Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Ukrayna'da eğitim görmenin avantajları konusunda eminseniz Odessa ulusal teknik üniversitesi sizleri bekliyor. Düşük harç ücretleri ile..

Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Ukrayna‘nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde eğitim almak ister misiniz. Üstelik Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde eğitim almak için üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yok. Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra lise diplomasına sahipseniz doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak olan ekip arkadaşlarımız bu alanda tam başarıya sahip olmakla beraber kendilerini bu alanda kanıtlamış kişilerden oluşmaktadır.

Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımızın yapmış oldukları çalışmalar doğrultusunda Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde dilediğiniz bölümde eğitim görme imkanına sahip olabileceksiniz. Dolayısı ile yapılacak olan çalışmalar doğrultusunda aynı zamanda Ukrayna’da eğitim görmeniz için gerekli vize işlemlerini de Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız sizin adınıza en kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Sizin haklarınızı korumak adına aramızda yapacağımız sözleşmeler dahilinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu alanda vermiş olduğumuz hizmetler ile beraber geleceğiniz için kaliteli bir üniversite tercihi yapmış olacaksınız ve bunun yanı sıra iyi bir eğitim alarak çalışma hayatınızda da iyi bir konuma sahip olmanızı sağlayacak bilgi birikime Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde alacağınız eğitim ile beraber ulaşabileceksiniz.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber yapacağınız çalışmalarda bilgiyi araştırarak ulaşma yöntemlerinden yararlanacaksınız. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı konumunda görmekten ya da öğretmeni sadece bir verici konumunda görmekten ziyade öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogu çok daha güçlü bir hale getirilmesini sağlayacak şekilde ayarlanmasında büyük önem arz etmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalara şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki;

Öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber yapacakları çalışmalarda gerek Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde bulunan teknolojik donanım bakımından kullanışlı bilgisayar laboratuvarlarında öğrenci arkadaşlarımız gerekli araştırmaları yapabilmektedir. Bu alanda öğrenci arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürürken konuya hakimiyetlerinin güçlü bir şekilde sağlandığını gözlemlememiz mümkün olacaktır.

 • Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Fakültesi ve Bölümlere şöyle bir bakacak olursak;
 • İşletme, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Enstitüsü
 • Elektromekanik ve Enerji Enstitüsü
 • Enerji ve Bilgisayar Entegre Yönetim Sistemleri Enstitüsü
 • Bilgisayar Sistemleri Enstitüsü
 • Makine Mühendisliği Enstitüsü
 • Radyo ve Telekomünikasyon Enstitüsü
 • Kimyasal Teknoloji Fakültesi
 • Edebiyat Fakültesi
 • Otomobil Enstitüsü
 • Alman Eğitim Araştırma Enstitüsü

Yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden birinde eğitim görmek isterseniz üniversite sınavı stresini yaşamdan hatta üniversite sınavına girme gereği duymadan doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi ekibimiz ile iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu alanda yapmış olduğumuz çalışmalar ile ilgili olarak da bilgi alabileceğiniz ekibimiz sizede en iyi şekilde hızlı ve gerçekci sonuçlar üreterek çözüme ulaşmanızı sağlamaktadır.

Bologna eğitim sistemi dahilinde alacağınız eğitimler ile Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatından yararlanacağınız üniversitemiz dahilinde kalitli bir eğitim aldıktan sonra ülkemize geri döndüğünüzde yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği dolayısı ile elde edeceğiniz diplomalarınız ülkemiz sınırları içerisinde geçerliliklerini korumakta olacak ve siz ülkemiz sınırları içerisinde dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz ya da dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışabilirsiniz.

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi
1918 yılında kurulanOdessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi gelecekteki mühendislerin ve bilimsel personelin yetişmesini sağlayan en büyük Güney Ukrayna merkezidir.
Kampüsteki 13 bina içerisinde akademik departmanlar laboratuvarlar 1 kütüphane 5 okuma salonu yer alır. Üniversitenin spor kompleksi 7 profesyonel spor salonu yüzme havuzu atış poligonu ve tenis kortlarından oluşmaktadır.
Şu anda üniversitede öğrenim gören yaklaşık 9000 öğrencinin 400 kadarını 34 değişik ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturur. Eğitim yılı şubat ve eylül başlangıçları ile iki dönemden oluşan okulun eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Öğrenciler Hazırlık Fakültesi’nde 1 sene Rusça veya Ukrayna’ca yabancı dil dersleri gene seçtikleri dile göre bilimsel terminoloji ve doğa bilimleri üzerine temel disiplinleri görür. Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi UNESCO Avrupa Yüksek Öğrenim Merkezi ve Uluslararası eğitim programları genel acentası ile işbirliği içerisindedir.
Politeknik (Politeknik) Üniversitesi eğitim ve araştırma programları olan TEMPUS ve COPERNICUS’ta yer alır. Ayrıca Avrupa Asya ve ABD’deki 28 yüksek okul ve üniversite ile işbirliği anlaşması vardır.
Eğitim dili Ukraynaca ve Rusça’dır.

