Vinnitsa Teknik Üniversitesi

Vinnitsa Teknik Üniversitesi

Vinnitsa Teknik Üniversitesi'nde alanınızda eğitim görebilmeniz mümkün olacaktır. Türkiye'den birçok öğrenci için..

Vinnitsa Teknik Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olarak bilinemekte olan Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğiitm sürecine tabii tutulmak isterseniz öncelikli olarka lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş ve elinizde bir lise diploması bulunması gerekmektedir.

Bologna eğitim sistemi ile beraber bir eğitim verilmekte olan Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde başarılı bir şekilde eğitim almak isterseniz sizlerde öncelikle Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız ile beraber bu alanda yapacağınız bir sözleşme ile beraber kendi haklarınızı ve şirketimizin haklarını güvence altına almakta olacaksınız. Alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber kaliteli

bir eğitim süreci teknik bir eğitim süreci sizleri bekliyor olacaktır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi vinnitsia kentinde 25 hektarlık bir alana kurulmuştur. Vinnytsia nın dışında üniversite 10 hektarlık bir spor kompleksine sahiptir. Böylesine büyük bir alan içerisinde kaliteli bir eğitim anlayışı ile eğitim ve öğretim hizmetlerinin verilmekte olduğu Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde gerek yurt içinden gerek ise yurt dışından bir çok öğrenci yer almaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesinde eğitim gören birinci ve ikinci sınıf öğrencileri ünlü kişiler, yazarlar, müzisyenler, sanatçılar, tiyatro ve flim aktörleri, siyasetçiler, din adamları ve hukuk camiasından insanlar üniversiteyi ziyaret eden diğer insanlarla tanışma fırsatı bulur. Bu alanda okulumuz bünyesinde yapılmakta olan çalışmalar dahilinde en iyi şekilde eğitim hizmetleri verilmektedir.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan çalışmalarda bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenciler en iyi şekilde eğitilmektedir. Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalarda öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğretmenlerin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber konuyu gerek Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde araştırması gerek ise Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar laboratuvarlarında araştırması sağlanmaktadır.

Öğrenciler yapmakta olduğu bu araştırmalar ile beraber elde edecekleri bilgileri gerek yazılı dökümanlar gerek ise görsel dökümanlar olmak üzere birer taslak halinde hazırlamaları ile beraber üzerinde çalışmakta oldukları konuya karşı tam hakimiyeti sağlamaya çalışmaktadır. Bu alanda öğrencilerimizin en iyi şekilde çalışmalarını sağlamaktayız.

Vinnitsa Teknik Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birinin öğrenciler tarafından tercih edilmesi ile beraber eğitim verilmekte olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Bu üç dilden en az bir tanesi için ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazılrık eğitimi sizi bekliyor olacaktır.

Bu hazırlık eğitimi süresi boyunca yapacağınız çalışmalarda da bologna eğitim sistemi dahilinde bir eğitim çalışması uygulayacağınızı belirtmemizde fayda olacaktır. Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öğrencilerimizin çok daha iyi bir şekilde eğitilmesi sağlanmaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir teknik eğitim almak isterseniz öncelikli olarak bahsettiğimiz gibi lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun akabinde ise aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunun sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda yer alan bir heyet huzurundan geçerek onaylanması ve bu raporun tercüme edilerek noter huzurunda onay aldıktan sornada kaymakamlık tarafından onaylanması istenmektedir.

Bu alanda öğrencilerin kaliteli bir eğitim çalışması için sizde daha yolun başında iken 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz ve bu alanda uzman ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi altı bin kişilik tam zamanlı bin beş yüz kişilik yarı zamanlı ve yüz yüksek lisans ile beraber doktora öğrencisine eğitim ve öğretim hizmetleri vermektedir. Eğitim çalışmalarını ve bilimsel faaliyetlerini elli üç bölüm ile beraber gerçekleştirmektedir. Bu alanda verilmekte olan eğitim dahilinde bölümlerin kontrolünü bilim doktorları ve profesörleri tarafından sağlanmaktadır. Öğretim kadrosunun %84 ü üniversite kadrosunun %72 si bilimsel derece ve unvan almış kişilerden oluşturmaktadır. Vinnitsa Teknik Üniversitesi öğretmenlerinin ise %2 si övgüye değer unvanına sahiptir.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi 1991 yılında üç dönemlik bir eğitim sistemi oluşturarak Ukrayna ve üniversiteler tarihine geçmiş olarak bilinmekte olan bir teknik eğitim veren üniversite olarak bilinmektedir. Bu alanda kaliteli bir eğitim vermekte olan Vinnitsa Teknik Üniversitesi 2 dönem boyunca öğrenciler müfredat programına dâhil edilmekte üçüncü dönemde ise çalışılmaktadır. Çalışma dönemlerinde ise öğrenciler mesleki yeterliliklerini gerçek ortamlarda deneyerek meslek öncesi deneyim kazanmaktadırlar. Bu alanda öğrencilerin öncelikli olarak son sınıf öğrencileri ise işletmelerde bağımsız olarak çalışabilmekte ve yeteneklerini sergileyebilmeleri sağlanmaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesinde temel uzmanlık alanında eğitimin yanı sıra öğrenciler part time ikinci bir uzmanlık eğitimi de alabilmektedir. Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim Bologna eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öğrencilere en uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu alanda gerekli çalışmaların yapılıyor olması gerek eğitmen kadrosu olarak gerek ise öğrenci kontenjanı için iyi bir çalışma sağlamaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öncelikli olarak şunu söylememizde fayda var ki bu eğitim sistemi ile beraber öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalog çok daha güçlü bir hal almasını sağlayacak şekilde yapılandırmaktadır. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir bilgi birikimine sahip olacaklardır.
Öğretmenlerin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber yapacakları araştırma çalışmalarında gerek Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde gerek ise Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan ileri teknolojiye sahip bir bilgisayar laboratuarında çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu alanda kaliteli bir bilgi birikim ile beraber öğrenciler en iyi şekilde çalışmalarını sürdürüyor ve kaliteli bir eğitim almaları sağlanıyor. Bir sonraki aşamada ise öğrenciler projelendirme ve uygulama çalışmalarına tabi tutulmaktadır. Bu alanda yapacakları işlemler esnasında bir önceki araştırma konusunda elde ettiği bilgiler doğrultusunda en iyi şekilde çalışmalarını sürdürebilmektedir. Bu alanda öğrencilerin kaliteli bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır. En iyi şekilde çalışmalarını etkili bir şekilde sürdüren öğrencilerimiz yapacakları işlemler esnasında başarılı bir gelecek için ilk hazırlıklarını yapmaktadır.

Vinnitsa Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim verilmekte olduğundan dolayı yapılacak olan bu çalışmada eğer bu üç dilde ileri düzeyde bir aksana sahip şekilde bilgiye sahip değil ise bir yıllık hazırlık eğitimi süresine tabi tutulmakta olan öğrencilerimize bu alanda en iyi şekilde yabancı dil bilgisi verilmesi sağlanmaktadır. Bu alanda öğrencilerimizin yapacakları çalışmalar ile beraber lisans eğitimlerinin sonuna gelmesi halinde elde edecekleri diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde bulunan her yerde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik dolayısı ile çalışma imkanına sahip olabilecektir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda dilerse kendi iş yerini açma yetkisine sahip olabilirsiniz ya da bir başka iş veren ile çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.
Üniversite 6000 tam zamanlı 1500 yarı zamanlı 100 yüksek lisans ve doktora öğrencisine

eğitim vermektedir.
Eğitim ve bilimsel faaliyetler üniversitenin 47 bölümünde gerçekleştirilmektedir. Bu bölümlerden

26’sı Vinnytsia ve Vinnytsia Bölgesindeki işletmelerde şubeleri bulunmaktadır. Bölümler

Bilim Doktorları ve Profesörler tarafından yönetilmektedir. Yüksek lisans bölümündeki

öğretim kadrosunun % 84’ü ve Üniversite kadrosunun %72’si bilimsel derece ve unvanlara

sahiptir. Üniversite öğretmenlerinden %2’si“Övgüye değer” unvanına sahiptir.

LİSANS PROGRAMLARI

 1. İşletme
 2. Ekoloji Çevre Koruma ve Dengeli Doğa Yönetimi
 3. Bilgisayar Bilimleri
 4. Bilgisayar Mühendisliği
 5. Yazılım Mühendisliği
 6. Sistem Mühendisliği Sistem Mühendisliği
 7. Makine Mühendisliği
 8. Metal-Kesme Teknolojileri
 9. Isı Gücü Mühendisliği
 10. Elektrik Mühendisliği ve Elektrik teknolojileri
 11. Elektromekanik
 12. Mikro- ve Nano-elektronik
 13. Elektronik Cihazlar ve Birimler
 14. Radyo Mühendisliği
 15. Radyo Elektronik Birimleri ve telekomünikasyon
 16. Ölçme Bilimi ve Bilgi-Ölçüm Teknolojileri
 17. Optomühendisliği
 18. İnşaat Mühendisliği
 19. Otomobil Taşımacılığı
 20. Bilgi ve iletişim Sistem Güvenliği
 21. Bilgi Güvenliği Kontrolü
 22. Organizasyon Yönetimi
 23. Ekoloji ve Çevreyi Koruma
 24. Otomatik Sistem Yazılımı
 25. Akıllı Karar Verme Sistemleri
 26. Mekanik Mühendisliği Teknolojisi
 27. Metal Kesme Araç ve Sistemleri
 28. Otomobil ve Otomobil Tesisleri
 29. Isı Gücü Mühendisliği
 30. Elektrik Santralleri
 31. Elektrik sistemleri ve Ağları
 32. Elektrik Gücü Tüketimi Elektrik Sistemleri
 33. Radyo Mühendisliği
 34. Telekomünikasyon, Radyo Yayıncılığı ve Televizyon Araçları
 35. Mikro-elektronik Yarı İletken Cihazlar
 36. Elektronik Cihazlar ve Birimler
 37. Elektronik Cihaz Üretimi
 38. Biyoteknik Cihazlar ve Tıp Cihazları ve Sistemleri
 39. Telekomünikasyon Teknolojileri ve Tesisler
 40. Lazer ve Optoelektronik Mühendisliği
 41. Ölçü Bilim ve Ölçme Mühendisliği
 42. Kontrol ve Otomatik Sistemler
 43. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar
 44. Endüstri ve İnşaat Mühendisliği
 45. Şehir İnşaatı ve Kamu Hizmetleri
 46. Isı ve Gaz Temini ve Havalandırma
 47. Elektrik Sistemleri ve Taşıma Araçları Kompleksi
 48. Elektro-Mekanik Otomatik Sistemler ve Elektrikle Çalıştırma
 49. Yenileme ve Aşındırmayı Artırma Araçları ve Teknolojisi
 50. Telekomünikasyon Sistemleri ve Ağları
 51. Sınırlı Erişim ile Bilgi Koruma Alanındaki İdari Yönetim
 52. Bilgisayar Sistemlerinde Veri Koruması ve Ağ Erişimi
 53. Elektrik Mühendisliği Yönetimi

 

VİNNİTSA ULUSAL TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE YÜKSEK LİSANS UZMANLIK EĞİTİMİ

 1. Organizasyon Yönetimi
 2. Otomatik Sistem Yazılımı
 3. Akıllı Karar Verme Sistemleri
 4. Makine-Yapım Teknolojisi
 5. Makine Araçları ve Sistemler Otomobil ve Otomobil Yönetimi
 6. Isı ve Elektrik Mühendisliği
 7. Elektrik Santralleri
 8. Elektrik Sistemleri ve Ağlar
 9. Elektrik Tüketimi Elektrik Sistemleri ve Teknik Sistemler
 10. Radyo Mühendisliği
 11. Radyo İletişimi ve Radyo ve Televizyon Yayın Araçları
 12. Mikro-elektronik ve yarı-iletken araç
 13. Elektronik Araçlar ve cihazlar
 14. Elektronik Araç Üretimi
 15. Biyoteknik Tıp Araçları ve Sistemleri
 16. İletişim Araçları ve Teknolojisi
 17. Lazer ve Optoelektronik Araçlar
 18. Kontrol Sistemi ve Otomasyon
 19. Bilgisayar sistemleri ve Ağlar
 20. Endüstriyel Çizim ve İnşaat Çizimi
 21. Isı ve Gaz Temini ve Havalandırma

Otomasyon Elektrik ve Mekanik Sistemi ve Elektrikle Çalıştırma Mühendisliği
Makine ve İnşaların Restorasyonu ve Aşınma-Karşıtı Araçları ve Teknolojisi

Doktora Derecesi Uzmanlıkları

 1. Matematiksel Simülasyon ve Hesaplama Yöntemleri
 2. Bilgisayar Sistemleri ve İçerikleri
 3. Elektrik Santralleri Ağlar ve Sistemler

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!