Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi ; En başarılı üniversiteleri tercih ederek siz de eğitim görmek istediğiniz alanda eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Odessa Çevre Üniversitesi

Ukrayna’nın Odessa şehrinde bulunan Odessa Çevre Üniversitesi 1932 yılında kurulmuş, bugüne değin başarılı eğitimleriyle ülkenin yurt dışından da talep alan en popüler okullarından biri haline gelmiştir. Odessa’da bulunan 2 farklı üniversiteden biri olan okul aynı zamanda öğrencilerine çok kültürlü bir ortamda eğitim almanın keyfini yaşatmakta, gençlere dil eğitimleri açısından da sayısız avantaj sunmaktadır. Genel olarak 2 ana dalda eğitim veren Odessa Çevre Üniversitesi Hidrometeoroloji ve Çevre Denetlemesi konularında uzman mühendisler yetiştirmektedir. Okumak için Ukrayna’yı tercih eden gençler bu üniversite sayesinde mühendislik alanında dünyanın her yerinde geçerli kaliteli bir eğitimin tadını çıkarmaktadırlar. Konusunda eğitimli, uzmanlaşmış personeller yetiştiren okul mezunları Avrupa ülkelerinde de rahatlıkla iş bulabilmekte, meslekleri sayesinde yüksek kazançlar elde etmektedir.

Eğitimini Rusça veren Odessa Çevre Üniversitesi gençlere yabancı dil konusunda da fırsatlar sunmaktadır. Çevre Bilimi, Hidrometeoroloji, Kontrol Organizasyonu ve Çevre Bilimi gibi alanlarda Rusça eğitim veren Odessa Çevre Üniversitesi ülkenin dikkat çeken eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Çevre üzerine yoğunlaşan ve dünyada çok popüler mesleklerden biri olan Çevre Mühendisleri yetiştiren okul ekonomik koşullarıyla da öğrencilerin her anlamda rahat etmesini, iyi bir eğitim almasını garanti etmektedir.

Ukrayna’daki eğitim kurumları içinde Çevre Mühendisliği alanında ciddi farklılık yaratan Odessa Çevre Üniversitesi tüm dersliklerinde teknolojik alt yapıları kullanmakta, öğrencilere modern bir eğitim sistemi sunmaktadır. Teorik dersler kadar gençlerin pratikte de bilgilerini pekiştirecekleri sayısız alan bulunmaktadır. Her türlü imkanın bulunduğu okulda konforlu derslikler, basketbol sahaları, masa tenisi, jimnastik gibi spor faaliyetleri öğrencilerin sosyalleşebilmelerine fırsat tanımakta, kültürel faaliyetlerle de gençlerin kaynaşması amaçlanmaktadır. Bilimsel eğitim yanında, gençlerin sosyal, kültürel açıdan da donanımlı bireyler olmalarına yardımcı olan Odessa Çevre Üniversitesi düzenlediği etkinliklerle Odessa şehrindeki diğer öğrencilerin de ilgisini çekmektedir.

Üniversitenin kampus alanı oldukça geniştir ve sahip olduğu akademik kadro alanında profesyonel isimlerden oluşmaktadır. Dünyadaki gelişmelerin yakından takip edildiği okulda Çevre Mühendisliği alanında gençlerin her türlü imkana ve bilgiye anında ulaşması sağlanmaktadır.

Görkemli geçmişiyle hayranlık uyandıran Çevre Üniversitesi eğitimdeki kalitesini, başarıları ile herkese kanıtlamaya devam etmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde yurt dışından öğrencilerin kolaylıkla kayıt yaptırdıkları üniversite geleceğin Çevre Mühendislerini yetiştirirken, gençlerin hayallerini de gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. İstedikleri bölümde okumak için sınavlarla boğuşan gençler, doğrudan kayıt yaptırarak, herhangi bir sınava girmekten de kurtuluyorlar. Sevdikleri bölümde okumanın, ekonomik harç bedellerinin avantajlarını kullandıkları gibi, Avrupa Birliği ülkelerinde geçerliliği olan diplomaları sayesinde mezun olduklarında iş sıkıntısı da çekmiyorlar.

Eğitimini uluslararası standartlara göre veren üniversite aynı standardı çevre koruma konusunda da yakalamıştır. Dünyanın ilgisini çeken çalışmalar yapıldığı gibi, toplumda çevreye duyarlılığı artırmak için faaliyetlerde de bulunulmaktadır. Sınavsız Çevre Mühendisliği okumak isteyen öğrenciler bu avantajlardan yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı çalışanları ile temasa geçerek hayallerine ulaşabilirler.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!