 1. Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Fakülteleri
 2. Makine Yapımı Enstitüsü
 3. Endüstri Teknolojileri Enstitüsü
 4. Kimya Mühendisliği Fakültesi
 5. Elektrik Mühendisliği Fakültesi
 6. Radyo – Elektronik ve Telekomünikasyon Enstitüsü
 7. İşletim Sistemleri Enstitüsü
 8. İş Ekonomi ve Enformasyon Teknolojileri Enstitüsü
 9. İnsan Bilimleri Fakültesi

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi ‘nin Sosyal İmkânları
Ayrıca Karadeniz kıyısında Chayka isminde açık hava sporları ve sağlıklı yaşam merkezi bulunur. Yaklaşık 3000 öğrenci tatillerini burada geçirir. OPU Öğrenci Sarayı ilginç bir konser seyredilebilecek veya kişinin kendi performansını sergileyebileceği şehrin en modern kültür merkezlerinden biridir. Üniversite Öğrenci Tiyatrosu ise izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur. Üniversitenin Avrupa Üniversiteler Birliği ve Üniversiteler Uluslararası Birliği’ndeki üyeliği araştırmaların yönlendirilmesi ve modern eğitim sistemi olarak ele alınan öğrenme aktiviteleri içindeki gelişmenin arttırılmasına hizmet eder.

 • Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Ücretleri
 • Hazırlık 1.500$
 • Lisans 1.700$
 • Yüksek Lisans 2.500$
 • 2011-2012 yılı Rusça
 • Hazırlık 1.500$
 • Lisans 1.700$

Ukrayna’da Üniversite Eğitim Almak

 1. YÖK denkliği olan bir lise mezunu olmaktansa YÖK denkliği olmasa da bir üniversite mezunu olmak çok daha akılcı bir seçimdir. Çünkü YÖK denkliği sadece kamu görevlisi olarak çalışmak istediğinizde ihtiyacınız olan bir şeydir. Özel sektör ise sizin bireysel becerileriniz ve aldığınız eğitimin kalitesi ile ilgilenecektir.
 2. Ukrayna da bir yıl eğitim almanın maliyeti her şey dahil olmak üzere Türkiyede alacak olduğunuz dershane eğitiminin masrafına eşittir hatta çoğu zaman daha ucuzdur.
 3. Ülkemizde uygulanan ve ne kadar adaletli olduğu tartışılan üniversite giriş sistemini aşamayıp lise mezunu olmak yerine uçak mühendisi bilgisayar programcısı ya da masterli bir işletmeci olun. Sınav zorunluluğu olmadan.. Sadece lise diplomanızla…
 4. YÖK denkliğinin olmaması Ukrayna da ki üniversitelerin yetersiz ya da kalitesiz eğitim verdiği anlamına asla gelmemektedir. Ukrayna da ki bir çok üniversite ülkemizdeki çoğu üniversiteden daha köklü bir geçmişe sahiptir. Buna ek olarak Ukrayna da ki üniversitelerin bilimsel araştırma ve akademik üretim güçleri ülkemizdeki üniversitelerin çok büyük bir bölümümün üstündedir. Unutmayalım ki eski Sovyetler Birliğinin askeri teknoloji ve uzay çalışmaları üzerine başarılarının çoğunun altında Ukrayna da ki üniversitelerin imzası vardır. Ukrayna da ki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında Türkiye de ki birçok üniversitenin üstünde yer almaktadır.
 5. Ukraynadaki üniversitelerin çok büyük bir bölümü Lizbon anlaşması esaslarına göre Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelere tamamen denktir. Denklik sorunu maalesef sadece Türkiye ile yaşanmaktadır.
 6. Ukrayna bilingual bir ülke. Bu ülkede eğitim alırsanız ister istemez Rusça ve Ukraynaca dillerini çok iyi öğrenmek zorunda kalacaksınız. Bunu İngilizce eğitimi ile de birleştirirseniz ana dilinizle beraber 4 dil bilen çok vasıflı bir profesyonel olabilirsiniz.
 7. Ukraynada eğitim alarak birçok ülkeden gelen öğrencilerden oluşan çok uluslu bir ortamda yamaya şimdiden alışırsınız. Unutmayın ki sınıfınızdaki arkadaşlarınız farklı ülkelerde yarının profesyonel çalışanları ya da yöneticileri olacaklardır. Bu da size geniş bir çevre edinme imkanı verecek gelecekte bir çok farklı açılımlara sahip olmanızı sağlayacaktır.
 8. Ukraynada konaklama ve sosyal giderler Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinin çok altındadır.Yıllık yurt konaklaması ortalama 200-500 $ arasıdır. Bu rakam Avrupanın birçok kentinde min aylık 150 dır.

Ukrayna Hakkında

Karadeniz hırçınlığının karmaşasından olsa gerek hemen karşı kıyadaki kuzey komşumuz Ukrayna Cumhuriyeti’nde 1991’de kazandığı bağımsızlığından bu yana sular yeni yeni durulmaya başladı. Bağımsızlığın kazanılmasından sonra parçalanmanın eşiğinden dönülmüş ardından iki süper güç ABD ve Rusya’nın satranç tahtasında renkli devrimler yaşamış Ukrayna bugünlerde dünya ile kaynaşma çabası içerisinde. Her ne kadar sosyalist ekonomiden piyasa ekonomisine geçişte epey bir sancı çekilse de geniş verimli topraklara zengin yeraltı kaynaklarına SSCB’den miras kalan güçlü bir sanayiye kaliteli akademisyen ve araştırmacı kadrolarına ile iyi eğitilmiş (okuma yazma oranı %98’nin üzerin)iş gücüne ve yaklaşık 50 milyonluk nüfusa sahip Ukrayna şimdi yeni bir değişim için adeta karınca gibi çalışıyor.

#ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #odessapolitekniküniversitesi #odessatekniküniversitesi #odessapolitekniküniversitesi #ukraynamühendislik #odessa #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #odessaekonomiüniversitesi #odessaekonomi #odessadaekonomi #odessadaişletme #ukraynadaekonomi #yurtdışındaekonomi #yurtdışındaişletme #odessadaekonomiğitimi #odessa #odessaüniversiteleri #odessadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi-Sokak Görünümü

Ukrayna Odessa da Bulunan Odessa Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!