Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi ; Ukrayna'da en popüler üniversiteler arasında yer alan Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi mezun olan tüm ...

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi ; Ukraynanın eğitim ve teknolojik donanım bakımından en prestijli en tarihi bir üniversitesinde bologna eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim süreci ile mühendislik eğitimi almayı başkentte yer alan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğer Ukraynaca ya da Rusça bilginiz var ise hazırlık sınıfına gerek duymadan lisans eğitimi almayı ya da bu iki dilden en az bir tanesini bilmiyorsanız bir yıllık mükemmel bir hazırlık eğitimi dahilinde kalitli bir yabancı dil aksanına sahip olmayı başararak dört yıllık bir lisans eğitimi almayı ve alacağınız bu eğitim dahilinde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diploma ile beraber bu diplomanın ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerlilik payı olduğuu bilerek kaliteli bir eğitim süreci yaşamak isterseniz Euro Star Yurt Dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisi numarası olan 0212 244 66 00 numaralı telefon hattı ile iletişime geçerseniz ya da 0212 244 66 01 numaralı faks numarası ile haberleşmeyi sağlarsanız ya da yurtdisiegitim@hotmail.com.tr mail adresini kullanarak veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden ofisimizi ziyaret ederek alanında uzman kişiler tarafından sizlere yardımcı olacak personelimiz ile irtibata geçmiş olacaksınız. Tüm bunlar dahilinde yapılacak sözleşme ile beraber yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanabileceksiniz.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalarda bologna eğitim sistemi adı altında kaliteli bir eğitim öğretim süreci yaşayacaksınız. Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 profesör, doçent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık 50 ülkeden 2000 yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Sizde bu 2000 öğrencilik yabancı öğrenci kontenjanından faydalanarak tüm dünyanın uygulamaya çalıştığı bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim görebilirsiniz.

Bolgona eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak vurgulamamız gereken bir kaç nokta var. Bu eğitim sisteminde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı konumunda ve öğretmeni ise sadece bir verici konumunda tutmaktan ziyade öğrenciyi öğretmenin vereceği konu başlıkları dahilinde tercih yaraparak dilerse Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde, dilerse ekip arkadaşları ile beraber Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinin teknolojik donanım bakımından yüksek mertebeye sahip bilgisayar labaratuvalarında ya da bilimsel labaratuvarlarında araştırma ve uygulama çalışmalarını sürdürebilmeleri sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenci konuya olan hakimiyetini üst safhalara taşımakta ve ekip arkadaşları ile birlikte bir ekip çalışması yürütmenin temellerini almaktadır.

Eğitim hayatı boyunca öğrencimiz kaliteli bir çalışma sürdürecek bir şekilde yetiştirilmekte ve etcs adı verilen kredi sistemi ile başarılı bulunduğu takdirde bir üst sınıfa geçirilmesi sağlanmaktadır. Öğrencilerin bologna eğitim sistemi dahilinde yapacakları ve yaptıkları mevcut çalışmalar dahilinde araştırmaya yönelik bir şekilde bilgiye araştırarak erişen kişiler olmasını, uygulamaya yönelik bir şekilde bilgiyi elde ettikten sonra bu tezleri ellerindeki görsel ya da metinsel sunumlar ile bir araya getirerek uygulama faliyetlerinde bulunarak ortaya attıkları tezlerin doğruluğunu kanıtlamasını ve elde ettikleri bu veriler dahilinde sunumlar yaparak bunu herkese göstermeleri sağlanmaktadır.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinin kalitesini kısaca vurgulamak gerekirse dünyanın en gelişmiş üniversitelerinden olmasında ve bu kadar adının anılmasında kuşkusuz D.Mendeleyev, İ. Sikorskiy, S.Karolyev, S.Timaşenko, E.Paton, B.Paton gibi bilim adamlarının bu üniversiteden çıkmış olmasından kaynaklanıyor olduğunu rahat bir şekilde vurgulayabiliriz. Sizlerde bu dünyaca ünlü bilim adamlarının yetiştiği Kiev (Politeknik) Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz aranan şartlardan bazıları şöyle yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

Sağlıklı olmanız gerekmektedir ve lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Eğer aranan bu şartları yerine getirebiliyorsanız sizde Kiev ulusal teknik (Politeknik) üniversitesinde eğitim görebilirsiniz üstelik üniversite sınavına girme gereği duymadan, sınav stresi yaşamadan..!

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Tanıtımı

Ulusal Teknik (Politeknik) üniversitesi Avrupanın ve Ukraynanın en eski teknik üniversitelerinden biridir .1898 yılında kurulmuştur. Okula ün kazandıran D.Mendelyev İ. Sikorskiy S.Karolyev S.Timaşenko E.Paton B.Paton dünya çapındaki bilim adamlarından sadece birkaçıdır. Eğitim dili Ukraynaca Rusça ve bazı bölümlerde İngilizce’dir. Bu dillere vakıf olmayan öğrenciler 1 yıllık dil hazırlık bölümüne devam edebilirler. Üniversitede bugün itibariyle akademik olarak 2500 profesör doçent ve öğretim görevlisi mevcuttur.

41 700 öğrencinin öğrenim gördüğü KPI’ye her yıl yüzlerce Türk öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Üniversite her yıl yaklaşık olarak 50 ülkeden gelen 2000 yabancı öğrenciye lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Avrupa Üniversiteler Topluluğu üyesi olan KPI aralarında Siemens Samsung Motorola ve Untel gibi birçok uluslar arası firma ile araştırma ve eğitim işbirliği içindedir.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Eğitim Kuralları

Hazırlık Fakültesi: Kabul tarihi 15 Ağustos-15 Ekim arası (Olabildiğince erken gelmenizi öneririz) 1 Eylül başlangıç tarihidir. 2 haftalık somestr tatili ve Ukrayna resmi tatilleri dışında tatil imkanı yoktur..

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrenimi

Yabancı üniversitelerden mezun öğrenciler tam-süreli için 35 kısmi-süreli için ise 45 yaşı aşmamak şartıyla yüksek lisans (master) programlarına kabul edilirler. M.S (master of science) programları 2-3 yıllıktır..

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Fiyatları

Ukraynaca Rusça İngilizce
( 2010-2011 ) ( 2010-2011 ) ( 2010-2011 )
Hazırlık 2000 USD 2300 USD 2300 USD
Lisans 3000 USD 3000 USD 4000 USD
Master 4200 USD 4200 USD 4500 USD
Doktora 5000 USD 5000 USD ————
Yüksek Lisans 5500 USD 5500 USD ————

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Fakülteleri

Enformasyon ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi Fizik Mühendisliği Fakültesi Radyo Mühendisliği Fakültesi Elektronik Mühendisliği Fakültesi Kaynama Mühendisliği Fakültesi Fizik ve Matematik Fakültesi …

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi Bölümleri

Bilgisayar Mühendisliği Makine Dinamiği ve Sağlamlığı Enformasyon Yönetim Sistemi ve Teknolojileri Makine Yapımı Teknolojisi Bilgisayar Sistem ve Ağları Ekipman Ücretimi Esnek Bilgisayar Sistemleri ve Robot Teknolojileri Özel Teknolojiyle Maddelerin İşlenmesi Yönetim ve Otomatik Sistemleri.

0212 244 66 00 bizlere ulaşabilirsiniz..

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi-Sokak Görünümü

Ukrayna Kiev de Bulunan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!