Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi ; Ukrayna'da eğitim fırsatları mucizevi bir şekilde sağlanıyor. En gelişmiş üniversiteleri ve Avrupa ülkeleri

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi

Geleceğin dünyasını tasarlamaya hazır mısın? En büyük hayalin mimar olmak mı? YGS-LYS sınavına girmeden Ukrayna’da mimarlık bölümünde eğitim alabilirsin. Ukrayna Doğu Avrupa’da yer alan; Türkiye ile iyi ikili ilişkilere sahip bir ülkedir. Uçuş mesafesi ile sadece 1 saat 10 dakika uzaklıktadır.

Ukrayna’da mimarlık eğitimi veren birçok üniversite yer almaktadır. Kiev, Harkov, Donetsk,Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, Liviv, Ivana-Franvisk Herson teknik ve teknoloji üniversiteleri dahil olmak üzere daha birçok üniversitede Mimarlık eğitimi mevcuttur. Eğitim dili Rusçadır. Öğrenciler bir yıl hazırlık eğitimi almaktadırlar. Uygulama ağırlıklı eğitim verilmektedir. Avrupa eğitim sistemi ile eşdeğerdir. Bologna sürecinde yer almaktadır. Europass mavi diploma vermektedir. Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık bölümü alanında oldukça ileri teknoloji ile eğitim vermekte ve öğrencilerin kariyerlerine en iyi başlangıcı yapmalarını sağlayacak şekilde onları yetiştirmektedir.

Mimarlık Eğitiminde Kalite

Ukrayna eğitim konusunda öncü Avrupa ülkelerindendir. Üniversitelerinin birçoğu 100 yılı devirmiş bir tarihe sahiptir. Eğitim sistemi olarak Türkiye ile benzeşmektedir. Tek tip müfredatlar uygulanmakta; derslere aynı sınıfta devam edilmektedir. Öğrenci kredili sistem sayesinde alttan ders alabilmektedir. Sınavlar Türkiye’de ki gibi yazılı ve test şeklinde gerçekleşmektedir. Ayrıca sözlü sınavlar da büyük önem taşımaktadır. Öğrenciler mimarlık hayalleri için Ukrayna üniversitelerinde eğitim alarak ister Türkiye’de ister Avrupa’da eğitim almaya devem edebileceklerdir. Çünkü Ukrayna üniversiteleri Avrupa’da akreditedir. Öğrencilerin erasmus ve staj olanakları da bulunmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık bölümüne lise diploması ile başvuru yapılabilmektedir.

Mimarlık eğitimleri için ayrıca ülkemizde meslek yüksekokulu mezunları da başvuruda bulunabilirler. Dikey geçiş sınavına girmeden Ukrayna üniversiteleri mimarlık bölümlerine kayıt yaptırabilirler. Derslerini saydırarak 3. Sınıftan eğitimlerine başlayabilirler. Ukrayna Üniversitelerine geçiş yapacak öğrenciler 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi alacaklardır. Bu eğitimi tamamlayan öğrenciler 3. Sınıftan mimarlık eğitimlerinde devam edecekler ve sene kaybı yaşamayacaklardır.

Ukrayna yaşam şartları açısından da ucuzdur. Bir öğrencinin aylık gideri konaklama, yeme içme ve cep harçlığı dahil 350$ ile 400$ arasında değişmektedir. Ukrayna Üniversiteleri Mimarlık bölümüne kayıt yaptırmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumuna gelebilirsiniz. Hangi üniversiteyi seçeceğinize uzmanlarımız ile birlikte karar verebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile hedefine doğru sağlam adımlar ile ilerleyebilirsiniz. 20 yıllık yurtdışı eğitim danışmanlığı tecrübesi ile Ukrayna üniversitelerinden davetiye alabileceksiniz. Tek yapmanız gereken sizden istenen evrakları hazırlamak ve eksiksiz olarak teslim etmek. Mimarlık eğitiminize doğru yola çıkmak için acele edin ve hemen bizlerle iletişime geçin.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!