Odessa Ekonomi Üniversitesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi

Dünyanın en özel ekonomi üniversitelerinden birinde sınav şartsız ve başarı şartı olmadan eğitim görmek istiyorsanız yapmanız gereken uygun..

Odessa Ekonomi Üniversitesi

Alanında uzman bir ekibe sahip olan Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yapılmakta olan çalışamalar ile beraber Ukrayna’da eğitim vermekte olan en prestijli eğitim kurumlarından biri olan Odessa Ekonomi Üniversitesi bu alanda kendini kanıtlamıştır. Bolgona eğitim sisteminin hakim olduğu üniversitemiz dahilinde verilmekte olan eğitimde öğrencileri sadece bilgiyi hazır bir şekilde alan pasif kişiler olarak görmekten ve öğretmenleride bilgiyi sadece vermekte olan bir verici olarak görmekten ziyade her iki tarafında kendine düşen sorumlulukların bilincinde bir şekilde iyi bir çalışma sürecine yöneltmesi ile beraber çalışmalar sürdürülmektedir.

Bu alanda öğretmenlerin öğrencilere sunmuş olduğu çalışmalar dahilinde öğrencilerin ekip arkadaşları ile beraber konusunu seçerek bu alanda yapacağı çalışmaları öğretmenleri gözetimi altında sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu araştırma çalışmalarında gerek Odessa Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanesi, gerek Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilindeki teknolojil donanım bakımından üst sınıflara hitab etmekte olan bilgisayar laboratuvarı gerek ise konunun uzmanları ile beraber bire bir yapılacak olan röpörtajlar ile beraber araştırma çalışmaları yazılı dökümanlar ve görsel dökümanlar halinde bir araya getirilmektedir.

Bu çalışma esnasında öğrencimiz iyi bir şekilde araştırma sürecine tabi tutulmaktadır. Bu sürecin akabinde ise elde ettiği bilgiler öğrencinin bu konuya olan hakimitinden dolayı uzunca bir süre hafızada kalıcı niteliğe sahip olacaktır. Bunun akabinde gelmekte olan uygulama ve projelendirme çalışmasında ise gerekli malzeme tertibatı toplanması gerekiyorsa bir araya getirilerek yapılacak olan bu çalışma esnasında en uygun bir şekilde ekip arkadaşları toplanarak konu ile ilgili çalışmalarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu çalışmaların akabinde öğrenci konuya tam hakimiyet sağlamaktadır. Bir konuya tam düzeyda hakim olan bir öğrenci için yapılacak tek şey konu ile ilgili olarak bir sunum hazırlamak ve bu sunumu arkadşalarına ve eğitim görevlisi öğretmenine karşı sunmak olacaktır.

Öğrenciler ekip arkadaşları ile beraber gerek araştırmalarda elde ettikleri yazılı ve görsel dökümanlar ile gerek uygulama çalışmasında karşılaştıkları etkenler ile bir sunum hazırlayarak konuya karşı olan hakimiyetlerini gösteriyorlar. Öğretmenlerin yılda iki kez kullandıkları kanaat notu çerçevesi dahilinde öğrencinin bir üst sınıfa geçişi sağlanmaktadır. Bu alanda Odessa Ekonomi Üniversitesinin gelişim sürecini inceleyecek olursak;

1921 yılında kurulmuş olan Odessa Ekonomi Üniversitesi aynı zamanda Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üyedir. Odessa Ekonomi Üniversitesimiz dahilinde ekonominin önemli olan bütün alanları ve dalları ile eğitim hizmeti vermektedir. Ayrıca eğitim ve öğretim bünyesinde yüksek lisans eğitimi ve doktora eğitimi de mevcuttur. Ekonomi denince Ukrayna’da ön plana çıkan üniversite Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika gibi çeşitli uluslar arası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarında yer alan bir üniversitedir.5 fakülte ve 14 bölümden oluşan üniversitede eğitim dili Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.

Bu dillerden en az bir tanesi ile ilgili yeterli bir bilgiye sahip değilseniz sizi doğrudan hazırlık sınıfına almakta olan Odessa Ekonomi Üniversitesi alanında uzman kişiler tarfından bu bir yıllık süreç içerisinde sizi en iyi şekilde yetiştirmekte ve yurt dışından gelmekte olan öğrencilere genellikle İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesine kayıt olmak isterseniz doğrudan lise diplomanızı alarak Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz yeterlidir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme ekibimiz tarafından yapılacaktır ve bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır.

0212 244 66 00 numaralı telefondan EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz.

Bütün dünyada verilmekte olan bologna eğitim sistemi dahilinde iyi bir eğitim görmek için yapmanız gereken şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek bu alanda gerekli bilgileri almaktan geçmektedir. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim alarak önünüze rahat bir şekilde bakabilirsiniz.

Yapacağınız çalışmalar doğrultusunda gerek araştırmalar gerek ise uygulamalar ya da sunumlar ile beraber etcs kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçeceksiniz. Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilemkte olan bolgona eğitim sürecinden biraz bahsedecek olursak bu eğitim sistemi ile ilgili olarak öncelikle şunları söylemeliyiz ki bu eğitim sistemi dahilinde öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal aldığını belirtmeliyiz.

Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencileri sadece pasif birer alıcı olarak görmekten ve öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade her iki tarafında kendine özel sorumlulukları bulunmakta ve bu sorumluluklar dahilinde iyi birer çalışma yürütmeleri gerekmektedir. Öğretmenin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin bu konu başlıklarından bir tanesin ekip arkadaşları ile beraber seçimini yaparak bu konu başlığının araştırılmasını, uygulama işlemlerini ve sunumunu yapmaktan geçmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yapılacak araştırmalar için öğrenciler genellikler Odessa Ekonomi Üniversitesi içersinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta olan bilgisayar laboratuvarı tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciler Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinden de merak ettikleri bilgilere kolay bir şekilde erişebilmektedir. Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan bu araştırma imkanları ile beraber üniversitemiz Ukrayna’da en aranan, en prestij sahibi üniversiteler arasında yerini korumaktadır.

Odessa Ekonomi Üniversitesini tercih eden öğrenciler bu alanda iyi bir eğitimden geçirilmektedir. Araştırma sonuçlarında elde edilen bilgiler yazılı dökümanlar ya da görsel dökümanların yanı sıra öğrencilerin bilgi yetersizliğinden dolayı şikayetleri olması durumunda doğrudan konusunda uzman kişiler ile bir görüşme ayarlayarak bire bir röpörtaj yapmaları sağlanmaktadır. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar çok daha akılda kalıcı bir hal almakla beraber bologna eğitim sisteminde araştırma çalışmalarının akabinde bir uygulama çalışması sürdürülmektedir.

Uygulama çalışmasında yapılmakta olan işlemler bir önceki aşama olan araştırma aşamasında öğrenciler tarafından uygun bir şekilde düşünülerek bu aşamada öncelikle projelendirme işlemleri yapılmaktadır gerekli malzemelerin teminatı vb. gibi işlemler sağlanmaktadır. Bunun akabinde ise konu ile ilgili uygulama çalışması yapılarak konuya karşı olan hakimiyet tam anlamı ile öğrencilerin faydasına olacak şekilde daha akılda kalıcı bir hal almasını sağlıyor. Öğrenciler bu durumda yapacakları işlemler ile beraber sunum için bir hazırlık evresine girmiş bulunuyor.

Öğrenciler sunum aşamasında hep beraber konu ile ilgili olarak bir çalışma sürdürüyor. Bu çalışmada gerek araştıma sürecinden elde ettikleri bilgileri gerek ise uygulama çalışmasında karşılaştıkları aşamalar ile ilgili olarak bir çalışma yürütülüyor ve bunun akabinde ise yapılacak sunum ile beraber öğretmen tarafından değerlendirmeye alınıyor. Bu değerlendirme neticesinde öğretmenin yılda iki kez uygulamakta olduğu kanaat notu çerçevesi altında öğrencinin başarısı gözlenmektedir. Elde edilen bu başarı ile beraber etcs kredi sistemi ile beraber öğrenci değerlendirilmesi yapılarak öğrencinin bir üst sınıfa geçmesi sağlanmaktadır.
Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde bilgiye araştırarak ulaşmak ve daha akılda kalıcı bir yapıya sahip olmasını isterseniz ya da yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden birini üniversite sınav stresine girmeden eğitim görmek isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

  • Eğitim Ucuzdur .
  • Üç Yabancı Dil öğrenme imkanı vardır.
  • Lise Diploması ile Sınavsız Öğrenim İmkanı bulunmaktadır.
  • Ucuz Yaşam İmkanı vardır.
  • Uluslararası Çevre İmkanı bulunur.

1921 yılında kurulan Ekonomi Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim sunmaktadır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimleride vermektedir. Ekonomi adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerindendir. Rusya Polonya Bulgaristan İtalya Almanya Fransa İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de 5 fakülte ve 14 bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Hakkımızda

1921 yılında kurulan Ekonomi Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim sunmaktadır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimleride vermektedir. Ekonomi adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerindendir. Rusya Polonya Bulgaristan İtalya Almanya Fransa İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de 5 fakülte ve 14 bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Bölümler ve Fakülteler

  • Ekonomi ve Üretim Yönetimi Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Muhasebe Fakültesi
  • Uluslararası Ekonomi Fakültesi
  • Finansal Ekonomi Fakültesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!