Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi ; Ukrayna'da eğitim görebileceğiniz alanlardan bir tanesi de tarım bölümüdür. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi ülkenin en iyi tarım eğitimi veren kurumlarının başında gelmektedir ve kuruluş tarihi 1977’dir. Alanında verdiği uzman eğitimler ile öne çıkan ve tarım sektöründe çalışmak isteyen gençlerin umudu olan üniversite sınavsız başvuru ve kayıt işlemleri sayesinde pek çok gence yeni ufuklar açıyor. Öğencilere tarım alanında son teknolojik gelişmeler de takip edilerek eğitim veriliyor ve teorik dersler uygulamaları derslerle destekleniyor. Yarı zamanlı şekilde uygulamalı ders alan öğrenciler bilgilerini patriğe dökerek alanlarında çok daha uzman hale gelebiliyorlar. Tarıma dayalı her ülkede, her sektörde kolaylıkla iş bulabiliyorlar.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi bünyesinde 69 profesörle yaklaşık 19 bin öğrenciye eğitim veriyor. Bu rakam her sene biraz daha artarken okula yapılan başvurularda ise ciddi bir artış gözleniyor. Eğitim sisteminde bilgisayar teknolojileri ve görsel öğelerle desteklenen bir uygulama ortaya koyan okul aynı zamanda tüm öğrencilerin de yararlanabileceği yerel bir internet ağına da sahip. Araştırmalarını kolayca yapabilen öğrenciler eğitim siteminin rahatlığı ile bilgiye anında ulaşabiliyor ve uygulamalar sayesinde tecrübe ediniyorlar. Toplamda 19 araştırma laboratuarı bulunan Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi alt yapı çalışmalarını her geçen yıl daha da artırıyor.

Geniş bir kaynağa sahip olan kütüphanesinde 500 bini geçen bir arşive erişilebiliyor. Sumy Tarım Üniversitesi eğitim verdiği gençlerin kendilerini her anlamda yetiştirebilmeleri için onlara zengin kaynaklar ve alternatifler sunuyor. Tarım faaliyeti gösteren çiftliklerde çalışma ve staj yapma imkanı verilen gençler işlerini uygulamalı olarak ortaya koyarak özgüvenlerini de geliştirebiliyorlar. Üniversitenin kendisine ait toplam 6 bin hektar arazisinin olması da tarım eğitimi alan gençler için ciddi bir saha çalışmasına neden oluyor. Verilen eğitimlerde tarım makineleri, sulama gibi alanlarda da öğrenciler bilgilendiriliyorlar. Teknik eğitimin dışında muhasebe ve yönetim konusunda eğitim alan öğrenciler denetim alanında da bilgi sahibi oluyor, böylece mezun olduklarında bu alanlarda da iş bulabiliyorlar.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi gençlerin hem mesleki, hem de sosyal yönden her ihtiyacını karşılamak için tüm kaynaklarını seferber ediyor. Sosyal konularda çeşitli aktiviteler, festivaller bulunduğundan, gençler ders dışında da stres atabiliyor ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kaynaşma imkanı bulabiliyorlar. Barınma konusunda evde kalmak istemeyen öğrencilere alt yapısı olan modern ve konforlu yurtlar tesis ediliyor. 2 yahut 3 kişi kalınan odalar gençler için eğitimlerinde rahat etme imkanı sağlıyor. Yurt ücretleri de diğer okullara veya yurtlara oldukça cüzi rakamlara sahip. Yurtların etüt odalarından, yemekhanelerinden de faydalanan gençler, tüm ihtiyaçlarını okul alanı içinde karşılayabilme kolaylığı yaşıyorlar.

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi kampüsü içinde yemekhaneler, sosyal tesisler, kafeler ve spor aktivitelerinin yapıldığı spor tesisleri bulunuyor. Zorunlu ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayan öğrenciler sosyal hayatlarını da okuldan çıkmadan tatmin edebiliyorlar. Tüm bu ayrıcalıklara sahip olmak, yurt dışında tarım eğitimi almak için sınava girmeden kayıt yaptırabilir, tüm işlemlerinizi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile kolayca halledebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!