Ukrayna’da Eğitim Hukuk Fakültesi

Ukrayna’da Eğitim Hukuk Fakültesi

Ukrayna'da eğitim alacağınız bölümler arasında hukuk yer alıyor. Ukrayna'da Eğitim Hukuk Fakültesi bölümleri ile tüm Türk öğrenciler için..

Ukrayna’da Eğitim Hukuk Fakültesi

Dünyaya adalet dağıtmak ve uluslararası alanda hukuk eğitimi almak için hazır mısın? Ukrayna’da ygs-lys şartı olmadan sınavsız bir şekilde hukuk eğitimi alabilir; geleceğin hukukçuları arasında yerini alabilirsin. Dünyanın en prestijli mesleği hukuktur. Bu nedenle birçok kişi bu meslek üzerinde yoğunlaşmıştır.

Yurtdışında hukuk eğitimi de son yıllarda en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Ukrayna’da eğitim hukuk fakültesi tercih eden öğrenciler burada eğitim aldıklarında Bologna sistemi gereği Europass mavi diplomaya sahip olmaktadır. Mezunlar birçok Avrupa ülkesinde görev yapabilmektedir.

Ukrayna’da Uluslararası Bir Hukukçu Olma Fırsatı Sizi Bekliyor

Öğrenciler de uluslararası akreditasyon gereği Avrupa’da ki birçok üniversiteye yatay geçiş yapabilmektedirler. Ancak her ülkenin hukuku farklı olduğundan gittikleri ülkenin hukukuna ait dersleri alıp okumaları gerekmektedir. Türkiye’de Ukrayna’da ki eğitimleri tanımaktadır. Öğrenciler aynı şekilde Türk hukukuna ait dersleri de Türkiye’de YÖK’ün yönlendirdiği üniversitelerde tamamlamak sureti ile ülkemizde çalışabilir hale gelmektedirler.

Ukrayna’da eğitim hukuk fakültesi öğrencilere büyük fırsatlar sunmaktadır. Öğrencilerin bu fırsatları aşama aşama iyi değerlendirmesi ve kendilerini her geçen gün daha fazla geliştirmesi gerekmektedir. Ukrayna’da eğitim hukuk fakültesi için lise diploması ile başvuru yeterli olmaktadır. Öğrenciler sınavsız bir şekilde kayıt yaptırabilmektedirler. Ülkede her şehirde hukuk fakültesi yer almaktadır. Kiev, Harkov, Donesk, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv, Ivano-Franvisk Herson gibi şehirlerin isimlerini taşıyan üniversitelerde hukuk eğitimi alınabilmektedir. Ukrayna üniversite konusunda önemli çeşitliliğe sahiptir ve köklü geçmişe sahip üniversiteleri ile dikkat çekmektedir.

Öğrenciler hukuk eğitimlerini Rusça ya da Ukraynaca almaktadırlar. Bunun içinde ilk yıl hazırlık eğitimi gerçekleştirmektedirler. 1 yılda dili öğrenen öğrenciler lisans eğitimlerine devam etmektedirler. Türkiye’de adalet meslek yüksekokulu eğitimi almış öğrenciler de burada hukuk eğitimlerine devam edebilmektedirler. Rusça veya Ukraynaca eğitimlerini tamamladıktan sonra 3. Sınıftan başlayarak kısa sürede mezun olabilmektedirler. Ukrayna’da yıllık üniversite harç ücretleri de son derece ucuzdur. 2000$ ile 4000$ arasında eğitim ücretleri değişmektedir. Böylece öğrenciler birçok ülkeden daha düşük harç ücretleri ile hayallerinde ki mesleğin eğitimini alabilmektedirler.

Ukrayna yaşam koşulları açısından da öğrenci ve aileyi zorlamamaktadır. Bir öğrencinin aylık gideri ortalama 350$ ile 400$ arasında değişmektedir. Konaklama, yeme içme ve cep harçlığı dahildir. Ancak öğrencinin mevcut yaşam standartlarına bağlı bir rakamdır. Bahsedilen tutarlar standart bir öğrenci için geçerlidir.

Eurostar yurtdışı eğitim kurumu Ukrayna üniversiteleri Türkiye temsilcisi olarak 20 yıldır öğrencilere hizmet vermektedir. Öğrencilerin bölüm ve bütçe analizlerini profesyonel danışmanları aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Siz de Eurostar’a gelin ve Ukrayna’da hukuk eğitimi alan öğrenciler arasına katılın. Geleceğin adalet terazisini elinize alın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!