Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği ; Uçak mühendisliği son yılların en popüler meslekleri arasında yer almaktadır. Ukrayna...

Ukrayna Üniversiteleri Uçak Mühendisliği

Dünyada bilinen en kaliteli havacılık üniversiteleri ile tanışın. Kiev havacılık Üniversitesi ve Harkov havacılık üniversitesi senin ruhunu özgür bırakacak mesleklerde eğitiyor. Kiev havacılık üniversitesi 1933 yılında kurulmuştur. Ukrayna’nın başkenti Kiev’dedir. Havacılık dışında Yönetim, Mekanik, Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Malzeme bilimi, bilgisayar mühendisliği alanlarında da üniversitede eğitim verilmektedir. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Öğrenciler diledikleri dilde eğitim alabilmektedirler. Üniversite 720.000 m2 bir alana sahiptir. Eğitim binalarının alanı 140.000 m2’dir. Bu üniversite uluslararası alanda da yakından tanınmakta ve mezunları neredeyse işsiz kalmamaktadırlar. 75 adet uçak ve helikopteri olan bir üniversitedir. 240 farklı havacılık sistem cihazları mevcuttur. 6000 bilgisayar vardır. Öğrenciler uygulamada çok kaliteli bir eğitim almaktadırlar. Uçak ve uzay mühendisliği en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır.

Ukrayna’ nın Simgeleri Havacılık Üniversiteleri ile Tanışın

4 yıl eğitim 1 yıl Rusça veya İngilizce hazırlık olmak üzere 5 yıl eğitim alınmaktadır. Uçak ve uzay mühendisliğinden sonra pilotaj eğitimleri tercih edilebilmekte ve bu eğitimler 2 yıl sürmektedir. Mühendislik ve diğer bölümlerin fiyatları ortalama 3500$ civarındadır. Ancak pilotaj eğitimi almak isteyenler ortalama 70.000$ masraf etmektedirler. Tabi pilotların kazancı düşünülürse bu geleceğe en iyi yatırımlar arasında görülmelidir. Büyük hava yollarında çalışan pilotlar ayda en az 8 gün en fazla 20 gün uçuş yapabilmektedirler.

Aylık maaşları 10.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. Tüm otellerde, araç kiralamalarda indirim almakta; seyahatlerinin büyük kısmında ücretsiz gerçekleştirmektedirler. Uçak sistemlerinden, navigasyondan, fizikten, matematikten, fizyolojiden anlamalısınız. Pilot olabilmek çok büyük bir sabır ve bilgi birikimi gerektirmek ile beraber yurtdışında eğitim alanlar bu konuda çok daha şan

slıdırlar. Bu bölümü bitirenler büyük havayolu şirketlerinde çalışabilir ya da isterlerse kurumsal havacılık, tarımsal havacılık, askeri havacılık gibi alanlarda da görev alabilirler.

Ukrayna Üniversiteleri uçak mühendisliği bölümünden mezun olup pilotaj eğitimine devam etmek istemeyen öğrenciler ise isterlerse yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam edebilirler. Lisans diplomaları ile de yine büyük havayolu şirketlerinde çalışabilirler. Uçak mühendisleri tecrübelerine göre 4500 ile 6000 TL aralığında maaş alırlar.

Ukrayna Üniversiteleri uçak mühendisliği de dahil havacılık ile ilgili tüm branşlarda yurtdışı eğitimi en büyük referanstır. Bu nedenle öğrenci mutlaka yurtdışı eğitimler ile temas halinde olmalıdır.

Ukrayna Üniversiteleri uçak mühendisliği ister kiev ister Harkov olsun kayıt olmak için hemen Eurostar Yurtdışı eğitime gelin başvurunuzu yapın. Gökyüzünün yeni yıldızları siz olun.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!