Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş

Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş

Ukrayna'da eğitim görürken geçiş imkanı sağlanmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş olanakları ile ilgili üniversite yönetiminden..

Ukrayna Üniversiteleri Dikey Geçiş

Ukrayna Üniversiteleri dikey geçiş için Türk öğrencilere paha biçilmez fırsatlar sunuyor. Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksekokullarında eğitim alan öğrenciler bu okullardan mezun olduklarında tekniker olarak anılmaktadırlar. Teknikerler ise kendi sektörlerinde ara eleman olarak görev yapmaktadırlar. Ara eleman olarak kalmak istemeyen gençler de meslek yüksekokulu eğitimlerini yükselterek lisans eğitimine dönüştürmek istemektedirler. Bunun için yapmaları gereken Türkiye’de uygulanan DGS adı verilen sınava katılmaktır.

DGS açılımı dikey geçiş sınavıdır. Dikey geçiş sınavı 120 sorudan oluşmaktadır. Bu sorular matematik, Türkçe, sözel mantık ve sayısal mantıktan oluşmaktadır. Öğrenciler özellikle de matematik ve mantık derslerinde son derece zorlanmaktadırlar.

Lisans tamamlama öğrencilerine her üniversite belli bir kontenjan ayırmaktadır. Ancak bu kontenjan oldukça sınırlıdır. Bu nedenle örneğin adalet MYO’da hukuka geçmek isteyen bir öğrenci DGS sınavında ilk 1000’e girmesi gerekmektedir. Bunun içinde sınav sorularının neredeyse tamamını doğru yanıtlamak gerekmektedir. Binlerce öğrencinin girdiği bu sınavda böyle bir dereceyi elde etmek oldukça güçtür. Bu nedenle öğrenciler yurtdışı eğitimi tercih etmektedirler.

Ukrayna Üniversiteleri Lisans Tamamlama Öğrencilerini Bekliyor

Yurtdışı eğitimde de bütçelerine göre seçim yapmaları önemlidir. Ukrayna işte bu ortalama bir bütçeyle yurtdışında lisans tamamlama öğrencileri için büyük önem taşıyan ülkelerdendir. Ukrayna Üniversiteleri dikey geçiş fırsatından öğrenciler herhangi bir sınava girmelerine gerek kalmadan yararlanabilirler. Öğrenciler istedikleri bölümde eğitim alabilmekte ve lisans tamamlayabilmektedirler.

Ukrayna Üniversiteleri dikey geçiş eğitimine dahil olacak öğrenciler 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi alacaklar ve sonrasında 3. Sınıftan eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebileceklerdir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığının Ukrayna’da üniversitelerle yapmış olduğu işbirliği çerçevesinde bu eğitimler gerçekleşmektedir. Öğrencilerin meslek yüksekokulunda almış olduğu dersler tamamen sayılmakta ve öğrenci sene kaybı yaşamadan eğitimine devam etmektedir.

Uçak Mühendisliğinden, gemi mühendisliğine; elektrikten İnşaata birçok bölüm üniversitelerde yer almakta ve lisans tamamlama olanağı bulunmaktadır. Bu şansı değerlendiren öğrenciler europass mavi diploma sahibi olmaktadırlar. Böylece diplomaları kendileri için dünyada ki tüm kapıları açan bir anahtar vazifesi görmektedir. Ukrayna üniversiteleri diplomaları ayrıca Türkiye tarafından da tanınmaktadır. YÖK’e yazacağınız bir dilekçe ile gideceğiniz üniversitenin tanınırlığı ile ilgili bilgi sahibi olabilme imkanınız mevcuttur.

Tekniker olarak kalmak istemiyor ve alanınızda uzmanlaşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Ukrayna üniversitelerinde ki eğitimlere katılmak için Eurostar’a gelmektir. Eurostar yurtdışı eğitim ile tüm kayıt kabul ve oturum işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve geleceğinize yatırımı bugünden yapabilirsiniz. Kariyer basamaklarını hızla tırmanmak için hemen harekete geçin ve Eurostar Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!