Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri-Fiyatları

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri-Fiyatları

Türkiye'den öğrenci kabul eden ve en ideal harç ücretleri ile Türk öğrencilerin tercih olan Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri..

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri-Fiyatları

Son yıllarda Türk öğrencilerinin en çok tercih ettiği, cazibe merkezi halini alan Ukrayna’da lisans eğitimleri için geç kalmayın. Ukrayna, 46 milyon nüfusa sahiptir. Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Başkenti Kiev’dir. Ukraynaca ve Rusça konuşulmaktadır. İstanbul ve Ankara’dan aktarmalı ya da direk hemen her gün uçuşlar yapılmaktadır. Direk uçuşlar 1 saat 10 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda süre uzamaktadır.

Ukrayna tam bir üniversite cennetidir. Birbirinden kaliteli üniversitelerde öğrencilerin eğitim alabilme olanakları mevcuttur. Öğrenciler Rusça, Ukraynaca, İngilizce ve Türkçe destekli eğitimler alabilmektedirler. Öğrenci ülkede 1 yıl hazırlık eğitimi almaktadır. Hazırlık eğitimlerinde başarılı olan öğrenciler akademik lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler. Tüm alanlarda lisans bölümleri mevcuttur. Sağlık alanları, mühendislik alanları, sosyal bilimler ve daha birçok fakülte başlığı altında birçok farklı bölüm yer almaktadır.

Ukrayna havacılık ve denizcilik fakülteleri öğrencilerimizin en çok tercih ettiği bölümler arasında yer almaktadır. Özellikle Kiev Havacılık Üniversitesi dünyada başarısı kabul edilmiş bir üniversitedir. Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler Europass mavi diploma sahibi olabilmektedirler. Böylece uluslararası akreditasyonları sayesinde Avrupa ülkelerinde ki üniversitelere yatay geçiş yapabilmekte ve staj olanaklarından yararlanabilmektedirler. Öğrenciler mezun olduklarında yine Avrupa ülkelerinde kariyerlerine devam edebilecekleri gibi ülkemizde de çalışma şansına sahip olacaklardır.

Üniversite Harç Ücretleri

Ukrayna’da üniversite eğitimleri için ayrılması gereken bütçe birçok ülkeye göre daha azdır. Bölümlerin yıllık harç ücretleri 2500$ dan başlamaktadır. Seçeceğiniz üniversite ve bölüme göre Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri-Fiyatları değişmektedir. Ortalama bir aile bütçesini sarsmadan öğrenciler burada üniversite eğitimlerini alabilirler. Günümüzde bir meslekten binlerce kişi bulunmaktadır. Öğrenciler artan genç nüfus karşısında büyük bir rekabet ile karşı karşıya kalmaktadır. Hal böyle olunca yurtdışı eğitim ve yabancı dil bilgisi kaliteli iş bulmada ön plana çıkan kriterler arasında yer almaya başlamıştır. Bugün daha yüksek standartlarda bir gelire sahip olabilmenin tek yolu budur.

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri-Fiyatları uygunluğu sebebiyle öğrencilere hem Avrupa’da bir diploma hem de yabancı dil imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Türkiye’de meslek yüksek okulu eğitimi almış olan öğrenciler de Ukrayna’da herhangi bir sınava girmeden lisans tamamlama yapabilmektedirler. Böylece Türkiye’de almış oldukları eğitimleri tamamlamış olurlar.

Ukrayna Üniversiteleri Ücretleri-Fiyatları lisans tamamlamalarda da aynı ölçüde ekonomiktir. Öğrenciler hazırlık eğitimi aldıktan sonra derslerini saydırarak kaldıkları yerden eğitime devam edebilirler.

Ukrayna Yaşam koşulları açısından da oldukça ekonomiktir. Öğrenciler ayda ortalama 350-500$ yaşam masraflarını karşılayabilirler. Siz de hemen Eurostar Yurtdışı Eğitime gelin ve geleceğinizi Ukrayna’da şekillendirin.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!