Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi

Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi

Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi köklü ve saygın geçmişi olan, eğitim hayatında adından sıklıkla sağladığı başarılarla söz ettiren,

Kiev Spor Ve Beden Eğitimi Üniversitesi

1930 yılında kurularak eğitim hayatına başlayan Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi köklü ve saygın geçmişi olan, eğitim hayatında adından sıklıkla sağladığı başarılarla söz ettiren, Ukrayna dışında da ün sahibi olan bir okuldur. Kiev’de bulunan okulun başarı grafiği her geçen yıl artmaktadır. Bugün hala 3000 civarında öğrencisi olan okula her yıl sayısız başvuru yapılmakta, her ülkeden gençler bu okulda okumak için yarışmaktadır. Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi öğrencisi olmak isteyenler doğrudan Ukrayna Kabul Merkezleri ile irtibata geçerek eğitimlerine başlama imkanı bulabiliyorlar.

Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi adından da anlaşılacağı üzere spor ve beden eğitim ihtisas alanlarına sahiptir. Bu bölümlere girmek için öğrenciler hem teorik, hem de uygulamalı hiçbir sınava katılmak zorunda değiller. Doğrudan kayıt olmanın avantajını her öğrenci yaşamaktadır. Yetenek sınavlarında heyecan yüzünden veya yorgunluktan dolayı sınavlardan elenen, istediği beden eğitimi veya spor bölümüne giremeyerek hayalleri yıkılan öğrenciler için Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi gerçek anlamda bir şanstır. Başarı puanı gibi bir durum söz konusu olmadığı için öğrenciler spora olan ilgilerini ve yeteneklerini lisans programına kayıt yaptırarak doğrudan ortaya çıkarabiliyorlar.

Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi öğrencilere sınavsız lisans imkanı sunarken spor alanında kariyer sahibi olmak isteyenlerin de yolunu açıyor. Dünyaca tanınmış bir sporcu olmak, pek çok müsabakada isminden söz ettirmek Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi öğrencileri için oldukça kolay zira okul alanında son derece iyi bir eğitim vermektedir. Geleceğini bu bölümler üzerine inşa etmek, dünyanın en iyi sporcuları arasına girmek veya beden eğitimi dalında isminden söz ettirmek isteyen gençler bu kariyer fırsatını kaçırmamak için başvuru sürelerini sabırsızlıkla bekliyorlar.

Okulun sunduğu bir başka olanak da, alınan diplomanın sayısız ülkede geçerli olması sonucunda gençlerin iş fırsatları bulmakta asla zorlanmamasıdır. Akademik kadrosu da ünlü sporculardan oluşan Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi pek çok spor müsabakalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite içinde her spor türünü destekleyecek şekilde inşa edilen ve donanım olarak hiçbir eksiği bulunmayan spor salonları vardır. Öğrenciler her branşta kolaylıkla uygulamalı ders alabildikleri gibi, okulun düzenlediği etkinliklerle de streslerini atmaktadırlar.

Sanıldığı gibi yurt dışında okumak Ukrayna’da o denli zor değildir ve ücretler de oldukça makuldür. Genellikle benzer okullardan çok daha düşük olan harç bedelleri gençlerin zorlanmasını engeller. Aynı zamanda Kiev her açıdan yaşamın kolay ve ucuz olduğu bir şehir olduğundan diğer temel ihtiyaçlar da bütçeyi sarsmayacak şekildedir. Spor yeteneklerini eğitimle perçinleyen gençleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile kayıt yaptırmanın keyfini başkent sokaklarında gezerken, değişik kültürden insanları tanırken doyasıya çıkarmaktadırlar. Siz de sportif yönünüzü mesleğiniz haline getirmek istiyorsanız bir an önce başvurunuzu yapmalısınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!