Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Yurtdışı eğitimi için Ukrayna'yı tercih ediyorsanız ve Ukrayna'da Eğitim Sistemi ile ilgili aklınızda soru işaretleri bulunuyorsa Eurostar vasıtasıyla..

Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna, Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Başkenti Kiev’dir. Eğitim konusunda son derece hassastır. Yüzyıla dayanan köklü üniversitelerinde eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Ukrayna’da gençler eğitime önem vermektedir. Eğitim seviyesi oldukça yüksektir. Sadece Kiev’de 20’ye yakın üniversite mevcuttur. Birçok farklı alanda spesifik eğitimler bulunmaktadır.

Ukrayna’da eğitim sistemi Türkiye’de ki eğitim sistemi ile benzerlik göstermektedir. Ukrayna üniversitelerinde uygulama ön plandadır. Avrupa eğitim sistemi ile eşdeğer kabul edilmiştir. Bologna’da imzası olan bir ülkedir ve öğrencilerine Europass mavi diploma olanağı sunmaktadır.

Ukrayna’da Eğitim Sistemi Nasıldır?

Öğrenciler Avrupa’da staj yapabilme fırsatlarına sahip olmakta ve isterlerse mezun olduktan sonra yine Avrupa’da görev yapmaya devam edebilmektedirler. Ukrayna’da ki üniversiteler hem kullanılan teknolojiler hem de uygulama olanakları ile tam donanımlıdırlar. Öğrenciler yazılı sınav ve testlere tabi tutulmakta ancak can alıcı olarak en sözlü sınavlar ile sınanmaktadırlar. Sözlü sınavların derslere etkisi diğer sınavlara göre çok daha fazladır. Öğretmen öğrenci ilişkisi resmidir. Öğrenciler akademisyenlerden dersleri dinler ve belirlenmiş bir müfredata uygun eğitimler almaktadırlar. Derslerin tümünün seçmeli olma durumu yoktur. Zorunlu derslerin yanında seçmeli dersler mevcuttur.

Ukrayna’da eğitim sistemi oldukça başarılıdır. Özellikle mühendislik alanlarında tüm dikkatleri üzerine çekmekte ve kaliteli öğrenciler yetiştirmektedirler. Tüm alanlarda eğitim olanağı mevcuttur. Eğitim ücretleri de yıllık bazda değerlendirildiğinde birçok ülkenin altındadır. Öğrenci temelli bir eğitim söz konusudur.

Ukrayna’da eğitim sistemi kişisel olarak gelişime değer vermekte ve öğrencilerin bireysel olarak öz güvenlerini yükseltecek şekilde çalışmalara imza atmaktadırlar. Mesleki yönden öz disipline sahip; işinin uzmanı kişiler yetiştirmektedirler. Bireyler daha fazla sorgulamacı ve araştırmacıdırlar. Keşfetmeyi ve proje üretmeyi severler.

Ukrayna öğrenciler için oldukça aktif sosyo-kültürel yaşama sahiptir. Öğrenciler kültürel faaliyetlerde yer almakta ve sanatsal, kültürel alanlarda da kendilerine geliştirecek alternatifler bulabilmektedirler. Ukrayna’da lisans, yükseklisans, doktora eğitimleri mevcuttur. Tüm eğitimler Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dillerinde seçeneklere sahiptirler. Rusça neredeyse ana dil gibi kullanılmaktadır.

Ukrayna’da öğrenciler lise diploması ile sınavsız bir şekilde üniversite eğitimi alabilirler. Meslek seçme özgürlüğüne sahiptirler. Seçtikleri meslekte severek eğitim alan öğrenciler başarılı bireyler olarak yaşama katılırlar. Eurostar Yurtdışı eğitim ile Ukrayna üniversitelerine kayıt yaptırılmaktadır. Eurostar yıllardır yüzlerce öğrenciyi üniversite mezunu yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

20 yıllık tecrübesi ile öğrencinin hedefine giden yol ile ilgili doğru analizleri gerçekleştirmekte ve bütçesi ile de paralel bir eğitim programı hazırlamaktadır. Siz de hemen Eurostar ile iletişime geçin ve geleceğinizi belirleyecek kariyer adımlarınızı uzmanların yardımıyla atın.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!