Ukrayna Üniversiteleri Denklik Tanınma

Ukrayna Üniversiteleri Denklik Tanınma

Ukrayna Üniversiteleri Tanınma ; Eurostar vasıtasıyla eğitim görebileceğimiz Ukrayna üniversiteleri tanıma konusunda ...

Ukrayna Üniversiteleri Tanınma

Ukrayna Üniversitelerinde Türkiye’de tanınan bir üniversite eğitimi alma fırsatı sizi bekliyor. Hemen harekete geçin ve hayalleriniz gerçek olsun. Türk öğrencilerin en çok eğitim almayı tercih ettiği Ukrayna Doğru Avrupa’da yer almaktadır. Ülkemize olan uçuş mesafesi 1 saat 10 dakikadır. Üniversite açısından zengin bir kültüre sahiptir. Eğitime önem vermektedir.

Europass mavi diploma veren Ukrayna Üniversiteleri öğrencilerin Avrupa’nın dilediği ülkesinde çalışabilmelerine olanak tanımaktadır. Ukrayna Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu nedenle öğrenciler Yüksek Öğretim kurulunun yönetmeliklerine uygun olarak başvuruda bulunabilmektedirler. Ukrayna Üniversiteleri YÖK tanınma konusunda öğrencilere fayda sağlamaktadır. Yabancı dilde eğitim alan öğrenciler YÖK’e başvuruda bulunarak işlemlerini başlatmaktadırlar.

Ukrayna’da Üniversitelerinde Türkiye Tanınırlığı

YÖK konusunda bireysel değerlendirmeler gerçekleştirmektedir. En önemli kriter okulun tanınıyor olmasıdır. Ukrayna Üniversiteleri YÖK tanınma konusunda YÖK’e bir dilekçe yazarak üniversitenizin tanınırlık belgesini almanızda yarar vardır. Ukrayna hem üniversite harç ücretleri hem de yaşam koşulları açısından son derece ekonomiktir. Türkiye’ye olan yakınlığı ve Türk öğrencilere karşı olumlu tutumları ile de tercih edilmektedir. Öğrenciler burada Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitimler almakta ve iki yabancı dil bilerek mezun olmaktadırlar. Böylece kendisi ile aynı eğitimi almış kişilerden bir adım önde olmaktadırlar.

Ukrayna Üniversiteleri YÖK tanınma konusunda şartlar bellidir ancak YÖK bu şartları değiştirebilmektedir. Mezun olan öğrenciler öncelikle YÖK’e diploma ve transkript gibi belgelerini sunmaktadırlar. Öğrencinin eğitime başladığı yılda üniversitenin tanınıyor olması önemlidir.

Tanınırlık sonradan kalkarsa bu öğrenciyi etkilemeyecektir. YÖK tarafından yapılan incelemelerden sonra varsa öğrencinin eksik bir veya birkaç dersi çıkabilir. Öğrenciler bu dersleri Türkiye’de ki devlet üniversitelerinde alarak tamamlarlar. YÖK kendisi öğrencileri yönlendirmektedir. Sınav kararı her öğrenci ve her bölüm için çıkacak diye bir kural yoktur. Bunu YÖK kendi bireysel olarak değerlendirir.

STS sınavları 2016 yılında alınan kararla yılda 1’den 2’ye çıkarılmıştır. Taban notu da 50’den 40’a düşürülmüştür. Bu başarıyı elde etmekte zor değildir. Yılda ortalama 100.000 kişi eğitim için yurtdışını tercih etmektedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Öğrenciler yurtdışında üniversite eğitimi almanın kendilerine sağladığı yüksek gelir imkânlarından faydalanarak; daha iyi bir geleceğe sahip olabilmektedirler. Başarmak için lise diplomanız ile Ukrayna üniversiteleri Türkiye temsilcisi Eurostar Yurtdışı Eğitime gelin ve sizde bu ayrıcalıklar dünyasında yerinizi ayırtın. Geleceğinizi aldığınız eğitim kalitesi ile güvence altına alın. Hemen arayın ve 20 yılı aşkın tecrübemizden faydalanarak zaman kaybetmeden Ukrayna Üniversitelerinde ki sıranızı ayırtın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!