Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Yurt dışında alacağınız eğitim seviyesinin ülkemiz şartlarında geçerliliğe sahip olmasının harika bir şey olduğunu vurgulamamızda fayda var. Ülkemizde genel anlamda daima işini en iyi yapacak olan kişi veya kişilere ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz. Dolayısı ile bir firmaya gelen başvurular arasında en iyi şekilde çalışma ve iş becerisine sahip olanlar öncelikli olarak tercih edilmektedir. Tercih sebebi olan insanların CV’ lerine bakacak olursak konusunda hakim bir çok alanda deneyimi olan kişiler olmaktadır.

Aynı zamanda yabancı dil bilgiside büyük bir önem arz etmektedir. Dolayısı ile yabancı bir ülkede tıp eğitimi aldığınızı var sayacak olursak ve bu ülkenin Ukrayna olduğunu hatta bu üniversitenin Kharkiv üniversitesi olduğunu göz önünde bulunduracak olursak dolayısı ile Bologna eğitim sisteminden geçirildiğinizi ve bu şekilde yetiştirildiğinizi vurgulayacak olursak kesinlikle rakiplerinize karşı tercih sebebiyeti olacaksınız. Peki neden?

– Ukrayna sınırları içerisinde Harkov şehrinde yer almakta olan Harkov Tıp Üniversitesinde yapılmakta olan çalışmalar bilgiye sahip olan hocaların doğrudan öğrencilere aktardığı bir sistem değil ya da öğrencilerin doğrudan bir bilgi kaynağı olarak görülmesine engel olan bir sistem olduğu şeklinde de tanımlamamız yanlış olmayacaktır. Kharkiv ünviersitesinde mevcut bir sistem olarak sürdürülen Bologna eğitim sistemi dolayısı ile öğrenciler daima araştırmaya ve uygulamaya yönelik bilgi edinmeye alıştırılmıştır.

Bir konu ile ilgili dinlediğiniz bilgiler zaman içerisinde çok rahat bir şekilde uçup gidebilir iken bir öğrencinin konu ile ilgili yapacağı araştırmalar sonucunda elde edeceği bilgiler ya da bir öğrencinin araştırdığı bilgiler neticesinde elde ettiği bilgiler ile beraber bir uygulama yapması yapmış olduğu uygulamayı bir topluluğa sunuyor olması ya da sunabilecek kapasiteye sahip olması o öğrenciyi daima ön plana çıkartmaktadır.

Hal böyle olunca sizin diğerlerine karşı meydana getirdiğinzi fark daima ortaya geleceğinden öğrenciler arasında yapılacak çalışmalar neticesinde gerek temel bilgiler gerek yabancı dil bilgisi, gerek ise konuya olan hakimiyeti arttırmaya yönelik çalışmalar hızlı bir şekilde ilerleyeceğinden dolayı da öğrencilerin elde ettikleri bu bilgileri unutmaları çokda kolay olmamaktadır. Öğrenciler elde edecekleri bilgiler dahilinde ilerleyen seviyelerde uygulamalar oluşturmaları neticesi itibari ile konuya tam hakimiyet kazanacaktır.

Harkov Tıp Üniversitesi Eğitim

Bir başka etken ise öğrencinin dil ihtiyacıdır. Öncelikli olarak tercih sebepleri arasında yer almakta olan dil bilgisi öğrencinin kendi alanında ihtiyaç duyacağı yerli ve yabancı makaleleri çeviri niteliğine sahip olabilmiş olması daima ön plana çıkmasına ve tercih sebebi olmasına sebep olacaktır. Bu durumda öğrenci kendi işine yarayacak bilgileri alıp, kullanıp gerektiği gibi bu elde ettiği bilgilerin devamını sağlayabilir aynı zamanda çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanabilir hale getirecektir.

Elde edilen araştırma bilgileri neticesinde hazırlayacak oldukları projelere karşı çeşitli kaynaklardan yararlanılıyor olmasıda kişinin lehine bir netice olacaktır. Yabancı dile karşı ülkemizde duyulan ihtiyaç çok fazla bir şekilde dış ülkeler ile irtibat halinde olmamızdan kaynaklanmaktadır. Harkov şehrinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken tek şey 0212 224 6600 numaralı telefondan bize ulaşmak olacak.

Aynı zamanda fax numaramız 0212 224 66 01 ayrıca gsm operatörlerinden ulaşmak isterseniz 0507 335 12 48 ya da e-posta yöntemi ile ulaşmak isterseniz yurtdisiegitim@hotmail.com.tr Tüm bunların dışında doğrudan ofisimizi ziyaret etmek isterseniz Euro Star merkezi, İstiklâl Caddesi No 49 / Mavi Han Kat 5 Taksim – İstanbul / Türkiye açık adresimizi ziyaretimize gelerek sizin için en uygun koşulları konuşarak kaydınızı yaparız. Konu ile ilgili önemli olarak vurgulamamız gereken şeylerden biri sadece lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu