Ukrayna’da Hukuk Eğitimi

Ukrayna’da Hukuk Eğitimi

Ukrayna'da hukuk eğitimi sizler için vazgeçilmez bir fırsat olacaktır. YÖK denkliği bulunan üniversitelerde Ukrayna'da hukuk eğitimi..

Ukrayna’da Hukuk Eğitimi

Geleceğin adalet sağlayıcıları bu fakültede yetişecek. Hukuk sizin için bir ideal ise onu en iyi şekilde gerçekleştirmeye hazır olun. Hayallerinizin peşinden gidin. Ukrayna’da hukuk fakültesi eğitimi alacak öğrenciler arasında yer alın. Bir insan değişir; bir toplum değişir. Hukuk fakültelerinde eğitim alanlar geleceğin adalet savunucuları, siyasetçileri arasında ki yerlerini alacaklardır.

Ukrayna’da Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv ivano-franvisk herson şehirlerinde her şehrin adını taşıyan devlet üniversitesinde hukuk eğitimleri mevcuttur. Ayrıca yine özel üniversitelerde de hukuk eğitimi alınabilmektedir. Hukuk çok özel bir bölümdür. Tüm dünyada aynı isim altında farklı müfredata sahip tek bölümdür. Tartışmasız en prestijli meslektir.

Yurtdışı Hukuk Eğitimi

Ukrayna üniversiteleri hukuk fakültesi eğitimleri Ukrayna hukuku üzerine kuruludur. Türkiye tarafından diploması tanınmaktadır. Hukuk eğitimini tamamlayan öğrenciler Türkiye’de Türk hukukuna ait dersleri tamamlayarak diplomalarını Türkiye’de tanınır hale getirebileceklerdir.

Ukrayna’da eğitim alan Türk öğrenciler 11 adet fark dersini Türkiye’de YÖK’ün yönlendirdiği devlet üniversitelerinde alacaklardır. Böylece hem Ukrayna hem Türkiye hukukuna hakim olan uzmanlar yetişmiş olacaktır. Türkiye öğrencilerini yılda 2 kez yapılan bir seviye tespit sınavına tabi tutmaktadır. Bu sınavda yapılan son değişikliğe göre sınav sayısı yılda 2’ye yükselirken sınav başarı puanı 50’den 40’a düşürülmüştür.

Sınav tamamen hukuk sorularından oluşmaktadır. Ukrayna üniversiteleri hukuk fakültelerine giriş sınavsız olarak gerçekleşmektedir. Burada hukuk eğitimi alan öğrenciler Ukrayna Türkiye arasında ki davalarda uluslararası ara bulucu olma şansına sahiptirler. Bunlar ticari davalar, boşanma davaları vb. birçok farklı şekilde olabilir. Sadece İstanbul’da 2015 kayıtlarına göre 35685 baroya kayıtlı avukat vardır. Bu durumda farklı olmak ve özellikle de Rusça’yı ana dil seviyesinde konuşmak önem taşıyacaktır. Ukrayna ile dış ticaret yapan birçok firmadan teklif alacak olan kişiler rakip meslektaşlarına göre çok daha avantajlı olacaklardır.

Tüm bunların dışında adalet meslek yüksekokulunda okumuş 2 yıllık eğitim görmüş kişiler de burada 3. Sınıftan başlayarak eğitimlerini tamamlayabileceklerdir. Ancak bu öğrenciler de 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi alacaklardır. DGS sınav şartı aranmamaktadır. Ukrayna üniversiteleri hukuk lisans tamamlama öğrencilerinde de aynı şartlarda eğitim hakkı tanımaktadır. Öğrenciler aynı şekilde Türkiye’de ki prosedürleri izleyecekler. Ancak adalet eğitimi aldıkları sırada gördükleri dersleri de saydırabilecekleri için alacakları ders sayısı 11’den çok daha az olacaktır. Eğitim harç ücretleri 2000$ ile 4000$ arasındadır.

Siz de ister lise mezunu olun ister adalet meslek yüksekokulu mezunu olun diplomalarınızı alarak Eurostar Yurtdışı eğitim kurumuna gelin ve geleceğin hukukçuları arasında ki yerinizi ayırtın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!