Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği

Dünyanın üretiminde söz sahibi olacak makine mühendisleri Ukrayna’da yetişiyor. İnsan hayatının kolaylaşmasını sağlayan ve üretimi arttıracak sistemleri geliştiren mühendisler iş dünyasının enleri arasında yer alıyor. Makine mühendisler çok geniş alanlarda görev yapıyor. Bu alanlardan en önemlileri imalat, enerji, havacılık, konstrüksiyon, otomotiv, İklimlendirme ve soğutmadır. Ayrıca bu mühendislerimiz makine sanayimizde satış pazarlama görevlerini de gerçekleştirebilmektedirler.

Modern hayatı ürettikleri teknolojik makinelerle tasarlayan bu mühendisler mezun olduklarında kolayca iş bulma olanağına sahip olmaktadırlar. Yurtdışında uygulama ağırlıklı eğitimleri ile dikkat çeken Ukrayna Makine mühendisliği alanında da diğer alanlarda olduğu gibi Avrupa uyumlu eğitim vermektedir. Bologna sisteminde yer alan ülke öğrencilere Eurooass mavi diploma hakkı sunmaktadır. Bu diploma ile Ukrayna üniversiteleri makine mühendisliği bölümleri Avrupa’da çalışabileceklerdir.

Ukrayna üniversiteleri makine mühendisliği diplomaları Türkiye tarafından da tanınmaktadır. Bu nedenle Türkiye’den öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Eğitim dili Rusçadır. Öğrencilerimiz ana dili kadar Rusça öğrenebilmektedirler. Günümüz koşullarında öğrenciler mutlaka en az bir dil öğrenmek zorundadırlar. İş hayatının getirdiği rekabet dünyasında yurtdışı eğitim ve dil öğrenimi büyük önem taşımaktadır.  İş hayatında bir adım öne çıkacağınız yurtdışı eğitim fırsatlarından hemen yararlanın.

Ukrayna Eğitim Dili

Ukrayna Türkiye’ye yakın ve yaşam koşulları açısından öğrenciler için uygundur. Tam bir öğrenci ülkesidir. Ülkede 100’ün üzerinde üniversite yer almaktadır. Tüm üniversitelerde eğitim dili Ukraynaca ve Rusçadır. Birçok bölümde İngilizce lisans eğitimleri de mevcuttur.

Ukrayna üniversiteleri makine mühendisliği adayları nasıl kayıt olacaklardır? Öğrencilerin herhangi bir sınava girmesine gerek yoktur. Ukrayna üniversiteleri Türkiye temsilcisi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim aracılığı ile lise diplomanız ile kayıt yaptırabilmektesiniz. Yılın 12 ayı ön kayıt işlemlerinizi başlatabilir; Haziran ayı ilk haftası itibarı ile de kesin kayıt sağlayabilirsiniz. Ukrayna üniversiteleri için ayrılan kontenjanlar kısıtlıdır. Bu nedenle erkenden ön kayıt oluşturmak önemlidir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sizlerle görüşmeler yapacak ve beklentileriniz ile bütçenizi birleştirerek en doğru eğitim planını size sunacaktır.

Ukrayna üniversiteleri makine mühendisliği tüm şehirlerde yer alan üniversitelerde mevcuttur. Kiev, Harkov, Donetsk Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv, Ivano-Franvisk Herson teknik veya teknoloji üniversitelerinden birini seçerek mühendislik eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğitimlerin yıllık harç ücretleri 2000$ ile 4000 $ arasında değişmektedir.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı tüm eğitim sürecinde siz öğrencilerinin yanında olacaktır. Ayrıca onun kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanması için öğrenciyle birlikte çalışacaktır. Lise diplomanız ile gelin ve bu dev eğitim fırsatını kaçırmayın. Hedefinizi ertelemeyin.