Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi ; Kariyeriniz için Ukrayna üniversiteleri sizlere cazip özellikler oluşturmaktadır. Ukrayna üni...

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi

1930 yılında kurulan Donetsk Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi ilk başta enstitü olarak varlığına devam etmiş, bir müddet bu şekilde eğitimlere devam etmiştir. Daha sonra gelişen okul ihtiyaçlara da cevap verebilmek amacıyla unvan değiştirerek bugünkü ismini almıştır ve hala aynı isimde hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Ekonomi dallarında başarı gösteren, adından söz ettiren bir okul olmakla beraber zaman içinde saygınlığını daha da artırmış, bu alanlarda söz sahibi olmuştur.

Ülkenin köklü kurumları arasında kendine yer bulan Donetsk Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi kadro konusunda da günümüzün her ihtiyacına cevap verebilecek nitellikli bilim adamları ile çalışmaktadır. Verilen eğitimler, eğitmenlerin uzmanlıkları ve birikimleri ile birleştiğinde ortaya çıkan kalite her öğrenciyi kendisine çekmektedir. Bu yüzden her yıl 40 üzerinde ülkeden okula başvuruda bulunulmakta, gençlerin çoğu bu okulda okuma şansı elde etmektedir. Görkemli ve zengin kütüphanesiyle dikkat çeken Donetsk Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin araştırma konusunda hiçbir sıkıntı çekmesine müsaade etmemektedir. Akademik kadrosunun da yeterliliği sayesinde öğrenciler mezun olduklarında son derece nitelikli, donanımlı kişiler haline gelmektedirler.

Donetsk Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi tercihinde bulunan gençler özellikle gelecekleri açısından çok iyi bir tercih yapmış olacakları gibi, mezun olduklarında alacakları mavi diploma sayesinde Avrupa’da rahatlıkla iş bulacaklardır. Üstelik okuldan mezun olduklarında yabancı dilleri de gelişmiş olacağından iş konusunda ekstra avantajlı duruma geçeceklerdir. Her türlü özveri gösterilerek gençlerin iyi eğitim almaları sağlanan okul Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir müfredata sahiptir.

Donetsk Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi de pek çok Ukrayna üniversitesi gibi 4.düzey akreditasyona sahip okullar arasındadır. Bu uygulamanın benimsenmiş olması verilen Hukuk ve Ekonomi eğitimlerinin de kalitesini artırmakta, gençlerin globalleşen dünyada kendilerini meslekleri ile çok rahat bir şekilde ifade edebilmeleri sağlanmaktadır. 2016 itibariyle Ukrayna dışındaki öğrencilere de kapısını açan okula Türk gençlerinden de ilgi vardır.

Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi verdiği eğitimlerle dünya genelinde kabul görmektedir ve saygınlığını ülke sınırları dışına çıkarmıştır. Türkiye’de de tanınırlığı olan diplomalar sayesinde ülkemize geri dönen gençler iş bulma konusunda sıkıntıya düşmemektedirler. Okula başvuru yapmak ve kayıt olmak için lise mezunu olmak, sağlık raporu vermek ve 25 yaş altı olmak gerekiyor. Bunların dışında ülkemizdeki gibi bir sınav zorunluluğu yok. Yalnızca başvuru yaparak gerekli koşulları yerine getirenler kolaylıkla lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Rusça ve Ukraynaca eğitimi olan Hukuk Ve Ekonomi Üniversitesi hazırlık sınıflarıyla gençlerin seçtiği dilde profesyonel hale gelmelerini, başarılı olduktan sonra da lisans eğitimlerine başlamalarını sağlamaktadır. Tüm bu kaliteli eğitime sahip olmak, küresel dünyada geçerli bir mesleğe adım atmak için, üniversite tarafından yetkilendirilen ve çok sayıda öğrencimizi yurtdışına gönderen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!