Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi

Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üye okullar arasında olan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi 1930 yılında kurulmuştur. Ukrayna’nın sayısız iyi okulları arasında olmasının yanı sıra, 7 farklı eğitim binası olan, kültürel aktivitelere, spora ve sanata dair sayısız fırsat sunan okul Türk öğrencilerin de yoğun şekilde eğitim aldığı kurumların başında gelmektedir. Yabancı dil laboratuarları, spor merkezi olan ve öğrencilerin kolayca ulaşabilecekleri sağlık merkezleri, poliklinikleri bulunan okul, eğitim hayatının kaliteli bir süreçte devamını sağlamaktadır. Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi öğrenciler için pek çok özel laboratuar, geniş bir kütüphane ve bilgisayar donanımlı derslikler de bulunmaktadır. 6 adet yurda sahip olan kampüste aynı zamanda öğrenci kantini de bulunmaktadır.

Yurt dışında popülerliği kadar, verdiği kaliteli eğitimle de ön plana çıkmayı başaran Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi pek çok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmakta, Türk öğrencilere de kapılarını açmaktadır. Herhangi bir sınav zorunluluğu olmayan okul, öğrencilere mimar veya mühendis olabilmeleri için son derece ekonomik koşullarda bir eğitim hayatı sunmaktadır. Ukraynaca ve Rusça eğitim verilen okulda öğrenciler 1 yıl hazırlık okuduktan sonra kolayca 4 yıllık lisans eğitimlerine başlarlar. Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi yabancı öğrenciler için hiçbir sınav veya koşul öne sürmeden doğrudan kayıt kabul etmektedir. Eğitim kalitesini dünya standardında tutmayı başaran okul, öğrencilerin her anlamda rahat etmelerini sağlayacak çeşitli olanakları da sunmaktadır.

Hem ülkenin, hem de okulun ekonomik açıdan öğrencilere rahat nefes aldırması yanında her öğrenciye hayal ettiği bölümde okuma olanağı sunan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi Türk öğrencilerin başvurularını da kabul etmektedir. Gençlerin ideallerindeki mesleklere herhangi bir sınav zorunluluğu olmaksızın kavuşabilmelerini sağlayan okulun sosyal aktiviteleri ve gençlerin eğlenmelerine yönelik festivalleri oldukça popülerdir. Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi verdiği dünya standardındaki eğitimin yanı sıra aynı zamanda mezun olan gençlerin yurt dışında, Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde de iyi şartlarda iş bulabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Verdiği kaliteli ve yüksek standarttaki eğitimler nedeniyle son yıllarda popülerliği artan ve Türk öğrencilerin yanı sıra, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilere ev sahipliği yapan Ukrayna Odessa Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi sınavsız eğitim fırsatıyla göz dolduruyor. Öğrencilerin kütüphane, spor aktiviteleri, bilgisayarlı derslikleri ve sayısız sosyal alandaki faaliyetleriyle çok sayıda avantaj sunan okul verdiği diploma sayesinde de iş bulma olanaklarını artırıyor. Yurt dışında okumak isteyenler mezun olduklarında iş bulma sıkıntısı çekmiyor ve aldıkları eğitim sayesinde yüksek maaşlarla işe giriyorlar.

Başka ülkelere kıyasla ekonomik olarak öğrencilerin ve ailelerinin bütçesini zorlamayan üniversite her öğrencinin ilk tercihidir. Sınavlardan puan almak zorunda kalmadan ve baraja takılmadan hayalindeki mühendislik, mimarlık mesleğine yönelik eğitim almak isteyenler başvuru için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek hayallerine kavuşuyorlar. Bu sayede mezun olduklarında iş stresi yaşamıyor ve hayallerindeki işi en iyi kariyer başlangıcı yaparak elde edebiliyorlar.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu