Ukrayna Eğitim Fiyatları

Ukrayna Eğitim Fiyatları

Ukrayna Eğitim Fiyatları ; İyi bir eğitim mesleğinizde başarılı olmanızı sağlarken eğitim görürken az ücret ödemek de tercihiniz olacaktır.

Ukrayna Eğitim Fiyatları

Ukrayna’da üniversite eğitimleri ile ilgili ekonomik öğrenim giderleri; uluslararası öğrencileri cezbediyor. Doğu Avrupa’nın kalbinde yer alan konumu, köklü üniversiteleri ile öğrenci cenneti haline gelen bir ülke Ukrayna. Türkiye’den de binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Lisans, Yüksek lisans ve doktora yapmak için öğrencilerimiz Ukrayna’yı tercih ediyor.

Mühendislik eğitimlerinin başarısı ile ön plana çıktığı ülkede öğrenciler lisans eğitimlerine sıfırdan başlayabildiği gibi lisans tamamlama şansına da sahip olabiliyorlar. Öğrenciler Ukrayna’da oldukça ekonomik yıllık harç ücretleri ile yükseköğrenim yapabiliyorlar.

Ukrayna eğitim fiyatları diğer ülkelere göre oldukça düşük rakamlarda öğrenciye yansımaktadır. Öğrenciler 2500$ ile 6000$ ortalamalarında lisans eğitimi alabilmektedirler. Eğitim dili Ukraynaca, Rusça ve İngilizcedir. İngilizce eğitimlerin fiyatları Ukraynaca ve Rusçaya oranla bir miktar daha pahalıdır. Rusça eğitimlerde de Ukraynacaya göre fark oluşmaktadır. Ancak bu durum İngilizce eğitimlere göre oldukça düşük seyretmektedir. Ukrayna’da ana dil seviyesinde Rusça öğrenilmekte ve akademik eğitim de bu dilde gerçekleşmektedir. Bu nedenle öğrenciler dünyada en fazla geçerli olan dillerden bir tanesi olan Rusçaya anadil seviyesinde hakim olarak ülkeye döndüklerinde rakiplerine fark atmaktadırlar.

Ukrayna’dan alınan diplomalar Bologna sistemine dâhildir. Europass mavi diploma alan öğrenciler uluslararası alanda mesleklerini yapabilmekte ve yüksek standartlarda bir yaşama sahip olabilmektedirler. Diplomalar Türkiye’de de tanınmaktadır. Öğrencilerimiz Türkiye’ye döndüklerinde Yükseköğretim kurumuna başvurarak denklik işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Ukrayna’da meslek yüksekokulu mezunu öğrenciler de DGS sınavına girmeden eğitimlerine devam edebilmektedirler. 1 yıl Rusça hazırlık aldıktan sonra lisanslarına 3. Sınıftan başlayabilmektedirler. Böylece öğrenciler sene kaybetmemektedirler. Bir de ana dil seviyesinde Rusça öğrenerek kariyerlerine önde başlama fırsatını yakalamaktadırlar.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna eğitim fiyatları ve yaşam koşulları oldukça ekonomiktir. Bu yüzden öğrenciler aile bütçelerini sarsmadan üniversite okuyabilmektedirler. Ülkede aylık 350$-400$ arasında standart bir öğrenci konaklama, yeme içme gibi masraflarını karşılayabilmektedirler. Ukrayna eğitim fiyatları sağlık alanlarında en yüksek 6000$, mühendislik ve diğer alanlarda da en yüksek 4000$ olarak söylenebilmektedir. Bu fiyat avantajı sayesinde öğrenciler stres altında olmadan eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Üniversitelerin yıllık harç ücretleri 2 taksitte ödenebilmektedir.

Ukrayna’da avantajlı rakamlar ile eğitim alabilmek ve daha detaylı bilgi edinebilmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim ile irtibata geçebilir ve kariyer basamaklarını hızla tırmanabilirsin. Eurostar Yurtdışı eğitim Ukrayna üniversitelerinin Türkiye kayıt ofisi olarak hizmet vermektedir. Öğrencilerin tüm okullara kayıtlarını gerçekleştirebilmektedir. Lise diplomanız ya da meslek yüksek okulu diplomanız ile hemen başvurun; lisans diplomanız ile fark yaratın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!