Ukrayna Üniversiteleri Burs

Ukrayna Üniversiteleri Burs

Burs her öğrencinin hayalini süsler. Burslu eğitim almak öğrenciyi rahatlatır. Öğrenci eğitim ile ilgili ihtiyaçlarını giderir. Ukrayna yurtdışı eğitimde en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Burada öğrenciler birçok farklı alanda eğitim almaktadırlar. Öğrenciler yurtdışı eğitim avantajları sayesinde YGS-LYS şartı olmadan eğitim almaktadırlar. Diplomalar Europass mavi diploma olarak verilmekte ve Türkiye tarafından da tanınmaktadır.

Ukrayna’da eğitim almak isteyen öğrenci lise diploması ile birlikte Eurostar Yurtdışı eğitime başvuruda bulunur. Profesyonel yurtdışı eğitim danışmanı öğrenci ile üniversite seçimi, mevcut durumu ve beklentileri ile ilgili görüşmeler gerçekleştirir. Öğrencinin hedefi ile yeteneklerini doğru orantılı bir hale getirdikten sonra öğrencinin gideceği üniversite ve bölümü birlikte değerlendirirler. Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, İnşaat Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Gemi kaptanlığı ve daha birçok bölüm de eğitim alabilecek öğrenciler kayıt işlemleri ile ilgili evraklarını hazırlar ve eğitim danışmanına teslim eder.

Ukrayna’da ki Üniversitelilere Burs İmkânı KYK’dan

Eğitim danışmanı evrakları kontrol eder ve varsa eksik ya da yanlış hazırlanan evrak bunları öğrenciye bildirir. Evraklar eksiksiz teslim alındığında kayıt işleminde öğrencinin ilk hazırlıkları sona ermiş olur. Eurostar Yurtdışı Eğitimin uzman danışmanları öğrencinin oturum işlemleri ile ilgili tüm çalışmaları gerçekleştirir ve üniversite kayıt işlemlerini yapar. Öğrencinin standartlarına göre kalacağı yeri belirler ve gidiş tarihinde öğrenci ile görüşmeler yapar. Öğrenci oryantasyonu gerçekleştirilir.

Ukrayna üniversiteleri burs koşulları ile ilgili eğitim danışmanı öğrenciyi bilgilendirir. Öğrenciler sadece KYK yani kredi ve yurtlar kurumundan öğrenim kredisi alma şansına sahip olabiliriler. KYK öğrenim kredisi lisans öğrencileri için aylık 400 TL; yüksek lisans öğrencileri için aylık 800 TL doktora öğrencileri için aylık 1200 TL’dir. Öğrenciler eğitimlerinden sonra bu öğrenim kredilerini geri ödeyeceklerdir. KYK öğrenim kredisi 3 ayda bir olmak üzere 4 eşit taksitte geri ödeniyor. Öğrenciler hazırlık sınıfında bu avantajdan yararlanamazlar. Hazırlık bittikten sonra başvurarak ilgili ödeneği almaya başlayabilmektedirler.

Uzaktan eğitim öğrencileri öğrenim kredisi başvurusu yapamazlar. Dikey geçiş öğrencileri mevcut Ukrayna üniversiteleri burslarını devam ettirebilirler; önceden almıyorlar ise KYK öğrenim kredisi için başvuruda bulunabilirler. Şehit olduğuna dair belge, Gazi olduğuna dair belge, Sağlık Kurulu Raporu, Milli Sporcu Belgesi, Terörle Mücadeleden Dolayı Köyleri Boşaltılanlara Ait Belge) ile başvuranlara öncelik tanınmaktadır.

Sizde Eurostar Yurtdışı eğitim ile üniversite eğitimi başvurunuzu gerçekleştirin ve Ukrayna üniversiteleri burs koşulları ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olma şansını yakalayın.