Kiev Ekonomi Ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, Ekonomi ve işletme alanlarında benzerlerinin arasında en iyi ve kaliteli eğitimi veren, Ukrayna’nın..

Kiev Ekonomi Ve İşletme Üniversitesi

Ekonomi ve işletme alanlarında benzerlerinin arasında en iyi ve kaliteli eğitimi veren, Ukrayna’nın en popüler okullarından olan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi üniversite sınavlarından bunalan ve istediği bölümü yurt dışında okumak isteyen gençlere büyük fırsatlar sunuyor. Hiçbir sınava girmeden öğrenci kabul eden okulda okumak için sadece lise diploması olması yeterli. Hem teorik, hem de uygulamalı dersleri olan, eğitimde gençleri iş hayatına maksimum kalitede donanımlı şekilde hazırlamayı amaç edinen Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi akademik kadrosuyla da benzerlerine fark atmaktadır. Okulun lisans eğitimlerinde derslere girme ve devam etme zorunluluğu vardır. Ekonomi dalında olduğu kadar işletme alanında da önemli iş gücü yaratan okulda aynı zamanda gruplar halinde öğrenciler kabul edilmektedir.

Grup değiştirme imkanı tanınan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi’nde eğitim alan gençler kendi gruplarından memnun olmadıklarında, verim alamadıklarını düşündüklerinde içinde oldukları gruptan ayrılarak bir başkasına geçme hakkına da sahiptirler. Bu durum gençlerin kendilerini çok daha iyi geliştirebilmelerine imkan tanımaktadır ancak, ilk 1 ay içinde bu değişikliğin yapılmaması halinde sonradan grup değiştirme imkanı olmadığından dikkatli olunması gerekmektedir.

Sosyal açıdan da gençlerin kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi kayıt işlemleri için gençlerden sınav istemediği gibi, hangi okuldan mezun olunduğuna veya daha önce ne gibi bir eğitim alındığına da bakmıyor. Lise diploması okulun kapısından girmek için gayet yeterli oluyor. Pek çok bölümü olan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi 4 yıllık lisans eğitimi öncesinde gençlere 1 yıl süren hazırlık eğitimi de sunmaktadır. Lisans eğitimi sonrasında 1.5 yıl eğitim alan öğrenciler başvurdukları takdirde yüksek lisans eğitimi de almaktadırlar.

Lisans eğitimini Türkiye’de tamamlamış öğrenciler yüksek lisans için başvuru yaptıklarında Ekonomi ve İşletme Üniversitesi bünyesinde 1.5 yıl eğitim almak zorundadırlar. Sonrasında yüksek lisans derslerine girmeye hak kazanırlar. Lisans eğitimi için hazırlık bölümüne giren ve tamamlayan gençler sonrasında dilerlerse başka bir üniversiteye de geçiş yapabilirler. 400 binden fazla kitabı olan dev bir kütüphaneye sahip olan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi eğitim, sosyal faaliyetler ve spor anlamında da gençleri desteklemekte, her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek tesisler inşa etmektedir. Sık sık spor aktivitelerinin düzenlendiği okulda öğrencilerin eğitim hayatı da oldukça renkli geçmektedir.

Başkent Kiev’de bulunan Ekonomi ve İşletme Üniversitesi gençlere ekonomik açıdan da avantajlar sunmaktadır. Başkentin sosyal, kültürel anlamdaki hareketliliği kadar, öğrencilerin yaşamını kolaylaştıracak kadar ucuz bir hayat sunması da büyük avantajdır. İsteyen gençler ev tutabilir, isterlerse üniversitenin sunduğu yurt imkanından da yaralanabilirler. Daha fazla detaylı bilgiye sahip olmak, başvuru yapmak ve kayıt işlemlerinde zorlanmamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmek yeterli olacaktır.

Dersler
  • Sosyal Bilimler
  • Matematik
  • Halka İlişkiler
  • İşletme
  • Hukuk
  • Psikoloji

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!