Ukrayna Yurtdışı Eğitim

Ukrayna Yurtdışı Eğitim

Ukrayna Yurtdışı Eğitim ; Yurtdışı eğitim kurumları arasında en başarılı üniversitelerde eğitim fırsatlarını ve europass mavi diploma ....

Ukrayna Yurtdışı Eğitim

Ukrayna yurtdışı eğitim fırsatları ve avantajları Türkiye’den öğrencileri bekliyor. Yeni kültürleri keşfetmek, yepyeni eğitim sistemleri ile tanışmak ve Avrupa’ya açılmak için ilk adım yurtdışı eğitimden geçiyor.

Ukrayna Doğu Avrupa’da yer alan, Türkiye’ye uçuş mesafesi ile 80 dakika olan ve yurtdışını keşfetme sürecinde ilk adım olarak tercih edilen bir ülkedir. Eğitim oldukça önemlidir. Her şehirde onlarca üniversite bulunmaktadır ve bu üniversitelerin birçoğunun kuruluşları 1930’lu yıllara dayanmaktadır. Bu nedenle üniversiteler geniş kütüphanelere, birbirinden değerli kaynaklara da sahiptirler.

Akademisyenler alanlarında kendilerini kanıtlamış profesyonellerden oluşmaktadır. Öğrenciler burada hedefledikleri bölümde eğitim alabilmektedirler. Ülkede ki üniversiteler Avrupa da ve hatta dünya da kendini kanıtlamışlardır. Kiev Havacılık, Odessa Denizclik gibi onlarca farklı alanda başarılara imza atmış köklü üniversiteler burada yer almaktadır. Ukrayna yurtdışı eğitim fırsatları bu nedenle ön planda tutulmaktadır.

Ukrayna Yurtdışı Eğitim Fırsatları İle Tanışmaya Hazır mısınız?

Öğrenciler lise diploması ya da önlisans diploması ile başvuruda bulunabilmekte ve herhangi bir sınava tabi tutulmadan bu eğitimleri tamamlayabilmektedirler. Öğrenciler Europass Avrupa diplomasına sahip olabilmektedirler. Bu diploma ile Avrupa ülkelerinde Staj ve İş olanakları bulunmaktadır.

Ukrayna yurtdışı eğitim almayı planlayan öğrenciler için en önemli kazanım yabancı dil öğrenme fırsatıdır. Mezun olup Türkiye’ye dönen öğrenciler iş verenlerin ilk tercihleri arasında yer alacaklardır. Yurtdışında kendi ayakları üzerinde durabilmiş, dil öğrenmiş ve üniversite diploması sahibi olabilmiş çalışanları herkes öncelikli olarak tercih etmektedir. yurtdışı eğitim diplomaları Türkiye’de de tanınmaktadır. YÖK’ün denklik prosedürleri yerine getirilerek rahatlıkla öğrenciler Türkiye’de tüm haklardan yararlanabilir hale gelebilmektedir.

Ukrayna’nın tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri ucuz yıllık eğitim harçlarının olmasıdır. Avrupa’da Europass mavi diploma ve Türkiye’de tanınırlık fırsatlarını sunarak bu kadar uygun koşullarda eğitim alabilme şansı düşüktür. Öğrenciler burada 2000$’dan başlayan yıllık ödemeler ile üniversite eğitimi alabilmektedirler.

Ukrayna yurtdışı eğitim de ki diğer bir avantaj ülkenin ekonomik açıdan Türkiye’den giden öğrenciler için yaşanabilir olmasıdır. Ülkede konaklama, yeme içme, cep harçlığı dahil bir öğrenci ayda 350-400$’a geçinebilmektedir. Ülkenin para birimi Grivna’dır. 1 TL ortalama 7 Grivna’ya denk gelmektedir. Bu da öğrencilerimize avantaj sağlamaktadır.

Ukrayna’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler lise ya da yüksekokul diplomaları ile başvuruda bulunabilir ve hayallerinde ki mesleğe kavuşabilirler. Yılın 12 ayı başvuru kabul eden Eurostar Yurtdışı eğitim kurumu ile hemen irtibata geçin ve ayrıcalıklı bir eğitim için ilk adımlarınızı şimdi atın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!