Donetsk Ulusal Üniversitesi

Donetsk Ulusal Üniversitesi

Çok eski bir tarihe sahip olan Donetsk Ulusal Üniversitesi 1900’lü yılların başında kurulmuş ve o dönemin eğitim talebini karşılamaya başlamıştır. İlk günü itibariyle gelişiminde hız kesmeyen okul bugün de aynı şekilde kendisini geliştiren, çağa ayak uyduran, modern bir eğitim sistemine sahiptir. Gençlere dünya standardında bir eğitim vermeyi hedefleyen ve ülkenin en çok öğrenci barındıran okulu olan Donetsk Ulusal Üniversitesi sayısız öğrenciyi mezun edip, çalışma hayatına kazandırmış ve başarılı bir gelecek armağan etmiştir.

Başarılı Ukrayna üniversitelerinin başında gelen üniversite aynı zamanda Unesco tarafından da koruma altına alınmış nadide bir kurumdur. Bu özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmekte, her yıl yoğun şekilde yabancı öğrencilerin başvuru yapmasına neden olmaktadır. Donetsk Ulusal Üniversitesi yoğun öğrenci nüfusu, Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun müfredatı, sık sık düzenlediği eğitim konferansları ve seminerlerle ülkede de ciddi yankı uyandıran bir kurum olma özelliğini taşımaktadır. Bilimsel etkinlikleri de bünyesinde barındıran, öğrencilere bu etkinliklerde görev vererek kendilerini geliştirmelerine, göstermelerine olanak sağlayan okul, sınavsız kayıt yapılabilme özelliğine de sahiptir. Türk öğrencilerinin de okumayı arzu ettiği okulda sınavsız ve taban puansız kayıt yaptırılabiliyor.

Donetsk Ulusal Üniversitesi kadrosunda çok sayıda ülkede isim yapmış, çalışmaları dünyaca kabul görmüş profesörler ve doçentler bulundurmaktadır. Geniş öğretim görevlisi kadrosuyla hizmet veren okul teknolojik üstünlüğü konusunda da Avrupa’daki sayılı okullar arasında yerini almıştır. Eğitim sınıfları bilgisayar donanımlıdır ve teknolojik ekipmanlarla doludur. Aynı şekilde laboratuarlar da bilgisayar destekli olduğundan öğrenciler tüm çalışmalarını güncel teknolojik destekle sürdürmektedirler. Uygulama atölyeleri kadar açık hava dersleri de gençlerin sadece teoriye dayalı dersler almak yerine zihinlerini açacak şekilde eğitilmeleri ve uygulamalarla bilgilerini desteklemelerine dayandırılmıştır.

Bilimsel eğitimin önemini erken kavramış ve bu konuda kalitesini standart üstüne çıkarmış bir okuldur Donetsk Ulusal Üniversitesi. Saygınlığından dolayı gençler bu okulun diploması sayesinde çok sayıda ülkede en iyi koşullarda iş bulabilirler. Eğitimin yanı sıra her gencin sosyal açıdan gelişmesine de katkıda bulunulan okulda çok sayıda konser verilmekte, festivaller yapılmaktadır. Okul yönetiminin desteklediği bu etkinliklerde öğrenciler birbirleriyle kaynaşma imkanı bulmakta, kendilerini eğitimlerinin dışında da ifade etme yolu bulmaktadırlar. Spor kulüpleri ve faaliyetleri de okul kampüsünde öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

Sosyal ve nitellikli bir öğrenci hayatını ucuz harç bedelleri ile taçlandıran Donetsk Ulusal Üniversitesi sınavsız şekilde kapılarını açmaktadır. 4.seviye akreditasyonu olan okulun eğitimi Avrupa ülkelerinde de aynı şekilde karşılık ve kabul görmektedir. Öğrenci değişim programına da sahip olan okulda dünyanın her yerinden gençler eğitim almakta ve başka ülkelere giderek bilgilerini genişletme imkanı bulmaktadırlar.

Harç ücretini iki eşit taksitle ödemenin mümkün olduğu, son derece cüzi rakamlara eğitim alınan Donetsk Ulusal Üniversitesi öğrencilerinden biri olmak ve bu avantajlardan çok daha fazlasını elde etmek için bir an önce Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçmelisiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu