrenciler gruplar halinde kabul edilmektedir. Hazırlık fakültesinde ders alan öğrenciler senede sadece 15 gün süren sömestr tatili ve ülkenin resmi tatil günlerinde eğitimlerine ara verebilmektedirler. Derslere girme zorunluluğu vardır. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi hazırlık sınıflarına gruplarla giren öğrenciler grup değişikliklerini ilk 1 ay içinde yapmalıdırlar, aksi halde sonrasında grup değişikliği söz konusu olmamaktadır.

Pek çok öğrenciyi kendisine çekmeyi başaran Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi gençlere konaklama konusunda da imkanlar sunmaktadır. Kampüs içinde bulunan 6 adet yurt öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede ve teknik olanaklara sahiptir. Okula kayıt yaptıran öğrencilerde hazırlık sınıflarına girebilmek için 25 yaş altında olmak gerekir. Lise mezunu olmak ise kayıt yaptırmaya yeterli görülmektedir. Sınavsız kabul edilen öğrencilerden hazırlık sınıflarına girmeden önce sağlık raporu da istenmektedir.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi gençlere ekonomik harç bedelleri ödeyerek istedikleri branşta lisans eğitimi alma olanağı sunduğu gibi, verilen eğitimin kalitesi, alınan diplomayla kolay iş bulma avantajları da gençlerin yüzünü güldüren etkenler arasında yer alıyor. Başkentin güzelliklerini keşfeden gençler, aynı zamanda üniversitenin sosyal olanaklarından da sonuna kadar yararlanıyorlar. Her türlü aktivitenin bulunduğu okulun başkentte olması öğrencilerin başka ülkelerden gelen kişilerle tanışarak hem sosyalleşmelerine, hem de yeni kültürler tanıyıp, yabancı dillerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi gençlere sağladığı lisans eğitimini 1 yıl süren hazırlık eğitiminin ardından 4 yılda tamamlıyor. 2000 ile 3000 Dolar arasında değişen harç bedelleri gençlerin konforunu bozmadığı gibi, ailelerin ceplerini de yakmıyor. Senelik ücret konusunda diğer yabancı okullardan çok daha ucuz bir eğitim veren üniversite barınma konusunda da gençlere yurt olanağı sağlıyor. 2-3 kişilik yurt odaları, etüt sınıflarıyla gençlerin konforunu artırırken, aylık 200-300 dolar civarında değişen rakamlarıyla da herkesi memnun ediyor. Tüm bu olanaklara sahip olmak isteyenler Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumu ile irtibata geçebiliriler.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!