Ukrayna’da Eğitim Dili

Ukrayna’da Eğitim Dili

Ukrayna’da Eğitim Dili, Birden fazla dil öğrenme seçeneği ile Ukrayna’da üniversite eğitimleri sizleri bekliyor. İngilizce, Rusça, Ukraynaca...

Ukrayna’da Eğitim Dili

Birden fazla dil öğrenme seçeneği ile Ukrayna’da üniversite eğitimleri sizleri bekliyor. İngilizce, Rusça, Ukraynaca üniversiteler uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Ukrayna’da üniversite eğitimi ile ucuz öğrenim ücreti, dünya çapında tanınan bir diploma, Uluslararası akreditasyon, Avrupa yaşam standartı ve elbette ki mezun olduktan sonra daha iyi iş olanaklarına sahip olacaksınız.

Her şeyden önce Ukrayna’da eğitim gören öğrenci bilmelidir ki eğitimlerinde ki yeterlilikleri DSÖ, UNESCO vb. tarafından kabul görmektedir. Ayrıca Bologna sistemini kabul eden Ukrayna Europass mavi diploma vermektedir. Öğrenciler Avrupa’da birçok ülkede çalışabilmektedir.

Ukrayna’da Hangi Dilde Eğitim Almalıyım?

Ukrayna’da birçok üniversite İngilizce eğitim olanağı sunmaktadır. Ancak özellikle devlet üniversiteleri Rusça, Ukraynaca eğitim gerçekleştirmektedir. Öğrenciler Ukrayna’da eğitim dili ister İngilizce ister Rusça eğitim alarak dünyada en çok konuşulan ve özellikle de ticari, kültürel alışverişin en çok sağlandığı ülkelerin diline hakim olacaklardır. Rusça bir Slav dilidir ve öğrenen kişi Slav ülkelerinin tamamının dillerini anlayacak düzeye gelmektedir. Bu da öğrencileri sıradan bir üniversite mezunu olmaktan çıkarmakta ve çalışma yaşamında ki statüsünü yükseltmektedir.

Ukrayna’da eğitim dili seçiminizden sonra 1 yıl hazırlık eğitimi alacaksınız. Bu hazırlık eğitiminde ise ana dili Rusça ya da Ukraynaca olan akademisyenlerden dil öğreneceksiniz. Dil öğrenmek zor olmasına rağmen keyifli bir süreçtir. Öğrencinin en büyük avantajı ülkede konuşulan dilleri öğreniyor olmasıdır. Ukrayna’da okuyan öğrenciler Avrupa kültürü içerisinde yaşayacak ve bakış açıları değişecektir. Bir dünya vatandaşı olabilmek ve sınırları kaldırmak kişiyi farkındalık sahibi yapacaktır. Rusça ya da Ukraynaca öğrenirken; ülkenin kültürü, yaşam tarzı, hayata bakış açısı ve tüm tarihi ile ilgili detayları keşfetme olanağı bulabileceksiniz.

Ukrayna’da eğitim dili öğrencilerin seçimine bağlıdır. Öğrenciler dilerlerse Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim alabilmektedirler. Bütçeleri de bu seçimde etkili olacaktır. İngilizce lisans eğitimler diğer dillere göre biraz daha pahalıdır. Fiyat skalası olarak İngilizceden sonra Rusça gelmektedir. Son olarak da Ukraynaca en düşük fiyatlarda lisans eğitimini mümkün kılan dil seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrenciler bölümlerinin niteliklerine göre dil kararı vermelidir. Örnek olarak Tıp eğitimi alan bir öğrencinin Rusça ya da Ukraynaca seçmesi daha mantıklıdır. Çünkü hastanelerde staj yapan öğrenci yerel dilde konuşma ve yazışmalarla karşılaşacaktır.

Ukrayna’da eğitim ve daha fazlası için Eurostar yurtdışı eğitim kurumu ile irtibata geçin ve geleceğinizi yurtdışında kurun. Eğitimde yüksek kalite standartlarını yakalayın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!