Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği ; Yurtdışı eğitim imkanı Eurostar vasıtasıyla artık imkansız değil. Ukrayna Üniversiteleri ...

Ukrayna Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği ülkemizde en çok rağbet gören mesleklerden biridir. Çünkü gelişmekte olan ülkemizde inşaat her zaman ön planda olmuştur. Durum öyle gösteriyor ki her geçen gün önemi de artarak devam edecektir. İnşaat mühendisliği sadece ülkemizde değil dünya da gelişmekte olan birçok ülkede de fırsatlar sunmaktadır. Yerleşim var oldukça inşaat sektörü ve inşaat mühendisliği de devam edecektir.

Dünyanın en eski mühendisliklerinden biridir. Yerleşik hayata geçmeyle birlikte insanoğlu inşa etmeye başlamış ve her geçen zaman diliminde bu faaliyetler artarak devam etmiştir. Türkiye’de YGS-LYS sınavı ile bu bölümde devlet ve özel üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sıralamada ortalama 240.000 içerisinde yer almanız gerekmektedir. Ayrıca mezun binlere inşaat mühendisi arasında bir fark yaratmanız ve bu farkı yaratmaya eğitimden başlamanız gerekmektedir.

Ukrayna üniversiteleri inşaat mühendisliği bölümlerinde eğitim alarak yurtdışında okumanın avantajları ile rakiplerinin önüne geçebilirsin. Eğitimler Rusça olarak gerçekleşmektedir. Mühendislik için öğrenciler 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi almaktadırlar. Ukrayna’nın hemen her şehrinde yer alan inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversitelerde öğrenci olabilmek mümkündür.

Ukrayna üniversiteleri inşaat mühendisliği eğitimi sonunda alınan diploma europass mavi diplomadır. Bu diploma ile Avrupa ülkelerinde çalışmak ya da Avrupa’da ki üniversitelere yatay geçiş yapabilmek mümkündür. Diploma ayrıca Türkiye üniversiteleri tarafından da tanınmaktadır. Bu nedenle Ukrayna oldukça avantajlı bir üniversite eğitimi sunmaktadır.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği Lisans Eğitimi

Ukrayna’nın yurtdışı eğitimde tercih edilmesinin en önemli sebebi Türkiye’ye olan yakınlığı ve hem üniversite harçlarının hem de yaşam koşullarının uygun olmasıdır. Ukrayna üniversiteleri inşaat mühendisliği bölümünün yıllık harç ücretleri 2000$-4000$’dır. Aylık bir öğrencinin Ukrayna’da ki gideri 350$ ile 400$ arasındadır. Bu ücretlere konaklama, yeme içme ve cep harçlığı dahildir. Bu kadar uygun fiyatlarda uluslararası geçerli bir diplomaya sahip olabilmek mümkündür.

Öğrenciler lise diploması ile gelerek Eurostar yurtdışı eğitim aracılığı ile kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca üniversitelere dikey geçiş olanağı da bulunmaktadır. Öğrenciler 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi aldıktan sonra 3. Sınıftan başlayabilmektedirler. Eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Böylece sene kaybı yaşamadan mühendislik lisansına sahip olabilirler. DGS sınavı şartı da bulunmamaktadır.

Siz de hemen lise ya da MYO diplomanız ile Eurostar Yurtdışı eğitim kurumuna gelin. Uzmanlarımızdan detaylı bilgileri alarak; geleceğinize giden yolda ilk adımı atın. Hedefleriniz doğrultusunda aldığınız kaliteli eğitim sonucunda dünyayı inşa edin. Yepyeni yapılar, yaşanabilir modern projeler ile geleceğin yerleşiminde söz sahibi olun.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!