Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi ; Eğitim sonrasında yurtdışında yaşamak istiyorsanız Ukrayna üniversitelerinden biri olan Zaporijya Tıp Üniversitesi sizlere kapılarını açıyor.

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporijya Tıp Üniversitesi Ukrayna’nın Zaporizhia şehrinde bir tıp okuludur. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir ve tıpta uzmanlaşmış tek üniversitedir. ZMU, tıp eğitimi vermenin yanı sıra, eğitim dispanseri olan bir üniversite hastanesini de işletmektedir. ZMU’daki tıp fakültesi, dünyanın en kaliteli profesyonellerinden bazılarını yetiştirmektedir.

ZMU, İmparatorluk Tıp Bilimleri ve Cerrahi Akademisi olarak 1844 yılında kurulmuştur. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir ve tıpta uzmanlaşmış tek üniversitedir. Bugün hem lisans hem de lisansüstü tıp eğitimi programları sunmaktadır. Öğrenciler, ZMU’da çok çeşitli akademik ve atletik programlara erişebilir. Ayrıca üniversitenin Biyokimya ve Genetik Enstitüsü aracılığıyla araştırmalara katılabilirler. Bu araştırma tesisi, Avrupa Birliği’nin en iyilerinden biri olarak kabul edilir ve yenilik ve verimlilik için birçok ödül almıştır.

Tıp eğitimi, Dünyadaki hemen hemen her ulusta yaşamın önemli bir parçasıdır. Bir ulusun sağlığı büyük ölçüde sağlık çalışanlarının kalitesine bağlıdır. Bu nedenle pek çok insan eğitim çabalarını nitelikli bir tıp uzmanı olmaya odaklamaktadır. Her yıl dünya çapında binlerce üniversite öğrencisi ZMU gibi tıp fakültelerine başvuruyor. Nitelikli doktor, hemşire, eczacı veya ülkelerinin ihtiyaç duyduğu herhangi bir sağlık mesleği olmayı umuyorlar. Bu öğrencilerin tek istediği, ulusal sağlık standartlarını iyileştirme konusunda çözümün bir parçası olmaktır.

Tıp fakültelerine başvuran tüm öğrenciler, kabul edilecek kadar yetkin değildir. Ancak, kabul edilenlerin üniversiteye girdikten sonra birçok fırsatı vardır. ZMU’daki tüm öğrenciler, modern tesisler, eğitmenler, kitaplar ve diğer gerekli ekipmanlarla mükemmel bir eğitim alırlar. Üniversitenin ayrıca, öğrencilerin deneyimli doktor ve hemşirelerin gözetiminde gerçek hastalarla uygulamalı deneyim kazanabilecekleri kendi kliniği vardır. Ayrıca, dünya çapındaki uluslar için etkili sağlık stratejileri geliştirmek için gerekli olan ilk yardım, fizik tedavi, beslenme, sosyal hizmet ve halk sağlığı gibi uygulamalı dersler de vardır.

Her yıl ZMU gibi tıp fakültelerinden yüzlerce mezun kalifiye doktor oluyor. , cerrahlar, hemşireler, eczacılar ve ülkelerinin ihtiyaç duyduğu diğer sağlık profesyonelleri. Her meslek farklı derecelerde yeterlilik gerektirir, bu nedenle her programdan mezun olanlar, ilk gidecekleri iş için iyi donanımlı olma eğilimindedir. Üniversiteden mezun olduktan sonra, çoğu nitelikli mezun, ZMU gibi tıp fakültelerinden mezun oldukları şehirlerde meslekleri dahilinde iş ararlar.

ZMU, hem öğrencileri hem de hastaları için birinci sınıf fakülte, ekipman, eğitim ve araştırma olanaklarıyla mükemmel bir tıp okuludur. Şu anda ZMU’ya her yıl kayıtlı 8.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır; Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden biri yapıyor. Sağlık alanında kariyer yapmakla ilgileniyorsanız veya üniversite hastanesindeki araştırma fırsatları aracılığıyla tıp hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bugün başvurun!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!