Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi ; Tarım ve daha birçok bölümde eğitim görebileceğiniz üniversiteler ile Ukrayna tercihiniz oluyor.

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi

Tarım sektörünün her ihtiyacını karşılamaya kurulduğu ilk gün itibariyle başlayan Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi Ukrayna ekonomisine de büyük katkılarda bulunmaktadır. Önemli bir eğitim kurumu olmanın yanında tarım sektörüne nitelikli personel sağlamasıyla da adından sıkça söz ettirmektedir. Ukrayna’nın tarım sektöründeki işçi açığını, yetiştirdiği kalifiye elemanlar ve uzmanlar sayesinde büyük ölçüde kapatmaya yardımcı olmuştur. Pek çok Tarım Uzmanı yetiştiren okul köklü geçmişi ve eğitimdeki saygınlığıyla da dikkatleri her daim üzerine çekmeyi başarmıştır. Tüm eğitim sistemi Tarım sektörüne katkıda bulunulacak şekilde tasarlanmış ve devam ettirilmiştir. Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda hareket eden ve müfredatını bu yönde hazırlayan okulda verilen mezuniyet belgesi de Avrupa Birliği üye ülkeleri tarafından tanınmaktadır.

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi gençlerin tarım sektöründe kolaylıkla iş bulmasına vesile olmaktadır. Teorik eğitimlerin desteklenmesi amacıyla uygulamalı dersler de verilmekte, gençler okulun arazisinde mesleklerine yönelik çalışma fırsatı da bulmaktadırlar. 40’ı aşkın ülkeden gelen öğrencilerin eğitim aldığı Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi etkinlikler konusunda da oldukça yoğundur. Tarımsal faaliyetlerdeki açığı kapatırken aynı zamanda öğrencileri hayata da hazırlamayı ihmal etmeden, sosyal alanda da tatmin edici aktivitelere yer verilmektedir.

Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi öğrencisi olabilmek, lisans eğitimine katılmak için mutlaka 25 yaş altında olmak gerekmektedir. Başvuru yapan kişilerin sağlık konusunda sorunlarının olmamasına da dikkat edildiğinden sağlık raporu istenmektedir. Bunların dışında okula girebilmek adına herhangi bir sınava girmek icap etmediği gibi, ülkemizdeki gibi taban puan uygulaması da yoktur. Dnepropetrovsk Devlet Tarım Üniversitesi gençlerin lise eğitimlerinin bittiğini belgeleyen bir mezuniyet diplomasıyla başvuru ve kayıt kabul etmektedir.

Eğitimlere başlamadan önce muhakkak hazırlık bölümünde 10 ay geçirmek gerekiyor zira Devlet Tarım Üniversitesi Ukraynaca ve Rusça eğitim verdiğinden gençlerin bu iki dilden birini tercih etmesi gerekiyor. Hazırlık sürecinde gençler seçtikleri dilde eğitim alıyor ve iki sömestr sonunda da sınava giriyorlar sınavları başarıyla verenler 10 ay sonunda sertifika almaya haz kazanıp, lisans eğitimlerine başlayabiliyorlar.

Devlet Tarım Üniversitesi gerek eğitimi, gerek bölgedeki tarım sektörünün ihtiyaçlarını karşılaması bakımından her geçen gün yıldızını biraz daha parlatıyor. Yoğun bir başvuru talebiyle karşılaşan üniversite cüzi harç rakamları, ekonomik hayat koşulları ile Türk öğrencileri için de büyük bir avantaja imza atıyor. Yurt dışındaki organizasyonlara katılan, farklı etkinliklere ev sahipliği yapan Devlet Tarım Üniversitesi kampüsü içindeki sosyal etkinlikler ve spor alanları ile öğrencilerinin her açıdan tatmin olacağı bir ortam yaratmayı da ihmal etmiyor.

Bugüne kadar sayısız Türk öğrenciyi yurt dışına göndererek eğitim almasına aracılık eden, işinde profesyonel kişilerle çalışan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizin de hayallerinizi gerçekleştirebilir ve sınavsız kayıt imkanından yararlanmanızı sağlayabilir. Eğitiminiz ve mesleğiniz için yurt dışında eğitim almayı hedeflediyseniz rotanızı mutlaka Eurostar Merkez Ofislerine çevirmelisiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!