Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesinde eğitim görmek istermisiniz hemde üniversite sınavı stresini yaşamadan ve üniversite sınavına girmeden. Aranmakta olan özelliklerden en önemlisi lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Eğer lise ya da lise dengi bir okuldan diplomanız var ise aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunu heyet onayından geçirerek, tercümesinin yapılmış bir şekilde noter huzurunda onaylanması ve kaymakamlık tarafından onaylanması gerekmektedir. Bunun akabinde Euro star yurt dışı eğitim merzkezi başvuru ofisimize gelerek konu ile ilgili olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Bu alanda çalışmalarımızda %100 üniversite kayıt kabul başarısı sağlamış olan ve aynı zamanda %100 Ukrayna vizesi başvuru onayı sağlamış olan alanında uzman ekip arkadaşlarımız sizin içinde gerekli işlemleri sizin adınıza yürütecektir. Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisimiz ile doğrudan iletişime geçmek için daha fazla beklememelisiniz hemen EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca doğrudan İstiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat: 5 Taksim / İSTANBUL / TÜRKİYE açık adresinden bize ulaşabilirsiniz. Ya da bunların yanı sıra 0554 413 05 76 – 0507 335 12 48 numaralı gsm operatörlerinden de bize merak ettiklerinizi danışabilirsiniz. Bu alanda yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber sizlere yardımcı olmaktayız.

Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan Bologna eğitim sisteminin etkilerini bütün yaşamınız boyunca hissedeceksiniz. Bu eğitim sistemi ile beraber yapacağınız çalışmalarda göreceksiniz ki öğrenciyi sadece bilgiyi hazır bir şekilde alan pasif bir alıcı konumunda görmekten öğretmeni ise bilgiyi hazır bir şekilde sunmakta olan bir verici konumunda görmekten ziyade öğrenciyi araştırmaya yöneltmekte olan bir eğitim sistemi mevcuttur. Bu eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrenciler kendi aralarında kuracakları ekip arkadaşları ile beraber yapacakları çalışmada kaliteli bir yaşam için kaliteli bir çalışma sürecinden geçirilecektir.

Tercih ettikleri bölüm dolayısı ile genel olarak Ukraynaca ve Rusça dillerinin kullanılmakta olduğu Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde yurt dışından gelmiş olan öğrencilerde eğitim dili olarak ingilizce kullanılabilmektedir. Eğer ingilizceniz çok iyi bir düzeye sahip ise konuşulanı anlayabiliyor aynı zamanda akıcı bir aksan ile cevaplandıma yapabiliyor ya da iyi bir düzeyde konuşabiliyorsanız ve yazabiliyorsanız gireceğiniz bir sınav ile doğrudan lisans eğitimi sürecine tabi tutuluyorsunuz ve tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak çalışmalara başlıyorsunuz.

Bunun dışında eğer iyi bir yabancı dil bilgisine sahip değilseniz sizden bir yıl sürecek bir hazırlık eğitimi almanız bekleniyor. Alacağınız bu hazırlık eğitimi dahilinde iyi bir yabancı dile sahip olacaksınız. Bu yabancı ise size hayatınız boyunca daima bir artı sağlayacaktır. Gerekirse siz bunu bir yeni dil ya da bir kaç yeni yabancı dil ekleme işlemleri dahilinde çok daha iyi bir yere getirebileceksiniz. Bu sayede çalışmalarınızdan dolayı daima öncelikli olarak tercih edilen kişi siz olabileceksiniz. Yapacağınız çalışmalarda ne kadar iyi bir bilgi birikimine sahipseniz alanınızda o kadar iyi bir konuma sahip olabilirsiniz.

Ya da kendi alanınızda o kadar iiy bir kariyer imkanına sahip olabilirsiniz. Fakat bütün bunların öncesinde ise iyi bir yabancı dil eğitimi iyi bir üniversite eğitimi almanızda fayda olacaktır. Alacağınız bu eğitimler ile beraber ülkemize geldiğinizde ülkemiz sınırları içerisinde her yerde yüksek öğretim kurumu denkliği dahilinde geçerlilik sahibi olacak diplomanız ile beraber mesleğinize yönelik ilgili sağlık kurum ya da kuruluşlarında çalışabilirsiniz.
Yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz ve bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir yaşam sürmek isterseniz çağdaş yaşamın getirmiş olduğu bir konumda yerinizi almakta çevrenizde saygın bir kişilik olmak ya da aranan bir doktor veya bir baş hekim olmak isterseniz öncelikli olarak kaliteli bir eğitim süreci içerisinden geçmemiz gerekmektedir. Bu eğitim süresi dahilinde yapacağınız çalışmalarda iyi bir yere gelmek için size önerebileceğimiz Ukrayna’da yer alan Lviv Tıp Üniversitesi alanında en iyi şekilde eğitim vermeyi başararak Ukrayna’da yer alan Ünviersite eğitim kurumları arasında en başarılı ikinci üniversite olarak bilinmektedir. Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim yalnızca tıp eğitimi üzerine olduğunu belirtmemiz gerekir.

Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemi olarak bütün dünyanın yaygın bir şekilde bu eğitim sisteminden yana alt yapı çalışmalarını hazırlamaya çalışması gerek bu eğitim sistemini uygulamaya çalışması çabalarına kişleri itmektedir. Bu eğitim sistemi çerçevesi altında öğrenciyi bilgiyi hazır bir şekilde almakta olan pasif bir alıcı olarak görmek ve aynı zamanda öğretmeni de bilgiyi hazır bir şekilde öğrencilere vermekte olan bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasında geçmekte olan diyalogu çok daha güçlü bir yapıya sokacak şekilde öğrencilerin çok daha iyi bir öğrenme imkanı sunacak şekilde teknik bilgi ve donanıma sahip olmasını öncelikli olarak hedeflemektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalara şölye bir göz atacak olursak ;

Bologna eğitim sisteminde öğretim görevlisi olan öğretmenin yapacağı araştırma çalışmaları dahilinde öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde bir yol izlemesi durumu söz konusudur. Bu eğitim sisteminde öğretmenin öğrencilere sunmuş olduğu konulardan birinin öğrenciler tarafından seçilerek bu konu ile ilgili olarak yapılacak olan araştırma çalışmaları dahilinde iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır.

Bu çalışmalar ile beraber öğrencilerin kendi ekip arkdaşları ile beraber yapacakları araştımaların gerek Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst seviyede yer alan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde yer almakta olan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak yapacakları araştırmanın gerek yazılı dökümümanlar halinde toplanması gerek ise öğrencilerin bu alanda yapacakları araştırmalarda görsel dökümanlar halinde bilginin toplanabilir olması ya da bunların yanı sıra öğrencilerin çeşitli kaynaklardan yapacakları araştırmalarda röpörtajlar ile beraber elde edecekleri bilgiler dahilinde bir sonraki aşama olan uygulama çalışmasına geçiş süreci sağlanacaktır. Bu süreçte öncelikle gerekiyorsa malzemelerin teminatı yapılmaktadır ve malzemelerin teminatı sağlandıktan sonra gerekli çalışmalar projelendirme ve uygulama yönünden yapılması sağlanmaktadır.

Üniversitemiz dahilinde bu çalışmaların akabinde ise elde edilen dökümanlar taslak halinde iken bir araya getirilip toparlanarak iyi bir sunum haline geitirilmesi sağlanmaktadır. Bu işlemler esnasında yapılacak çalışmalar dahilinde öğrencilerimiz en iyi şekilde sunumlarını hazırlayarak bir çok kişinin önünde yapmış oldukları bu çalışmaları sergileme imkanı bulmaktadır. Öğretim görevlisi olan öğretmenlerimiz ise bu alanda öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirerek yılda iki kez kullandıkları kanaat notu ile beraber etcs adı verilmekte olan sistem dahilinde öğrencilerimizin bir üst sınafa geçmelerini sağlamaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde size iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken ;

Euro Star Yurt dışı Egitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. Alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağız. Bu alanda bize bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu