Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Hayatınızı inşa ederken meslek seçimi de önemli konular arasında yer alıyor. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi denizcilik hakkında..

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

1944 yılında kurulan ve Ukrayna’nın en iyi okulları arsasına giren, eğitimde çağdaşlığı yakalayan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi, yüksek başarılarının yan sıra, yabancı öğrencilere ev sahipliği yapmasıyla da tanınmaktadır. Bugüne değin sayısız Türk öğrencinin de mezun olduğu okulun 2002 yılında aldığı bir de Ulusal statü ödülü bulunmaktadır. Sınavsız kayıt yaptırma şansı tanıyan okulun eski ismi Odessa Deniz Okulu’dur ancak bu isim daha sonra bugünkü halini alarak Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi haline gelmiştir.

Sovyetler Birliği ve yabancı ülke donanmaları için 40 binin üzerinde uzman yetiştiren Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi geçmişte mezun ettiği 8 kişinin aldığı İşçi Partisi Kahramanı ödülüyle de ününe ün katmıştır. Devlet literatürüne geçen 5 uzmanı bulunan okul Ukrayna donanmaları için de uzman yetiştirmeye devam etmektedir. Dünya standartlarına uygun başarıları ile Ukrayna ve diğer ülkelerde de dikkat çekmeyi başaran Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nden mezun olan ve Ukrayna Eğitimi ve Bilimin Onurlu Çalışanları arasında yer almayı başaran 10 kişi vardır. Ayrıca 200 mezunun da Donanmanın Onurlu Çalışanları arasında olması okul için ayrıca bir gurur kaynağı olmaktadır.

Eğitimde çağdaş anlayışın egemen olduğu ve her açıdan donanımlı, bilgili ve alanında uzman denizciler yetiştiren Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi eğitimde modern tesisler ve teknolojik unsurlar kullanmaktadır. Her öğrenci teknik alt yapısı güçlü sınıflarda öğrenimini sürdürmekte, bilimsel gelişmeleri takip edebilmektedir.

Denizcilik eğitimi İngilizce verilen Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi tercihinde bulunan Türk öğrenciler pilotaj, denizcilik hukuku, kontrol ve seyrüsefer gibi alanlarda uzmanlaşmakta, eğitimlerinde denizcilik astronomisi, gemi ve ekonomi gibi konularda da yetkin kişiler haline gelmektedirler. Okuldan mezun olmak için 4 yıl süren lisans eğitiminin tamamlanması gerekmektedir ve aynı zamanda öğrencilerin mezun olmadan önce 12 ay boyunca süren stajlarını da yapmalıdırlar.

Denizcilik konusunda sayısız ödülü olan okul Ukrayna Devlet Akreditasyon Kurulunca 4. seviyeye layık görülmüştür. Lisans eğitimi dışında uzman yetiştiren, ön lisans programı da olan Odessa Denizcilik Akademisi bilim uzmanları ile de başarılarını katlamaktadır. Okulda 5’lik not sistemi uygulanmakta, alınan diploma sayesinde dünyanın pek çok ülkesinde denizcilik alanında kariyer yapma olanağı elde edilmektedir.

Dünyanın ekonomik açıdan en konforlu ülkelerinden olan ve öğrenciler için bu anlamda cazibe merkezi haline gelen Odessa Denizcilik Akademisi öğrencisi olmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Verilen eğitim IMO standartlarında olup, diplomaların da Uluslararası geçerliliği vardır. ISO 9001- 2000 belgesine de sahip olan Akademiden mezun olan tüm öğrenciler kolaylıkla iş bulmaktadır.

Öğrencilere her türlü kolaylığın ve konforun sunulduğu Odessa Denizcilik Akademisi bünyesinde 4 kampüs bulundurmaktadır ve aynı zamanda eğitim verilen 7 binaya sahiptir. Olimpik yüzme havuzu, spor kompleksi, sosyal aktiviteleri ile Türk öğrencilerin de gözdesi olan okulun başvuru ve kayıtları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır.

ALAN EĞİTİM DİLİ

Denizcilik Eğitimi  

İngilizce

 

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!