Donetsk Turizm ve İşletme Üniversitesi

Donetsk Turizm ve İşletme Üniversitesi

1930 yılında kurulan Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi Ukrayna’nın o yıllardaki ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuştur. Sonrasında kendisini geliştirerek Turizm ve İşletme alanında söz sahibi olacak bir saygınlığa erişmiştir. Bu iki alanda da bilimsel çalışmalar yapmış, sektöre büyük katkıda bulunmuştur.

Avrupa Üniversiteleri Birliği üyesi olan ve aynı zamanda Unesco tarafından koruma altına alınan Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi ismini Avrupa üniversiteleri arasına yazdırmayı başarmıştır. Bu nedenlerden dolayı eğitimi denetlemeye tabidir ve bu nedenle son derece nitellikli eğitimler verilmekte, mezun olan örenciler de alanlarında oldukça donanımlı hale gelmektedirler. 4.seviye akreditasyon sisteminin en iyi şekliyle sürdürüldüğü kurumda gençler teorik ve pratik eğitimlerle geleceklerine en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar.

Modern eğitim sistemini açık hava uygulamaları ile destekleyen Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi bilginin kağıt üzerinde kalmaması açısından her türlü deneyimi öğrencilere yaşatmak için sınırlarını zorlamaktadır. Turizm mekanlarında staj yapma imkanı da bulan gençler, pek çok turizm alanında bilgilerini, becerilerini sergileme fırsatı bulmaktadır. Okulda atölye çalışmaları yapmak da mümkündür.

Genç beyinleri en doğru şekilde yönlendiren ve alanlarındaki her türlü bilgiye ulaşmalarını sağlayan okula kayıt işlemi için sınav gerekmiyor. Lise diploması ile başvurulabiliyor. Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi düzenlediği seminerler, fuar ve etkinliklerle öğrencilerin sosyal hayatlarını da renklendirmektedir. Panellerin ve konferansların düzenlendiği okul hem açık, hem de kapalı spor salonlarına da sahiptir. Gençlerin kafalarını boşaltmaları, stresinden arınmaları için üniversite hayatlarını olabildiğince eğlenceli hale getiren Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi konser salonları, kültür sanat etkinlikleri, spor kulüpleri ve öğrencilere yönelik çeşitli aktiviteleri ile de dikkat çekmektedir.

Donetsk Turizm Ve İşletme Üniversitesi harç bedelleri benzerlerinin ve Avrupa’daki diğer üniversitelerinin çok altındadır. Gençlerin çoğu düşük bütçelerle okuyabilmekte ve ailelerine yük olmadan da hayatlarını rahat bir şekilde sürdürebilmektedirler. Okulun sağladığı imkanlardan biri yurt hizmetidir ve öğrenciler 2-3 kişilik odalarda kalabilmektedirler. Okulun ucuzluğu yanında ülkenin ve şehrin ucuz olması da gençlerin her türlü sosyal aktiviteye zaman ve para ayırabilmesini sağlamaktadır.

Yurt dışı eğitiminde ciddi bir farklılığa sahip olan okula siz de kayıt yaptırabilirsiniz. Geleceğinizi tamamen kendi seçtiğiniz bölümde şekillendirmek sizin de hakkınız. Sınavlarla boğuşmak veya dershanelere para yatırmak yerine, çok daha ucuz rakamlara yurt dışında, saygın, kaliteli eğitim veren bir okulda öğrenci olabilirsiniz. Sadece lise diplomanız rüyalarınıza giden yolu açabilir. Bu konuda size yardımcı olabilecek profesyonel bir hizmet almanız işlerinizi daha kolay hale getirmeniz demek olacağı için mutlaka size yakın bir Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisi ile görüşmeniz yararınıza olacaktır. Sektörünün önde gelen ismi olan Eurostar farkıyla eğitim hayatınız başlangıcı itibariyle öğrenci kabul işlemleriniz, evrak hazırlıklarınız ve her türlü resmi yazışmalarınız vaktinde, doğru şekilde yapılacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu