Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi Vakıf üniversiteleri yerine eğitim maliyetinin düşük olması için devlet üniversitelerini de tercih ...

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi ile beraber kaliteli bir tıp eğitimi görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda kaliteli bir şekilde eğitim görmek için doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi olan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber kaliteli bir hizmet anlayışı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu alanda yapılacak çalışmalar ile beraber sizlerde kaliteli bir şekilde tıp eğitimi görme imkanlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir şekilde tıp eğitimi görmek için üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok, bunun yanı sıra Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde göreceğiniz tıp eğitimi için hiç bir şekilde üniversite sınavınada girmenize gerek yoktur.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça dillerinde eğitim verilmektedir. Eğer bu dillernden en az bir tanesi ile ilgili bilgiye sahip değilseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık sınıfı eğitimi beklemektedir. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz doğrudan tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak lisans eğitimi almaya başlayabilirsiniz.

Bu alanda alacağınız eğitimlerin bologna eğitim sistemine tabii tutulduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Yapılması gereken çalışamlar dahilinde sizlerde eczacılık, diş hekimliği, aile hekimliği, pediatri eğitimi ya da hemşirelik eğitimlerini alma imkanına sahip olabilirsiniz. Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz eğitimler ile beraber ülkemizde geçerliliğini sürdürmekte olan yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralarında olan denklik sistemi dahilinde kaliteli bir tıp eğitimi görme imkanına sahip olacaksınız.

Dolayısı ile bu eğitim ile beraber elde edeceğiniz diplomaların ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır. Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde kaliteli bir tıp eğitimi alarak çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir yaşantıya sahip olabilirsiniz. Sizlerde kendi rahat ortamınızda iyi bir yaşam koşulları ile beraber kaliteli bir hayat tarzına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesinde afetler ve teknolojik kazalarla acil tıp kliniği ile sanayi bölgelerine ekolojik tıbbi destek sağlamaktadır. Bu alanda yaptığı çalışmalar ile beraber Ukrayna’da ki en prestijli tıp üniversitelerinden biri olduğunu gözler önüne sermekte olan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde her yıl yirminin üzerinde doktora tezi kabul görmek için iki özel konsey kurulup yönetilmektedir. Dolayısıyla buda üniversite bünyesinde sürekli olarak yeni eğitim görevlisi demektir.

Lugansk Tıp Üniversitesi eğitim kadrosu olarak bünyesinde 543 Doktora ve öğretim görevlileri, 12 seçkin Profesör, 8 onur ödüllü doktor ve birçok akademisyenleri bulunuyor. Ukrayna’da ki kaliteli bir şekilde eğitim vermekte olan tıp üniversitesinde bu alanda başarılı bir şekilde çalışmalar yürütülmekte olduğunu böylelikle gözlemlemekteyiz.

Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi çok iyi imkânlara sahiptir. Teorik sınıflar için 5 bina ve dünya standartlarına denk biçimde donatılmış olan Lugansk tıp kurumlarının klinik esasındaki geniş bir ağ mevcuttur. Doalyısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber Lugansk t Tıp Üniversitesinin seviyesini gözlemliyoruz.

Bugün, Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi uygulama sınıfları, eğitimler, laboratuar çalışmaları, kütüphane, araştırma çalışması ve yardımcı hizmetlere yönelik tasarlanmış olan bir binalar kompleksidir. İçindeki ders çalışma laboratuar tesislerinin 33.598 metre kare olduğu, Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi tarafından sahip olunan alan 70.466 metre kare olarak Ukraynada yer alan eğitim kurumları arasında en büyüklerden biri olarak görülmektedir.
Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi 1956 yılında Ukrayna’nın Lugansk kentinde kurulmuş bir üniversite olarak bilinmektedir. Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Lugansk Tıp Üniversitesi dahailinde verilmekte olan tıp eğitimlerinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olmak üzere bu üç dilden birini öğrencilerin kendi tercihleri doğrultusunda bir eğitim verilmektedir.

Bu eğitim ile beraber öğrenciler eğer yazmış olduğumuz bu üç dil ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip ise doğrudan tercih ettikleri bölüm dahilinde Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi bünyesin lisans eğitimi sürecine geçmeleri mümkündür. Fakat Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilidne verilmekte olan bu üç dil ile ilgili olarak yeterli bir bilgiye sahip değil ise öncelikli olarak bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi sürecine tabii tutulmaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitim ile beraber öğrencilerimiz kaliteli bir şekilde eğitim görmektedir. Dolayısı ile Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde bütün dünyada uygulanmakta olan bir eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemi yıllardan beri köklü bir şekilde uygulanıyor.

Bologna eğitim sürecinden bahsedecek olursak bu sistem doğrultusunda öğretmeni sadecede bir verici olarak görmek ya da öğrenciyi sadce pasif bir alıcı olarak görmekten ziyade öğretmeni konulara hakim bir şekilde öğrencileri de öğretmenin vermiş olduğu konu başlıklarından birini tercih ederek kendi ekip arkadaşlarını oluşturup bu alanda çalışamlarını yürütecek bir kişilik olarak çalışmasını sağlaması temel prensip olarak gözlenmektedir.

Bu alanda öğrencilerin kaliteli bir şekilde çalışmalarını sürdürebiliyor olmasından dolayı öğrencilerin başarılı bir eğitim hayatı sürmesi gözlemlenmeketdir. Lugansk Tıp Üniversitesi dahilindeki bu eğitimler ile beraber kaliteli bir şekilde sürdürülmekte olan çalışmalarda başarılı bir şekilde lisans eğitimlerini sonuçlandırmaları sağlanıyor.

Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin konuları aktif bir şekilde araştırmalar yaparak öğrenmeleri sağlanılmaktadır. Bu sistem dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim verilmektedir. Öğrenciler öğretmenin sunmuş olduğu konu başlıklarından birini tercih ettikten sonra kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak dilerse Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinden gerekli konuların araştırmasını sağlayabilmektedir. Ya da Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde bulunan teknolojik donanım bakımından gelişmiş bir sisteme sahip bilgisayar laboratuvarlarında gerekli araştırmaları sağlayabilmektedir.

Bu alanda verilmekte olan eğitimler yılda iki kez öğretim görevlisi olan öğretmenler tarafından kullanılan kanaat notu ile beraber ects kredi sistemi adı verilen kredi sistemi dahilinde sürdürülmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalar ile beraber öğrencilerimiz iyi bir şekilde değerlendirilmektedir. Bu alanda başarılı bir şekilde değerlendirmesi yapılan öğrenciler için eğitim gördükleri lisans seviyesinde bir üst sınıfa geçişleri için karar verilmektedir.

Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde bir eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Bunun akabinde 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile irtibata geçerek konu ile ilgili olarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeler ile beraber kalitlei bir hizmet anlayışı ile beraber gerek Ukrayna’da eğitim işlemleri için gerekli olan vize işlemlerinde gerek ise Lugansk Tıp Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümler ile ilgili olarak yapmış olduğu kayıt işlemlerinde her hangi bir olumsuz sonuçlar ile karşılaşmadan alanında lider hizmet anlayışına sahip ekip arkadaşlarımız ile görüşebilir ve üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek kalmadan, üniversite sınavına girmenize gerek kalmadan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir bölüm tercihi yaparak istediğiniz alanda uzmanlaşabilirsiniz.

  • Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi en yüksek akreditasyon seviyesine göre onaylanmıştır. Üniversite etkinlikleri Ukrayna Anayasasına, Ukrayna mevzuatına,
  • Başkan ve Ukrayna Bakanlar Kurulunu tarafından gerçekleştirilen kanunlara, Ukrayna Sağlık Bölümü ve Ukrayna Eğitim Bölümü’nün Kararlarıyla ve Üniversite Kurallarıyla uyumludur.

Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi en yüksek akreditasyon seviyesine göre onaylanmıştır. Üniversite etkinlikleri Ukrayna Anayasasına, Ukrayna mevzuatına, Başkan ve Ukrayna Bakanlar Kurulunu tarafından gerçekleştirilen kanunlara, Ukrayna Sağlık Bölümü ve Ukrayna Eğitim Bölümü’nün Kararlarıyla ve Üniversite Kurallarıyla uyumludur. Devlet kuruluşu Tıp Üniversitesi 172 medikal uzmanlık dalındaki uzmanları hazırlamaktadır. İyi tesisler, eğitim kadrosunun yüksek nitelik seviyesi, bilimsel ve yöntemsel şartlar Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi’ni ülkenin önde gelen yerlerinden biri haline getirmiştir.

Ukrayna’nın Onur dereceli Bilim ve Teknik Çalışanlarının, bir Onur dereceli Ukrayna Kamu Eğitimi Çalışanının, iki Onur dereceli Ukrayna doktorunun, iki Ukrayna Devlet Ödülü sahibinin de bulunduğu, aralarında 63 bilim doktorunun, 273 bilim adayının olduğu 400 öğretmen, 48 bölümde pedagojik, bilimsel tıbbi ve eğitimsel çalışmaları gerçekleştirmektedir. Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi çok iyi imkânlara sahiptir. Teorik sınıflar için 5 bina ve dünya standartlarına denk biçimde donatılmış olan Lugansk tıp kurumlarının klinik esasındaki geniş bir ağ mevcuttur. Bugün, Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi uygulama sınıfları, eğitimler, laboratuar çalışmaları, kütüphane, araştırma çalışması ve yardımcı hizmetlere yönelik tasarlanmış olan bir binalar kompleksidir. İçindeki ders çalışma laboratuar tesislerinin 33.598 m2 olduğu, Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi tarafından sahip olunan alan 70.466 m2’dir: öğrenci başına düşen öğretim alanı 15 m2’dir.

Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi tarafından kullanılan diğer klinik yerler Hükümet Sağlık Bölümü tarafından idare edilmektedir. Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi’ndeki tıbbi işlemin organizasyonu ve öğretim yöntemleri modern gereklere ve dünya deneyimine göre inşa edilmiş bulunmaktadır. Devlet kuruluşu Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi, Lisans Derecesinden Tıp Doktorluğu’na kadar farklı mesleki seviyelerin niteliğini kazanma fırsatını sunan, tüm dünya standartlarına denk gelen tüm parametrelerdeki sürekli tıbbi eğitim anlayışını tanıtmıştır. Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi’nin etkinlikleri tümü küresel bir Üniversite’yi biçimlendirmeyi amaçlayan geniş kapsamlı konuları kapsamaktadır. Böylelikle, eğitim politikası, kalite güvencesi, Üniversite yönetimi, mevzuat ve uluslar arası irtibatların tümü Üniversite’nin yeterliliğinin kapsamına girmektedir.

Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi kendi mezunlarıyla sürekli olarak irtibat halindedir: Onların çoğu kendi anavatanlarında yüksek nitelikli doktorlar, tanınmış bilim adamları, sağlık hizmetleri yöneticileri ve politik kişilikler bulunmaktadır. Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi’nin yabancı uzmanları eğitmedeki uzun deneyimi, yüksek nitelikli eğitim kadrosu ve modern tesislerinin hepsi Üniversite’nin öğrencilerinin yüksek düzeydeki teorik ve pratik eğitimini garanti etmektedir. Eğitimin ana düzeyleri Lisans, Lisansüstü ve doktora dersleridir. Devlet kuruluşu Lugansk Tıp Üniversitesi’ndeki eğitim Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dillerinde gerçekleştirilmektedir

  • Karadeniz’den Akdeniz’e çeşitli şehirlerden gemiler mevcuttur.
  • Vaktinden önce bir vize almış olduğunuz varsayılarak, Ukrayna’ya tüm resmi toprak sınır geçişleri sınırsızdır.
  • Büyük Ukrayna şehirleri arasında dolaşmanın en iyi yolu tren ya da uçaktır.
  • Bunlar sık, ucuz ve uygundur.
  • Birçok şehir ve kasabaya otobüs servisleri mevcuttur.
  • Ukrayna’da sınırsız sayıda taksi hizmeti mevcuttur.
  • Ukrayna’da otomobil kullanmaları için yabancıların uluslar arası sürücü belgesine ihtiyacı vardır.

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!