Ukrayna’da Eğitim Eczacılık

Ukrayna’da Eğitim Eczacılık

Eczacılık Türkiye'de yüksek puan ile yerleşebileceğiniz bölümlerden biridir. Ukrayna'da Eğitim Eczacılık bölümünde sağlanmaktadır. Birçok bölümde eğitim..

Ukrayna’da Eğitim Eczacılık

Ukrayna’da eğitim ile hayalin gerçek oluyor. Sende artık kendi eczaneni açabileceksin. Yurtdışında eğitim şansını değerlendirerek uluslararası akreditasyona sahip bir diploma alabileceksin. Eczacı en yakın sağlık danışmanı ve bir sağlık profesyonelidir. Uzun ve zorlu bir eğitim sürecinden geçer. İlacın üretimden hastaya ulaşmasına kadar ki tüm süreçte her aşamada yetkilidirler. Ülkemizde MF-3 bölümünden öğrenci alır ve devlet üniversitelerinde 37.000, vakıf üniversitelerinde ise 90.000 sıralamalarında öğrenci alabilmektedir.

Ukrayna’da Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dillerinden birini seçerek eczacılık eğitimi alabilirsin. YGS-LYS gibi giriş sınavı şartı olmadan Ukrayna’nın devlet üniversitelerinde kaliteli eğitim ile tanışacaksın. 100 yıla dayanan köklü üniversitelerinde alanlarında uzman akademisyenler tarafından eğitim gören öğrenciler Avrupa kültürü içerisinde yetişeceklerdir. Bologna sistemine dahil olan Ukrayna’dan Avrupa’nın tanıdığı bir eğitim ile dünyaya açılma şansını elde edebileceksin. İstersen stajını Avrupa’da yapabilir, tecrübene tecrübe katabilirsin.

Ukrayna’da Eczacılık Fakültesi Sizi Bekliyor

Ukrayna’da eğitim eczacılık eğitim süresi 5 yıldır. Dileyen öğrenci 1 yıl daha eğitim alarak yüksek lisansını yapabilir. Bu durumda hastanelerde klinik eczacı olarak çalışabilirler. Eczacılar eczane açmanın dışında ilaç firmalarında, akademisyenlik yapabilir. Ülkemizde ortalama bir eczacı 8000 TL kazanabilmekte ve bu kazanç yurtdışında çok daha yukarılara çıkmaktadır. Bu bölümde eğitim almak isteyen öğrencilerin kimya dersini çok sevmeleri gerekmektedir. Çünkü kimya olmadan bir eczacılık eğitimi düşünülemez. Eczacılık severek yapabilecek bir meslektir.

Ukrayna’da eğitim eczacılık Türkiye’de tanınmaktadır. Öğrenciler diplomalarını ülkemizde de kullanabilme şansına da sahiptirler. Eczacılık teori ve ezberin yanında uygulamanın, laboratuvar çalışmalarının da yoğun olduğu bir bölümdür. Ukrayna’da gerekli her türlü laboratuvar ortamı mevcuttur. Aynı zamanda kütüphanelerde tahminin de ötesinde birçok kaynak kitap vardır.

Ukrayna’da lise diploması ile lisans eğitimine kayıt olmak mümkündür. Öğrencilerimiz yılın her gününde Eurostar Yurtdışı Eğitim’e başvurabilir ve ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir. Ukrayna yıllık harç ücretleri açısından da oldukça ekonomiktir. Ukrayna’da eğitim eczacılık yıllık harç ücretleri eğitim alınacak üniversitenin devlet ya da özel olmasına bağlı olarak 2500$ ile 6000$ arasında değişmektedir.

Ukrayna’da eğitim eczacılık bölümü hemen her şehirde mevcuttur. Kiev, Harkov, Donetsk,Llugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv Ivano-Franvisk Herson Tıp üniversitesi veya Sağlık Bilimleri adındaki eğitim kurumlarında Rusça dilinde eğitim verilmektedir.

Siz de hemen Ukrayna’ya gelin ve hedeflediğiniz kariyere Eurostar Yurtdışı Eğitim ile ulaşın. Hem kaliteli hem de ekonomik bir eğitim alma şansına sahip olun. Ayrıca Europass mavi diplomanız ile Avrupa ülkelerinde de kariyer olanaklarından faydalanın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!