Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi ; Çeşitli bölümlerde Türk öğrencilere eğitim fırsatı sağlayan Harkov üniversitesi, Harkov Milli Ekonomi..

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Ukrayna’nın milli değerlerinden olan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi 1893 yılı itibari ile eğitim hayatına başlamıştır ve ülkenin olduğu kadar diğer ülkeler tarafından da haklı bir şöhretle tanınmaktadır. Prestijli ve aynı zamanda ülkenin en saygın okulları arasında olan kurum, akademik personeliyle de göz kamaştırıyor. Dünyanın her yerinden her sene çok sayıda öğrenci kabul etmektedir ve her öğrenci kendi alanında en kapsamlı, bilimsel eğitimlerden geçmektedir. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi Türkiye’deki öğrencilerden de çok talep almaktadır. Bologna Eğitim Kriterleri uygulandığı için tüm eğitim hayatı bilimsel, modern ve teori ile uygulamaları birleştiren bir modelde verilmektedir.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir ve yurt dışında da çeşitli platformlarda sayısız ödüle sahiptir. Diğer üniversitelerle ve yabacı okullarla sayısız ortak proje yürüten okulda her projenin hayata geçirilmesiyle öğrenciler alanlarında deneyim elde eder, mesleki becerilerini daha öğrenci iken gösterme şansı bulurlar. Başta Polonya, Fransa ve Yunanistan olmak üzere, Çin, Vietnam ve Türkiye gibi çok sayıda ülke ile ortak çalışmalar yürütülmekte, projeler geliştirilmektedir. Hala devam eden bu çalışmalar gençlerin mezun olduklarında iş bulurken referansları haline de gelmektedir. Bu çalışmalar Milli Ekonomi Üniversitesi’nin sadece bir eğitim kurumu değil, aynı zamanda ülke adına çeşitli projeler geliştiren önemli bir kurum haline gelmesinin de önünü açmıştır.

Milli Ekonomi Üniversitesi eğitim süresince öğrencilere seçmeli dil dersleri vermektedir. Gençlerin eğitim dillerini seçerken tercihleri genellikle okudukları bölüm ve mezun olduktan sonra çalışacakları, alan ve ülke durumuna göre belirleniyor. Üniversitede verilen dil eğitimleri Arapça, İngilizce, Türkçe, Çince ve Fransızcadır. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi dil eğitimi esnasında öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında, kariyerlerinde iyi seviyede konuşabilmeleri adına profesyonel şekilde verilmekte ve öğrencileri geleceğe taşımaya odaklanılmaktadır. Mezun olan her genç tercih ettiği yabancı dili ana dili konuşmaktadır.

Harkov Ekonomi Üniversitesi de diğer Ukrayna üniversiteleri gibi asıl temel eğitimini Ukraynaca ve Rusça vermektedir. Diğer diller seçmeli olarak verilir. Öğrencilerin Ukraynaca ve Rusça eğitim görebilmeleri için lisans eğitimine başlamadan evvel mutlaka hazırlık eğitimi almaları şarttır. Hazırlık süreci 2 sömestr şeklinde verilir ve toplam süre 10 aydır. Eğitim sonucunda başarı sertifikası verilmekte, gençler sonrasında lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler. Yıllık harç ücretleri ise diğer ülkelere göre oldukça cüzi, kimseyi sıkıntıya düşürmeyecek rakamlardan oluşmakta, istenirse tek seferde, istenirse iki eşit taksitle de ödenmektedir.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi öğrencisi olmak pek çok avantaja da aynı anda sahip olmak demektir. Gençler öncelikle üniversiteye giriş sınavlarıyla uğraşmaktan kurtulur, hiçbir ekstra sınav ya da puan almaksızın doğrudan istedikleri bölüme kayıt yaptırabilirler. Öğrencilerimizin başvuru esnasından, kayıt, yerleşme ve eğitim süreçleri boyunca kendileri ile ilgilenen Eurostar Yurtdışı Danışmalık Hizmetleri, her öğrencinin hayaliyle buluşmasına aracılık etmekte, bu şansı gençlerin ayağına getirmektedir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!