Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi Türkiye'den birçok öğrenci için ideal fırsatları ideal fiyatlara.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Ukrayna’da gıda üzerine eğitim veren sayılı üniversitelerden biri olan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi gıda sektörüne nitellikli elemanlar, uzmanlar ve çok sayıda personel yetiştirmektedir. Yaklaşık 107 yıldan fazladır eğitim hayatını sürdüren akademi bugüne kadar sayısız ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmış ve onları çalışma hayatına kazandırmıştır. Ülkenin en önemli okulları arasında olmasıyla birlikte gıda ve tahıl sanayisi için de pek çok ülkeye iş gücü gönderdiğinden önemi uluslararası bir platformdaydı. Okuldan mezun olan ve Türkmenistan, Çin, Kazakistan, Moldova ve Gürcistan gibi ülkelerde işe girip çalışan yaklaşık 60 bin kişi bulunmaktadır. Dünyanın her yerine kalifiye iş gücü gönderen Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi bugün hala yurt dışından gençlerin en çok tercih ettiği eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Modern dersliklerin bulunduğu ve teknolojiden azami derecede yararlanılan eğitimleri ile göz dolduran Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi çağı yakalayan başarı grafiğiyle de adından söz ettiriyor. Öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunarken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, önemli akademisyenlere sahip olan okulda dersler teorik ve uygulamalı şekilde yapılmakta, böylece kariyerlerinde deneyimli ve başarılı gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Deneyimli, alanlarında söz sahibi ve saygın akademisyenlerle çalışan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi’nde bugüne kadar eğitim alan toplam öğrenci sayısı 10 binin üzerindedir.

Bünyesinde 535 profesör bulunduran, çok sayıda doçentin de var olduğu Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi 6 eğitim binasına sahiptir. Geniş bir yerleşkesi olan okulun içinde öğrencilerin pratik derslerini yapabilecekleri modern laboratuarlar, bilgisayar merkezleri bulunmaktadır. Karadeniz’in kıyısında bulunan okulda 5 adet yurt, dinlenme tesisleri ve kütüphane de hizmet vermektedir. Okulun eşsiz bir manzarası ve öğrenciler için konforlu pek çok hizmeti vardır.

Gıda Teknolojileri Akademisi geçtiğimiz dokuz sene boyunca hızlı ve önemli değişikliklere uğramış, eğitim kalitesi de aynı oranda artmıştır. Okul Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda yapılan anlaşmalara uygun şekilde müfredata ve eğitime sahiptir. Bu nedenle öğrenciler mezun olduklarında Avrupa Birliği üye ülkelerinde iş bulmak adına sorunlarla karşılaşmamakta, diplomalarının geçerliliği sayesinde kariyer hedeflerine hızlı şekilde başlangıç yapmaktadırlar. 4. Akreditasyon seviyesine hızlı şekilde ulaşan akademi en son Hollanda Gıda Teknolojileri Üniversitesi ile de bir anlaşma imzalayarak gelişimine bir yenisini eklemiştir.

Verilen eğitim programları kapsamında Gıda Teknolojileri Akademisi için kayıt yaptıran öğrenciler başta Otomasyon olmak üzere, Bilgisayar Sistemleri, Fırın Teknolojileri, Şekerleme Endüstri Fakültesi, Kurumsal Yönetim Fakültesi, Çevre Yönetimi Fakültesi ve Ekonomi, İşletme, Gıda Yeniliği, Gıda Yönetimi gibi pek çok alanda eğitim alabilirler. Çok sayıda fakülteye sahip olan okul hiçbir sınava girmeden öğrenci kabul ettiği için avantajlarla doludur. Mesleğinize giden yolu kısaltmak, çok daha iyi ve kaliteli bir eğitim hayatıyla yurt dışında öğrenci olmak isterseniz siz de bu avantajlardan yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!