Ukrayna’da Eğitim Mimarlık

Ukrayna’da Eğitim Mimarlık

Mimarlık eğitimi için farklı ülkelerde eğitim fırsatı sizlere sağlanıyor. Eurostar aracılığıyla Ukrayna'da eğitim mimarlık bölümünde mümkün olacaktır.

Ukrayna’da Eğitim Mimarlık

Dünyayı dizayn etmek ve şehirlerin görünümüne şekil vermek istiyorsanız Mimarlık eğitimi en doğru seçim olacaktır. Mimarlık dünya genelinde en prestijli mesleklerden biridir. Bir dünya hayal ettiysen onu tasarlamalısın. Bunun için de eğitim almak ve mimarlık alanında profesyonel bir kariyere sahip olmak gerekmektedir.

YGS ve LYS sınav şartı olmadan Yurtdışında mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Farklı mimari yapıları keşfetmek; farklı kültürlerle kendi kültürünüzü kaynaştırarak yepyeni bir yapı ortaya çıkartmak istiyorsanız yurtdışı eğitim tam size göre. Ukrayna’da eğitim mimarlık ile bu mümkündür. Ukrayna’da mimarlık eğitimi Rusça olarak verilmektedir. Öğrenciler 1 yıl dil eğitimi almaktadır. Lisans eğitimi alan ve lisans tamamlama eğitimi yapacak öğrencilerde bir yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra derslere başlayacaklardır.

Ukrayna’da eğitim mimarlık bölümünde öğrenciler Avrupa eğitim sitemi ile eşdeğer olarak üniversite okumaktadırlar. Ukrayna Europass mavi diploma vermektedir. Diploması Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Bu nedenle oldukça değerlidir. Öğrencilerimizin alacakları diploma Türkiye’de de tanınmaktadır. Öğrenciler diplomalarını hem Türkiye’de hem de Avrupa’da kullanacakları bir sistem içerisinde eğitim alacaklardır.

Ukrayna’da eğitim mimarlık eğitimi ile öğrenciler farklı bir vizyon ve misyon elde edecekler; farkındalıkları gelişecek ve kaliteli bir eğitimden geçeceklerdir. Ukrayna’da yer alan üniversiteler köklü eğitim kurumlarıdır. Devlet üniversitelerinin kuruluş tarihleri oldukça eskidir ve öz disiplini geliştiren uygulama ağırlıklı eğitimleri ile dikkat çekmektedir. Mezun olan öğrenciler teorik bilgiye hakim olmalarının yanı sıra pratikte de uzman noktasındadırlar.

Ukrayna’da eğitim mimarlık eğitimi alan öğrenciler Avrupa ülkelerinde erasmus ve staj olanaklarına sahiptirler. Bunun yanında Avrupa’da ki üniversitelere de yatay geçiş hakları mevcuttur. Siz de bu kaliteli eğitimin bir parçası olmak ve Ukrayna’da mimarlık eğitimi almak istiyorsanız lise diplomanız ya da meslek yüksekokulu diplomanız ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Ukrayna’da Mimarlık Eğitimi İçin Neler Yapmak Gerekir?

Ukrayna üniversiteleri başvuruları Eurostar Yurtdışı eğitim tarafından gerçekleştirilmektedirler. Öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitime diplomaları ile gelerek kayıt yaptırabilirler. Kendilerinden istenilen oturum evraklarını tamamlayan öğrenciler eksiksiz bir şekilde teslim ederler ve kayıt işlemleri için Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı gereken tüm prosedürleri yerine getirir.

Ukrayna’da Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa ,lviv ivano-franvisk, Herson teknik veya teknoloji üniversitesi adındaki eğitim kurumlarında bu eğitimi alabilmektedirler. Mimarlık bölümünün de eğitim ücretlerine bakıldığında 2000$ ile 4000$ arasında değişmektedir. Öğrenci bütçesine göre üniversite tercihi yapabilecektir. Bütçe ve beklentiler doğrultusunda hangi üniversitenin seçilmesi gerektiği hususunda ise Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı ile birlikte çalışılmalı ve kariyer planı en doğru şekilde yapılmalıdır. Sen de geleceğine yön vermek ve Eurostar ile birlikte başarıya yürümek için hemen bize ulaş.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!