Ukrayna’da Tıp Eğitimi

Ukrayna’da Tıp Eğitimi

Ukrayna'da tıp eğitimi sizler için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Çünkü bu ülkede eğitim kalitesi yüksek oluyor. Bunun dışında sınav şartının..

Ukrayna’da Tıp Eğitimi

Tıp fakültesi sayısal öğrencilerin en büyük hayalidir. İnsan sağlığı adına mücadele eden ve her koşuldan önce fedakârlık gerektiren bu meslek tüm dünyanın gözbebeğidir. Tıp fakültesi öğrencileri hem eğitim öğretim dönemleri açısından hem de staj ve çalışma koşulları açısından zorlu bir meslektir. Eğitimler 6 yıl sürmektedir ve uzmanlık buna dahil değildir.

Öğrencilerin devlet ve özel üniversitelerinde Tıp Fakültesi eğitimi alabilmesi için ilk 40.000 içerisinde yer alması gerekmektedir. Lys’ye katılma hakkı kazanan 1 milyondan fazla kişi arasından ilk 40.000 de yer alabilen öğrenciler Türkiye’de Tıp Fakültesi okuyabiliyor.

Yurtdışı Tıp Eğitimi

Ukrayna’da eğitim almak isteyen öğrenciler ise herhangi bir sınava girmeden eğitim alabiliyorlar. Ukrayna’da da Tıp eğitimi 6 yıl sürmektedir. Ukrayna üniversite açısından oldukça zengin bir ülkedir. Hemen her şehirde birçok üniversite yer almaktadır. Eğitime değer vermektedir. Tüm şehirlerde Kiev, Harkov, Donetsk, Lugans, Dnipropetrovsk, Odessa ; Livivi, İvano-Franvisk Herso gibi Tıp fakülteleri yer almaktadır.

Ukrayna’da tıp eğitimleri Rusça ve Ukraynaca olarak gerçekleştirilmektedir. Rusça eğitim veren bir sürü üniversite yer almaktadır. Ukrayna’da bahsi geçen şehirlerde ki üniversitelerde Tıp eğitimi almak istiyorsanız herhangi bir sınava ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece lise mezunu olmanız Tıp ve diğer sağlık alanlarında eğitim alabilmeniz için yeterli bir ön koşuldur. Tıp eğitimi alacak öğrenciler Rusça öğreneceklerdir. Bununla ilgili olarak da 1 yıl hazırlık eğitimi alabileceklerdir.

Ukrayna’da eğitim maliyetleri diğer ülkelerin çok altında yer almaktadır. Sağlık alanlarının genelinde yıllık eğitim harçları 2500$ ile 6000$ arasında değişmektedir. Ukrayna’da ki diplomalar Europass mavi diplomadır ve Avrupa’da geçerlidir.

Ukrayna’dan mezun olanlar Avrupa’da eşdeğer kabul edilmektedir. Ukrayna’da ki sağlık eğitimlerinden mezun olan öğrencilerin diplomaları Türkiye’de de tanınmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi mezunları geleceğin sağlıkçıları arasında yerlerini alacak ve dünyada çalışacakları birçok ülke olacaktır.

Çok ciddi kazançlarla verdikleri çabanın karşılığını alacaklardır. Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi 1 yıl Rusça hazırlık ve 6 yıl eğitim olmak üzere toplam 7 yıl sürmektedir. Ukrayna’da Tıp Eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’de Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Ukrayna Üniversiteleri Tıp Fakültesi öğrencisi olmak için sadece lise diploması ile başvuruda bulunacaklarıdır. Oturum ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak kendilerinden istenen evrakları eksiksiz olarak teslim ettiklerinde üniversite daveti gelmiş olacaktır.

Eğer kendinizi geleceğin doktorları arasında görmek istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Hemen Eurostar’a gelin ve Tıp Fakültesine doğru yola çıkın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!