Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi

Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi

Sayısız üniversiteye sahip olan Ukrayna son yıllarda gençlerin en çok rağbet ettiği, başvuru tarihlerinde birbirleriyle yarıştığı bir ülke haline geldi. Sahip olduğu okulların kalitesi, saygınlığı ve köklü kurumlar olmasının yanında ekonomik koşullara sahip olması da elbette gençleri kendisine çekiyor. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi de ülkenin en çok öğrenci çeken oklularının başında geliyor. Başkentteki popüler okullar arasında olan kurumda akademik kadronun zenginliği ve gençlerin mezun olduktan sonra iş bulmakta zorluk çekmemesi eğitimin kalitesini de ortaya koyuyor. Senelik harç ücretleri de diğerleriyle kıyaslandığında oldukça ekonomiktir. Kadrosunun başarısı Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi eğitiminin ne kadar yüksek standartlarda verildiğine iyi bir örnektir. Metalurji üzerine teorik ve uygulamalı dersler verilmekte, öğrencilerin bilgilerini sağlam temeller üzerine kurmaları amaçlanmaktadır.

Ders verilen sınıfların her biri teknolojik açıdan gelişmiştir. Bilgisayar destekli öğrenimlerde gençler eğitimlerini pekiştirmektedir. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi ileri düzey eğitim vermektedir ve bilimsel kriterler doğrultusunda bir müfredat hazırlanmıştır. Yabancı öğrencilere de kapısını açan okula başvuru yapmak için sadece lise diploması olması yeterlidir ancak lisans eğitiminden önce öğrencilerin sağlık belgelerini verip, hazırlık sınıflarına kayıt yaptırmaları gerekir. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi verilen 1 yıllık hazırlık sonrasında başarı gösteren gençleri lisans eğitimine başlatıyor.

Yıllarca sınavlardan bunalan ve dershanelere para veren gençler, çok daha az bir ücret ödeyerek Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi öğrencisi olabiliyorlar. İstedikleri bölüme sınava girme ihtiyacı duymadan kayıt yaptıranlar okulun tüm sosyal imkanlarından da yararlanıyorlar. Üstelik yabancı dil bilgilerini hazırlık eğitimleri boyunca mükemmel hale getirebiliyorlar. Metalürji eğitimini yurt dışında alma şansı elde eden öğrenciler Kiev şehrinin tüm avantajlarından faydalanabiliyorlar. Şehir yaşanması ucuz bir hayata sahip olduğu kadar ulaşım kolaylığı, yaşam giderlerinin uygunluğu de eğitim hayatı boyunca gençlerin maddi olarak zorlanmasının önüne geçiyor.

Her türlü ulaşımın kolaylığı gençlerin eğitim hayatlarında Ukrayna’yı dolaşmalarına, başka şehirleri gezmelerine ve boş vakitlerini çok daha iyi şekilde değerlendirmelerine olanak sağlıyor. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi tercihinde bulunanlar, hem lisans eğitimleri, hem diplomaları, hem de aldıkları kaliteli eğitimle yaşıtlarına fark atıyor, meslektaşlarından bir adım önce gidiyorlar. Okul imkanları arasında gençlerin yurtta kalmalarına da fırsat tanınıyor ve isteyenler 2-3 kişilik odalarda kalarak ekonomik öğrenciliğin tadını çıkarıyorlar. Kiev Ulusal Metalurji Üniversitesi için nasıl başvuruda bulunacağını bilmeyen veya kayıt işlemleri hakkında bilgisi olmayanlar Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek ihtiyaç duydukları her bilgiye anında ulaşabilirler. Daha önce binlerce öğrencinin yurtdışında kolayca okumasına vesile olan Eurostar sayesinde siz de geleceğiniz kendi istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Gerekli evrakları tamamlamanızda size yardım edecek olan danışmanlar aynı zamanda uzak biletinizden, kalacağınız yere kadar her ayrıntıyla ilgilenerek, Kiev’in renkli dünyasında size unutamayacağınız bir öğrencilik hayatı yaşatacaklardır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu